Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Lejek techniczny w ofertach na kartę?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 13
  • 0

Lejek techniczny w ofertach na kartę?

Witam, posiadam w Orange usługę cykliczną 7-dniową za 7 zł, która co tydzień powiększa mi przyznawany pakiet o 1 GB. Od stycznia chciałem zacząć korzystać z internetu na tej karcie SIM, bo miesięcznie będę dostawał już z usługi co najmniej 300 GB + na karcie będzie niewykorzystane ponad 2 TB transferu z poprzednich odnowień. Da mi to możliwość wykorzystywania już łącznie około 500, 550 GB miesięcznie, a tyle powinno mi przez jakiś czas wystarczyć (te pakiety GB i tak ciągle rosną).

 

Wszystko byłoby pięknie i w ogóle, gdyby nie to, że dopiero wczoraj, przypadkiem, dowiedziałem się, że w Orange jest coś takiego jak "lejek techniczny" www.telepolis.pl/wiadomosci/taryfy-promocje-uslugi/orange-blokuje-heavy-userow

 

Poczytałem trochę o tym i mam kilka pytań:

 

1. Wszyscy skarżący się na ten lejek techniczny, których posty czytałem, to byli użytkownicy internetu na abonament, internet biurowy 999 GB, lub internet domowy 250 GB. Czy ten lejek występuje też w taryfach na kartę?

 

Ten fragment "Lejek dotyczy wszystkich klientów biznesowych, indywidualnych i nju mobile, którzy podpisali nową umowę lub aneks do już obowiązującej po 13 listopada 2015 roku." sugeruje, że może to dotyczyć tylko ofert na abonament.

 

Dostał ktoś ten lejek w ofercie na kartę i może to potwierdzić?

 

2. To pytanie z ciekawości, a co z tymi, którzy nie mają abonamentu, ani włączonej usługi na kartę, ale mają np. 3 TB bonusu z doładowań. Czy ten lejek dotyczy też bonusu z doładowań?

 

3. Z tego co zrozumiałem ten lejek jest włączany dopiero na drugi dzień, po intensywnym korzystaniu z internetu w pierwszy dzień, zwykle wystarczy pobrać większy plik w zakresie od 10 do 50 GB i lejek techniczny na drugi dzień jest gotowy.

 

Jeśli dobrze to rozumiem, to mając dwie karty SIM z dużą ilością transferu można ominąć ten lejek. Przykładowo, 1 lipca na pierwszej karcie SIM pobieram 30 GB, 2 lipca dostaję lejek na pierwszej karcie i przerzucam się na drugą, pobieram 30 GB, 3 lipca dostaję lejek na drugiej karcie i wracam do pierwszej, bo tam już lejek zniknął, itd.?

 

4. Z tego co dalej zrozumiałem wynika też, że tego pierwszego dnia, którego dużo pobieram, lejka nie dostaje się, czyli mogę nawet 200 GB pobrać, jeśli mam taką możliwość?

 

5. Dostając ten lejek 5 Mb/s drugiego dnia przez 16 godzin jego obowiązywania od 7:00 do 23:00 można pobrać około 33 GB transferu. Co wtedy 3 dnia się stanie, lejek zniknie tak jak jest w tym komunikacie?

 

6. Czy są jakieś ostrzejsze formy tego lejka, o których nie ma słowa w tym komunikacie na Telepolis? Przykładowo, lejek 5 Mb/s obowiązujący codziennie, nawet w nocy, przez cały czas?

 

7. Podobno pobierając nawet w nocy można dostać ten lejek, czy wtedy obowiązuje on tego samego dnia, którego pobieraliśmy w nocy, czy następnego?

 

8. Według tego zapisu w komunikacie lejek obowiązuje klientów, którzy podpisali nową umowę z Orange po 13 listopada 2015 r. Jeżeli ten lejek dotyczyłby jednak osób korzystających z ofert na kartę, to jeśli miałbym aktywowaną kartę przed tym terminem, to czy ten lejek techniczny mnie wtedy nie dotyczy?

 

____________

* W temacie doprecyzowano etykiety - Wiktor

11 ODPOW. 11

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2816
  • 7030
  • 183

Lejek techniczny w ofertach na kartę?

Testowałem kiedyś pobieranie ponad 30 GB dziennie w ofercie na kartę i lejka nie dostałem. Niestety nie wiem, jak będzie przy Twoim planowanym zużyciu. U mnie do max 300 GB/m-c problemów nie ma.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Lejek techniczny w ofertach na kartę?

@Andemo 

Ad1) Tak występuje również na kartę. Ja dostałem.

 

Ad2) Lejek techniczny dotyczy generowanego ruchu na nadajniku. Jeżeli duży ruch wygenerujesz, to na 24 godziny zostanie załączony lejek techniczny. Nie zależy od ilości posiadanego pakietu GB. Ja dostałem blokadę jak miałem pakiet 20 GB.

 

Ad3) Lejek może być włączony w trakcie korzystania z internetu. Od momentu włączenia do 24 godzin. Czasami na infolinii na moją prośbę konsultant był w stanie zdjąć lejek techniczny, więc nie zawsze trzeba czekać 24 godzin. W szczególnych przypadkach, lejek może być założony na wszystkie karty SIM danego użytkownika.

 

Ad4) Lejek może być założony w trakcie, Nie koniecznie następnego dnia.

