Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jaki jest cennik 2020 roku taryfa Orange Free

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Jaki jest cennik 2020 roku taryfa Orange Free

Cenniki nie są od tego, by były atrakcyjne a od tego, by każdy klient je zrozumiał.

Proszę bardzo - przykładowy cennik, Orange Free na kartę https://dokumenty.orange.pl/bw/dokumenty/20155/0/27409/fbad47c6-31f7-4ab7-b4ac-88866e7c8507?_ga=2.48... 

 

Inne taryfy też są, klient chyba wie z czego korzysta? Jeśli nie, albo go to nie interesuje - to nie potrzebne mu też są cenniki, jeśli potrzebuje tylko zadzwonić co jakiś czas - to doładowuje sobie pewną kwotę i ma w nosie cenniki, regulaminy itp. - ma po prostu móc się gdzieś dodzwonić i tyle. 


Co tu jest niezrozumiałego dla przeciętnego Kowalskiego? Ceny podstawowych połączeń głosowych, SMS, MMS, internetu, usługi dodatkowe, ceny połączeń międzynarodowych i kilka ważnych informacji. 

 

Jeśli ktoś chce mieć pewność co do roamingu międzynarodowego - też jest, praktycznie pod tym - cennik usług w roamingu dla wszystkich taryf na kartę. 

 

To jest po to, żeby każdy kto chce mieć pewność i się doinformować mógł sobie to szybko i w prosty sposób sprawdzić. Przeciętny klient kupuje pakiet, który ma wszystko wyszczególnione na stronie oferty - np. oferty cykliczne No-Limit, etc. Cenniki są tylko dla tych, co chcą się zabezpieczyć i po prostu wiedzieć, czego się spodziewać. 

 

Nie widzę tam też niczego niezrozumiałego, a nie jestem jakimś ekspertem w tej dziedzinie, ba - młody chłopak jestem, z dwójką z przodu - tu nie trzeba być nie wiadomo kim, wszystko jest przejrzyste. 

Anonim

Nie dotyczy

Jaki jest cennik 2020 roku taryfa Orange Free

Przecież cena za połączenie jest zamieszczona w Mój Orange, koszt połączenia też standardowo się wyświetla, więc w Orange nie trzeba szukać cenników danej taryfy na kartę, tak poza tym gro ma bez limitu, lub pakiety wykupuje, więc ja nie widzę problemu, inna sprawa, że gro pracuje po to, by kosztami połączeń się nie przejmować, niekiedy tak beztrosko żyją, że nie płacą abonamentu za telefon i net w terminie.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 9
  • 0

Jaki jest cennik 2020 roku taryfa Orange Free

Witaj,

No wlaśnie - jak sam piszesz, młody chłopak jestes to nie znasz starych dobrych czytelnych zasad. A kiedys naprawdę sprawy jaśniej i prosciej się mialy (tak jak nie pamiętasz  ładnej malowanej zielonej strzałki na skręcie w prawo i czym ona się różni od obecnej świecącej)... Ja zaraz 5-kę z przodu mieć będę i w świecie radzę sobie nieźle, nawet podrózując prywatnie od Chile na zachodzie, przez Meksyk, Europę, Kirgistan, Indie, Chiny, Koreę, aż po Filipiny na wschodzie. Warunkiem jest aby wszystko było czytelne (nawet w innych językch - po hiszpańsku, francusku, włosku, rosyjsku) i intuicyjne.

Człowiek ma ograniczony czas i chęc zajmowania się jednym banalnym tematem jak telefon. Jest praca, dzieci, konto  w banku, ubezpieczenie auta czy mieszkania (tam dopiero kilkadziesiąt stron do przeczytania) i dzisiątki innych spraw.

Co jest niezrozumiałego ? Miałem pakiet Nowy Orange Go, który w penwym momencie - zamienili mi  na tzw. Free (co tu jest free poza marketingowym hasłem ?). Tam właśnie było że minuta kosztowała 19 groszy przy doładowaniu za 100 zł i 29 gr przy doładowaniu za 50 zł. A teraz chcę się w owej nowej taryfie doładować... Jaki jest sens doładowania za 100 zł skoro cena jednostki jest taka sama a konto ma ważnosc wydłużoną do roku za 3 złote ? Ergo - wystarczy 10 zlotych, bo danych pakietowych w ogole nie używam ?

Ja na przykład z tego taryfikatora nie wiem ile zapłacę za 1 min połączenia z abonentem sieci francuskiej, który przebywa akurat na sąsiedniej ulicy 100 m ode mnie ? Czy 1 zł czy tyle ile za połaczenie lokalne (skoro jest w Polsce) ? 

I tyle w temacie. Pozdrawiam.

Anonim

Nie dotyczy

Jaki jest cennik 2020 roku taryfa Orange Free

@mrpiotrp  na rok konto wydłużysz teraz już za 6zł, co do kosztów zagranicznych połączeń, to nie ważne czy ten do kogo dzwonisz (abonent francuskiej sieci) jest za granicą czy w Polsce, cena jak zagraniczna rozmowa, cenniki są na portalu Orange, ale jeśli masz na koncie przykładowo 10zł, to możesz rozmawiać na luzie, konto się wyzeruje i połączenie  będzie przerwane, tak zresztą ja dzwonię do znajomych, bo niechętnie oni dzwonią, dzwonię z prepaid z 20zł na koncie lub mniej, szybko oddzwaniają i potem rozmawiamy do woli.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 9
  • 0

Jaki jest cennik 2020 roku taryfa Orange Free

Ooo, widzisz - 6 złotych teraz. dzięki za info... No właśnie z tym połączeniem na francuski numer się naciąłem - myślałem, że skoro rozmowa jest w ramach jednego nawet miasta, nie wychodząc za granicę, to taryfa będzie krajowa.

Anonim

Nie dotyczy

Jaki jest cennik 2020 roku taryfa Orange Free

@mrpiotrp  połączenia zagraniczne są ciekawe, niby w jednym kraju się odbywają, ale jedna sim karta zagraniczna, jedna krajowa, rozliczenie prowadzi zagraniczna sieć, będąc zalogowanym za granicą na prepaid, też słono się płaci za połączenia, czasem lepiej lokalną sim kartę kupić i z niej dzwonić, jest taniej i rodzinka czy znajomi z kraju, nie dzwonią co chwilę, zagraniczne numery studzą gadułów.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19338
  • 55867
  • 757

Jaki jest cennik 2020 roku taryfa Orange Free

Już jest komunikat na stronie Orange o nowych stawkach od 1 czerwca 2021r. w ofercie FREE:

https://www.orange.pl/omnibook/zmiana-cen-polaczen-krajowych-do-sieci-komorkowych-i-stacjonarnych-or...