Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Mamy problem brak środków

ROZWIĄZANE

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Mamy problem brak środków

Witajcie,

Przejdę od razu do rzeczy, a sprawa wygląda następująco:

1. Gdy wczoraj chciałem wykonać telefon, dostałem komunikat głosowy, że nie posiadam środków na koncie. Zdziwiło mnie to bardzo, ponieważ nie dostałem żadnego SMS-a z taką informacją. Co najdziwniejsze, po wpisaniu *124*#, jak również po sprawdzeniu stanu konta w Internecie okazuje się, że na koncie posiadam jeszcze nieco ponad 2zł... czyżby to była kwota, która nie wystarczy na wykonywanie połączeń? Halo, Orange, coś tu jest "nie halo"...

2. Jak wyżej napisałem, zdziwiło mnie BARDZO, dlaczego nie mam środków na koncie. Otóż po sprawdzeniu wykazu połączeń byłem w szoku. Dlaczego? Wszystko za sprawą pobierania opłat z mojego konta za "Internet i OW". Nie mam pojęcia skąd się to pojawiło i co to takiego jest, ale jak widać w załączniku opłata 12gr była pobierana nawet 4 razy dziennie, nawet widać cykliczność tych połączeń. Problem w tym, że ostatnimi dniami nie korzystałem w ogóle z internetu mobilnego, tylko z domowej sieci Wi-Fi, gdyż nie mam aktualnie kupionego żadnego pakietu danych. Tak więc opłaty te, moim zdaniem, były pobierane bez mojej wiedzy i zgody, a ja to nazywam... sami zgadnijcie jak Emotikon: Mrugający 

W związku z tym proszę Was o pomoc, aby moje konto konsekwentnie z każdym dniem nie chudło po tych parę groszy, bo już teraz wiem, skąd nagle zabrakło mi pieniążków na dzwonienie i pisanie SMS-ów...

Jeśli chodzi o mój telefon, jest to Motorola Moto G3 zakupiona na wolnym rynku.

Pozdrawiam


Screenshot_20160916-234511.png
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 12
  • 5

Mamy problem...

Hej! Ano niestety to jest tak, że aplikacje a bardzo często system nawet przy wyłączonej transmisji danych przesyłają dane. W ustawieniach transmisji danych powinieneś mieć możliwość sprawdzenia jaka aplikacja i jaką ilość danych przesłała (nie powiem gdzie tego szukać ponieważ sam korzystam z windowsa a komórkami na co dzień się nie zajmuję i nie znam menu sprzętów). Najlepszym rozwiązaniem byłoby wykupienie pakietu internetowego, nawet najmniejszy 200 MB powinien zabezpieczyć Cię przed kosztami związanymi z niechcianą transmisją. Inna rzecz to taka, że możesz dodać nowy punkt dostępu, w którym podać można nieprawidłowe dane o nazwie apn, haśle itp. Po ustawieniu go jako aktywny telefon nie połączy się z netem samoczynnie. Ja przede wszystkim poszukałbym informacji o tym jaka aplikacja przesyła dane. Pozdrawiam.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

Mamy problem...

Ad2.

Czy jesteś pewny ze przez ten czas telefon ani na chwilę się nie rozłączył z WiFi (np z powodu zakłóceń) i przełączył się z transmisją na 3G (wystarczyłoby żeby to zrobił na 5 sekund)? Rozumiem że wyłączyłeś "dane komórkowe" i nie było takiej możliwości?


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Mamy problem...

Dokładnie tak, cały czas mam wyłączoną transmisję danych w telefonie, nawet jeśli mam pakiet (po prostu ze względu na duże zużycie baterii)


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 12
  • 5

Mamy problem...

Hej! Ano niestety to jest tak, że aplikacje a bardzo często system nawet przy wyłączonej transmisji danych przesyłają dane. W ustawieniach transmisji danych powinieneś mieć możliwość sprawdzenia jaka aplikacja i jaką ilość danych przesłała (nie powiem gdzie tego szukać ponieważ sam korzystam z windowsa a komórkami na co dzień się nie zajmuję i nie znam menu sprzętów). Najlepszym rozwiązaniem byłoby wykupienie pakietu internetowego, nawet najmniejszy 200 MB powinien zabezpieczyć Cię przed kosztami związanymi z niechcianą transmisją. Inna rzecz to taka, że możesz dodać nowy punkt dostępu, w którym podać można nieprawidłowe dane o nazwie apn, haśle itp. Po ustawieniu go jako aktywny telefon nie połączy się z netem samoczynnie. Ja przede wszystkim poszukałbym informacji o tym jaka aplikacja przesyła dane. Pozdrawiam.