Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Koniec pakietu

ROZWIĄZANE

Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Koniec pakietu

Witam!

Uważajcie na to, kiedy kończy się Wam pakiet internetu! Ja korzystałam z bonusu za rejestrację numeru. Gdy pakiet się skończył, Orange nie raczyło mnie o tym poinformować, co w świetle prawa powinni byli zrobić. Byłam przekonana, że otrzymam od nich sms. Skorzystałam z internetu dwa razy po upływie ważności, zupełnie nieświadomie. Środki z konta, 130 zł, zniknęły. Udało mi się odzyskać tylko 30zł. 
Byliście w podobnej sytuacji?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 1

Koniec pakietu

Art. 63a mówi o obowiązku oferowania pakietów internetowych oraz powiadamiania o wyczerpaniu limitu.
Moim zdanie, Orange oferuje pakiety internetowe:

  1. 200 MB na 1 dzień
  2. 500 MB na 30 dni
  3. 2 GB na 30 dni
  4. 5 GB na 30 dni
  5. Elastyczny pakiet internetowy

Bonus za rejestrację nie jest w moim przekonaniu pakietem internetowym (o którym mowa w ustawie), i nie sądzę, aby na mocy tego przepisu, byli zobligowani do informowania o jego wykorzystaniu.
A jeśli nawet - stawka w Orange na kartę za internet to 5,12 zł za 1 MB. Zanim zostaniesz poinformowany, i tak możesz szybko stracisz kasę 😄

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

Koniec pakietu

Proszę przypomnij mi w myśl jakiej ustawy/przepisu operator jest zobligowany do powiadomienia o zakończeniu pakietu?

Anonim

Nie dotyczy

Koniec pakietu

@K2 owszem fajnie byłoby gdyby taki sms przychodził z informacją, ale........do kontroli pakietów służy Mój Orange i tam można na bieżąco monitować stan pakietów. Pozdrawiam.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 1

Koniec pakietu

Art. 63a mówi o obowiązku oferowania pakietów internetowych oraz powiadamiania o wyczerpaniu limitu.
Moim zdanie, Orange oferuje pakiety internetowe:

  1. 200 MB na 1 dzień
  2. 500 MB na 30 dni
  3. 2 GB na 30 dni
  4. 5 GB na 30 dni
  5. Elastyczny pakiet internetowy

Bonus za rejestrację nie jest w moim przekonaniu pakietem internetowym (o którym mowa w ustawie), i nie sądzę, aby na mocy tego przepisu, byli zobligowani do informowania o jego wykorzystaniu.
A jeśli nawet - stawka w Orange na kartę za internet to 5,12 zł za 1 MB. Zanim zostaniesz poinformowany, i tak możesz szybko stracisz kasę 😄


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

Koniec pakietu

Witam,

 

Zwracam honor, faktycznie istnieje taki zapis. Jednakże nie mówi on o sytuacji, w której pakiet (przykładowo 30dniowy) kończy swoją ważność termonowo, a o sytuacji, gdy w trakcie trwania tego pakietu wykoczystasz jego limit (np pakiet miał limit 2GB, a wkozrystałaś 2.1GB). W zwiazku z tym, powyższy artykuł tutaj nie znajduje zastosowania.

 

Co więcej, artykuł ten mówi o "bezzwłocznym poinformowaniu" o przekroczeniu pakietu. Można to także potraktować jako bezzwłoczne wysłanie listu poleconego z informacją o przekroczeniu pakietu (nigdzie nie pada informacja o konieczności wysłania SMS).