 

Ad5) Jeżeli nawet przy założonym lejku dalej wygenerowany zostanie duży ruch, to najprawdopodobniej lejek zostanie przedłużony.

 

Ad6) W przypadku nadużyć, karta SIM może zostać całkowicie zablokowana bez możliwości jej odblokowania. To już skrajna sytuacja, nie dostałem takiej blokady.

 

Ad7) Może zostać nałożony w trakcie korzystania. Nie koniecznie następnego dnia.

 

Ad8) Z oferty na kartę korzystam już od 2000 roku, czy jakoś tak. Od tamtej pory było już kilka zmian taryf, więc zakładam, że zmiana taryfy jest równoznaczna z akceptacją regulaminu. Lejek dostałem na najstarszej karcie SIM.

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Lejek techniczny w ofertach na kartę?


@Katani1napisał(-a)

Testowałem kiedyś pobieranie ponad 30 GB dziennie w ofercie na kartę i lejka nie dostałem. Niestety nie wiem, jak będzie przy Twoim planowanym zużyciu. U mnie do max 300 GB/m-c problemów nie ma.


Uważam, że lejek techniczny jest zakładany w zależności od obciążenia nadajnika i generowanego na nim ruchu. Przed pandemią kilka razy dostałem lejek techniczny, od marca 2020 r. jeszcze ani razu. Czyli musiała być jakaś zmiana w kryterium przyznawania ograniczenia. Ilość pobieranych danych zwiększyła się.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 13
  • 0

Lejek techniczny w ofertach na kartę?

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi.

 

@ketrsa

Według Twoich informacji jest gorzej niż myślałem. Czyli są ostrzejsze formy tego lejka, które nie są opisane w tym komunikacie? Ten przedział godzinowy, w którym lejka ma nie być, między 23:00, a 7:00 rano, też może nie obowiązywać?

 

W takim wypadku internet w Orange może stać się bezużyteczny, bo po co mi w takim razie 500 GB i więcej jak tego nigdy nie wykorzystam.

 

Myślałem, że mam swój "Święty Graal", a tu rozczarowanie.

 

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Lejek techniczny w ofertach na kartę?

@Andemo podaję sytuację, jaką sam doświadczyłem. Może być również tak jak pisał @Katani1. Reguły założenia lejka technicznego nie są dla mnie w żaden sposób znane i trudno jest wychwycić od czego zależą. Nawet jak rozmawiałem z konsultantami, to zasłaniają się obciążeniem nadajnika i generowanym ruchem.

 

Jak wspomniałem w poprzednim poście, przed pandemią zdarzyło mi się dostać lejek techniczny przy pobieraniu danych poniżej 20 GB, czasami nawet pobrałem 100 GB i nie dostałem. Podczas pandemii nie ograniczam się z pobieraniem danych i od marca 2020 nie miałem jeszcze ani razu nałożonego lejka.

 

Przy założeniach jakie podajesz, trzeba się spodziewać ograniczeń.

Anonim

Nie dotyczy

Lejek techniczny w ofertach na kartę?


@Andemonapisał(-a)

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi.

 

@ketrsa

Według Twoich informacji jest gorzej niż myślałem. Czyli są ostrzejsze formy tego lejka, które nie są opisane w tym komunikacie? Ten przedział godzinowy, w którym lejka ma nie być, między 23:00, a 7:00 rano, też może nie obowiązywać?

 

W takim wypadku internet w Orange może stać się bezużyteczny, bo po co mi w takim razie 500 GB i więcej jak tego nigdy nie wykorzystam.

 

Myślałem, że mam swój "Święty Graal", a tu rozczarowanie.

 

 


Lejek techniczny ogranicza transfer na prepaid mocniej niż w abonamencie, ale jak nie będziesz się starać 50GB zurzyć w jeden dzień, to go nie dostaniesz, dużo zależy od obciązenia nadajnika, jak jest duże obciążenie to gro na nadajniku dostaje lejek techniczny, firmowy 999GB jest trudno obecnie wykorzystać, ale przed pandemią dawałem radę 700GB zurzyć, teraz przycinają transfer i 500GB to max miesięcznie, jak masz szczęście to te 500GB zurzyjesz miesięcznie, na 1TB zurzycie w prepaid bym nie liczył, przytną tak transfer że tylko strony w przeglądarce przejżysz czy FB użyjesz.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 13
  • 0

Lejek techniczny w ofertach na kartę?

@ketrasaArtur

1. Czyli dostawałeś lejek od razu w jakiejś ostrzejszej formie, bez przedziału godzinowego od 7:00 do 23:00?

 

2. Dostawałeś ten lejek dzień po dużym zużyciu, czy np. w trakcie pobierania dużych plików?

 

3. Jaka była najniższa szybkość internetu, do której Ci go spowolniono?

 

4.  Ile najdłużej Cię trzymał ten lejek?

 

5. Ile przeciętnie zużywałeś transferu miesięcznie, wtedy kiedy Ci nakładano lejki, a ile teraz zużywasz?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2816
  • 7030
  • 183

Lejek techniczny w ofertach na kartę?

@Andemo  Chłopie, włączaj i korzystaj. Doczytałem, że masz dwie karty, wg mnie będzie ok. Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz 🙂


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 13
  • 0

Lejek techniczny w ofertach na kartę?

Nie mam 2 kart, to była tylko teoria, czy mając dwie karty SIM można obejść ten lejek.

 

Zaczynam w tej chwili test, spróbuję pobrać 60 GB, zobaczymy co będzie.