Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kod PIN karty SIM

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 23
  • 18
  • 4

Kod PIN karty SIM

Jestem w Orange od miesiąca.Posiadam tel. na kartę i nie mogę wyłączyć kodu PIN karty SIM.W tel.odznaczam opcje "dostem do urządzenia po wprowadzeniu kodu PIN" i nic nie reaguje tel. Słyszałem, że w Orange od 2013 r. nie można wyłączyć kodu PIN karty SIM.

Czy to prawda ???

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Kod PIN karty SIM

 


oscypek napisał(-a):

Ja chcę mieć możliwość zakupu karty z opcją wyłączenia PIN. W przypadku IoT, nie zawsze da się wprowadzić PIN. Podobnie z telefonami, z głębokim oszczędzaniem energii (które np. wyłączają się w godzinach nocnych i włączają automatycznie rano). Rozumiem, że te karty są po prostu tańsze dla operatora? Nie można via STK tego odblokować na karcie 3-w-1 w LTE? Niemożliwe......


Zdalnie się nie da, ale mamy w sprzedaży karty 3w1 z oznaczeniem MC - te karty nie mają blokady na zdjęcie PIN-u. Przed włożeniem karty do urządzenia, można go wyłączyć w telefonie lub innym urządzeniu posiadającym opcję wyłączenia PIN-u.

Jeśli już posiadasz karte, na której byś chciał wyłączyć PIN, konieczna będzie wymiana karty SIM, którą dokonasz w salonach. Pytaj właśnie o karty 3w1. Jeśli na odwrocie, po numerze karty jest napis MC, to są właśnie te karty 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Kod PIN karty SIM

Tak. We wszystkich nowych kartach sim nie ma tej opcji.

Chyba, że zakupiłeś starter w kiosku - w takich nie ma wcale pinu. Ale wszystkie inne karty już mają.
Anonim

Nie dotyczy

Kod PIN karty SIM

Nic dodać, nic ująć do wypowiedzi naszego specjalisty @Piotrekk85 🙂


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Kod PIN karty SIM

Ja chcę mieć możliwość zakupu karty z opcją wyłączenia PIN. W przypadku IoT, nie zawsze da się wprowadzić PIN. Podobnie z telefonami, z głębokim oszczędzaniem energii (które np. wyłączają się w godzinach nocnych i włączają automatycznie rano). Rozumiem, że te karty są po prostu tańsze dla operatora? Nie można via STK tego odblokować na karcie 3-w-1 w LTE? Niemożliwe......


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Kod PIN karty SIM

Obecnie stosowne karty są już w ofercie orange.

Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Kod PIN karty SIM

 


oscypek napisał(-a):

Ja chcę mieć możliwość zakupu karty z opcją wyłączenia PIN. W przypadku IoT, nie zawsze da się wprowadzić PIN. Podobnie z telefonami, z głębokim oszczędzaniem energii (które np. wyłączają się w godzinach nocnych i włączają automatycznie rano). Rozumiem, że te karty są po prostu tańsze dla operatora? Nie można via STK tego odblokować na karcie 3-w-1 w LTE? Niemożliwe......


Zdalnie się nie da, ale mamy w sprzedaży karty 3w1 z oznaczeniem MC - te karty nie mają blokady na zdjęcie PIN-u. Przed włożeniem karty do urządzenia, można go wyłączyć w telefonie lub innym urządzeniu posiadającym opcję wyłączenia PIN-u.

Jeśli już posiadasz karte, na której byś chciał wyłączyć PIN, konieczna będzie wymiana karty SIM, którą dokonasz w salonach. Pytaj właśnie o karty 3w1. Jeśli na odwrocie, po numerze karty jest napis MC, to są właśnie te karty 🙂


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Kod PIN karty SIM

Byłem dziś w salonie Orange we wrocławiu w Koronie i pan poinformował mnie że nie ma takiej możliwości żeby zdjąć żądanie kodu pin z karty na abonament. Poza tym nie umiałem mu wytłumaczyć co to jest Karta 3w1 z oznaczeniem MC więc potraktował mnie olewająco i nawet nie chiało mu się szukać kart z takim oznaczeniem. Może ktoś zamieści jakiś opis a najlepiej zdjęcie co by okazać w salonie czego ma szukać.

Anonim

Nie dotyczy

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Kod PIN karty SIM

Byłeś w salonie partner czy firmowym?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Kod PIN karty SIM

W koronie jest chyba salon firmowy.

Niestety z tym salonem również mam niemiłe doświadczenia. Pracownicy są średnio pomocni - wszystko robią z łaską.

 

Jak dla mnie to jest irytujące - nie móc wyłączyć PINu. z jakiej racji założono blokadę? Mam internet mobilny i często muszę logować się, żeby wpisać PIN i uruchomić usługę. To największa głupota z jaką się spotkałem u operatorów.