Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kredyt a usługa cykliczna kilka pytań

ROZWIĄZANE

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1580
  • 5389
  • 57

Kredyt a usługa cykliczna kilka pytań

W ramach testów uruchomiłem na 6 karcie z OFnK starą usługę cykliczną Rozmowy i SMS no limit na 7 dni.

Być może tylko raz na miesiąc jednak będę z niej korzystał tak, żeby nie stracić inkrementacji GB.

 

Nie mając wystarczających środków na koncie głównym przy próbach odnowienia przychodzą emaile takiej treśći:

696: Usluga Rozmowy i SMSy bez limitu do wszystkich + pakiet GB nie moze zostac odnowiona z powodu braku srodkow (koszt uslugi to 7zl, a stan Twojego konta to 3.8zl). Polecamy www.doladowania.orange.pl

8051: Koszt odnowienia uslugi Rozmowy i SMSy bez limitu do wszystkich + pakiet GB (cykliczne) to 7 zl. Brakuje Ci 3.4 zl. Jesli chcesz, mozesz za darmo pozyczyc brakujaca kwote odpowiadajac TAK na tego SMS-a (w 60 min). Usluga zostanie odnowiona. Splata kredytu nastapi automatycznie z kwoty Twojego kolejnego doladowania. Wiecej na orange.pl

 

Pytanie 1:

Czy przez 30 dni każdego dnia będzie próba wysyłania tego typu SMS-ów gdy brak środków na koncie do odnowienia?

 

Po odpowiedzi TAK na 8051 otrzymałem:

8051: Dziekujemy za potwierdzenie wlaczenia uslugi na kredyt. O wyniku poinformujemy Cie bezplatnym SMS-em.

696:Gratulacje! Usluga Rozmowy i SMSy bez limitu do wszystkich + pakiet GB zostala automatycznie odnowiona za 7zl i jest wazna do 11.10.2019. Do wykorzystania masz 5 GB. Wiecej:orange.pl

8051: Gratulacje! Kredyt na odnowienie uslugi Rozmowy i SMSy bez limitu do wszystkich + pakiet GB (cykliczne) w kwocie 3.4 zl zostal przyznany. Usluga zostala odnowiona, a splata kredytu nastapi automatycznie przy kolejnym Twoim doladowaniu. Wiecej na orange.pl

508xxx289_201901004.png

 

Sprawdziłem na MO, że kredyt już nie jest aktywny.

Pytanie 2.

Czy kredyt tylko jednorazowo się włączył z kwotą niezbędną do odnowienia cyklu?

 

I tak pewnie po spłacie sprawdzę konto i czy kredyt jest włączony i na jaka kwotę.

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1580
  • 5389
  • 57

Kredyt a usługa cykliczna kilka pytań

@Citi2017nie zrozumiałeś sedna sprawy.

Kredyt ma być cały czas zablokowany.

Odblokowanie kredytu ma być tylko na konkretny cel po otrzymaniu propozycji SMS.

Spłacam kredyt i teraz ze względu na to, że kredyt był na konkretny cel, nie następuje automatyczne uruchomienie kredytu przy braku środków.

 

Diabeł tkwi w szczegółach.

Nie mam wystarczających środków na koncie głównym - usługa się nie odnawia ostatniego dnia działania.

Przez 30 dni regulaminowo powinna być możliwość odnowienia z automatu jak zapewni się środki na koncie głównym.

Ponieważ kredyt maksymalny to 5 zł to czy mając co najmniej 2 zł na koncie ale mniej niż 7 zł będę otrzymywał tak przez 30 dni przytoczoną propozycję SMS-ową.

Za 10 dni to już sam będę mógł odpowiedzieć na to pytanie.

Jak nie zależy mi na kumulacji GB a tylko na inkrementacji i darmowych rozmowach i SMS-ach to mogę robić przerwy w usłudze. Ostatniego dnia przed północą włączam blokadę  na internet w NMO albo w telefonie.

Teraz spokojnie czekam na SMS-y i może sobie za 20 razem zgodzę się na kredyt i odnowię usługę.

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

2 ODPOW. 2

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Kredyt a usługa cykliczna kilka pytań

Kredyt już został ci przyznany wiec jest wyłączony uruchomi się po spłacie czyli nowym doładowaniu  dopiero i wtedy będziesz  mógł znów wykorzystać kredyt .
a co do pakietu jeśli jest aktywny cyklicznie będzie próbować sam się aktywować a jak będzie brak środków wyłączy się pakiet po prostu .


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1580
  • 5389
  • 57

Kredyt a usługa cykliczna kilka pytań

@Citi2017nie zrozumiałeś sedna sprawy.

Kredyt ma być cały czas zablokowany.

Odblokowanie kredytu ma być tylko na konkretny cel po otrzymaniu propozycji SMS.

Spłacam kredyt i teraz ze względu na to, że kredyt był na konkretny cel, nie następuje automatyczne uruchomienie kredytu przy braku środków.

 

Diabeł tkwi w szczegółach.

Nie mam wystarczających środków na koncie głównym - usługa się nie odnawia ostatniego dnia działania.

Przez 30 dni regulaminowo powinna być możliwość odnowienia z automatu jak zapewni się środki na koncie głównym.

Ponieważ kredyt maksymalny to 5 zł to czy mając co najmniej 2 zł na koncie ale mniej niż 7 zł będę otrzymywał tak przez 30 dni przytoczoną propozycję SMS-ową.

Za 10 dni to już sam będę mógł odpowiedzieć na to pytanie.

Jak nie zależy mi na kumulacji GB a tylko na inkrementacji i darmowych rozmowach i SMS-ach to mogę robić przerwy w usłudze. Ostatniego dnia przed północą włączam blokadę  na internet w NMO albo w telefonie.

Teraz spokojnie czekam na SMS-y i może sobie za 20 razem zgodzę się na kredyt i odnowię usługę.