Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Karta sim nie działa, jestem za granicą, wymiana na esim


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Karta sim nie działa, jestem za granicą, wymiana na esim

Wyjechałem w 3 miesieczna delegacje. Pierwszego dnia po przełożeniu karty do innego telefonu, odmówiła posłuszeństwa. Sprawdzona w różnych urządzeniach ale nie działa. Duplikat odpada bo w kraju będę za 3 miesiące. Ale... mój telefon obsługuje esim, niestety, nie mogę jej aktywować bo sms z autoryzacją system wysyła na uszkodzoną kartę SIM. Błędne koło... Czy naprawdę nie ma żadnej możliwości aktywacji esim i jestem skazany na 3 miesiące bez dostępu do swojego numeru telefonu?

9 ODPOW. 9
Anonim

Nie dotyczy

Karta sim nie działa, jestem za granicą, wymiana na esim

@Huberto82  teoretycznie jeśli znasz puk karty sim, reszta danych też, to poprzez czat (jak nie da rady to 510 100 100) powinno się załatwić e-sim, jak to w realu wygląda to nie wiem, wypada spróbować.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6531
  • 16075
  • 84

Karta sim nie działa, jestem za granicą, wymiana na esim

@Huberto82  witam masz w linku informację jak wymienić kartę e SIM na e Sim . jeśli nadal jest kłopot dzwoń na nr  100 lub 510 100 100 

https://www.orange.pl/omnibook/karta-esim#scrollNav-6

https://www.orange.pl/omnibook/samodzielna-wymiana-karty-sim


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Karta sim nie działa, jestem za granicą, wymiana na esim

Na czacie w Mój Orange twierdzą że PUK to za mało bo te dane mogą zostać wykradzione z... Mój Orange 😉

 

Wg ostatniego konsultanta, nie ma żadnej możliwości, bo na starą kartę SIM musi przyjść kod autoryzacji. Problem w tym, że karta nie działała a do najbliższego salonu Orange mam jakieś 3000km...

 

Trochę słabo, szczególnie że esim miał rozwiązać bolączki klasycznych kart SIM czyli to, że potrafią się po prostu popsuć. I zlikwidować konieczność wizyt w salonach w razie jakichkolwiek problemów.

Anonim

Nie dotyczy

Karta sim nie działa, jestem za granicą, wymiana na esim

@Huberto82  niestety taka jest procedura, tylko Salon, szkoda wielka że nie da się tego załatwić online, ale z drugiej strony bezpieczniej dla użytkownika, nikt z ulicy nie przejmie twojego numeru, lokalny numer na kartę i jakoś dotrwasz poza krajem, po przyjeżdzie załatwisz nową sim kartę 😉


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6531
  • 16075
  • 84

Karta sim nie działa, jestem za granicą, wymiana na esim

@Huberto82  rozumiem to nic na forum ci tu już nie poradzimy  daliśmy maksymalną pomoc no powiem tak Orange stara dbać się o bezpieczeństwo naszych danych moim zdaniem  to dobre jest  🙂 pozdrawiam


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Karta sim nie działa, jestem za granicą, wymiana na esim

Niby racja z bezpieczeństwem ale przestępcy podszywają się pod twój numer już od jakiegoś czasu i nie jest to związane z esim właśnie. Myślę, że weryfikacja uwzględniająca kilka kluczowych danych identyfikacyjnych i dodatkwo kilka pytań o usługi z których się korzysta mocno minimalizuje jakiejkolwiek ryzyko. Zauważcie, że większość przestępstw z kartami SIM to właśnie wyłudzenie duplikatu w salonie po przedstawieniu kradzionego lub fałszywego dowodu osobistego.

 

Dla mnie szczytem hipokryzji jest to że Orange zasłania się bezpieczeństwem jednocześnie przyznając że ich własny serwis www jest słabo zabezpieczony i dane z niego mogą zostać wykradzione.

 

Oczywiście, mam już lokalną kartę ale nie rozwiązuje to problemu całkowicie. Dla osób dzwoniących do mnie czy to zwiększone koszty rozmów bo to jednak połączenie z granicę. Rodzina, znajomi zrozumią. Ale co z kilentami z Polski którzy przez 3 miesiące dodawanią się tylko na pocztę głosową. A ta zapewne zapełni się po tygodniu więc nawet nie będą mogli zostawić żadnej wiadomości...

Anonim

Nie dotyczy

Karta sim nie działa, jestem za granicą, wymiana na esim

@Huberto82  jest jak jest, tego nie przeskoczysz, pozostaje jakoś sobie poradzić bez swojego numeru, czasem los figle płata, to jednak nie katastrofa 😉


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2856
  • 7221
  • 189

Karta sim nie działa, jestem za granicą, wymiana na esim


@Huberto82napisał(-a)

Wyjechałem w 3 miesieczna delegacje. Pierwszego dnia po przełożeniu karty do innego telefonu, odmówiła posłuszeństwa. Sprawdzona w różnych urządzeniach ale nie działa. Duplikat odpada bo w kraju będę za 3 miesiące. Ale... mój telefon obsługuje esim, niestety, nie mogę jej aktywować bo sms z autoryzacją system wysyła na uszkodzoną kartę SIM. Błędne koło... Czy naprawdę nie ma żadnej możliwości aktywacji esim i jestem skazany na 3 miesiące bez dostępu do swojego numeru telefonu?


A ta karta w ogóle zadziałała poza granicami kraju ? Roaming na numerze masz włączony ?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Karta sim nie działa, jestem za granicą, wymiana na esim

Karta działała w roamingu bez problemu. Przestała działać zupełnie po włożeniu do innego smartfona, od tamtej pory każdy telefon który próbowałem jej nie widzi więc to sama karta uległa uszkodzeniu.