Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak działa "zwrot zamrożonych GB"


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 226
  • 936
  • 4

Jak działa "zwrot zamrożonych GB"

Skorzystałem z mikołajkowej promocji na 7-dniowy NL + 7GB. Yo znaczy "skorzystałem" to za dużo powiedziane bo mam za dużo GB z bonusów za doładowanie...

Ale nie o tym... Pojawiła mi się w sekcji z nolimitami opcja "Zwrot zamrożonych GB". Jak to działa? Na ile odmraża te GB i czy aktywacja może negatywnie wpłynąć na ważność GB z bonusów?

12 ODPOW. 12

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18434
  • 52708
  • 710

Jak działa "zwrot zamrożonych GB"

@Ianus72 aktywujesz podobny pakiet cykliczny lub jednorazowy i do 24 godzin następuje zwrot.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 226
  • 936
  • 4

Jak działa "zwrot zamrożonych GB"

To chyba trochę inaczej zadziałało...

Kliknąłem "zwrot..." i przywróciło mi te 7GB z zamrażarki z ważnością 1 dzień, nolimity się nie aktywowały. Nie aktywowałem też żadnego pakietu NL.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18434
  • 52708
  • 710

Jak działa "zwrot zamrożonych GB"

@Ianus72 jak chcesz aby nie przepadło, to trzeba aktywować pakiet bez limitu. Inaczej po jednym dniu przepadną.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1599
  • 5485
  • 60

Jak działa "zwrot zamrożonych GB"

@Ianus72Guzik "Zwrot zamrożonych GB" regulaminowo nie jest opisany.

Możesz poszukać moich postów

Z tego guzika, mając zablokowane GB w jednorazowym NL, bez świadomości działania zwrotu, lepiej nie korzystać.

Teraz pozostaje:

a) wykorzystać zablokowane GB w kraju

b) nie wykorzystać i je stracić

c) aktywować kolejny NL, gdy GB jeszcze są ważne, aby nie stracić na zawsze GB.

 

Gdy formalnie jest uśpiony NL cykliczny, to sytuacja jest zupełnie inna. Można co drugi dzień przy ważnym koncie złotówkowym przywracać zamrożone GB bez ponoszenia opłat, gdy tylko pojawi się guzik w MO w godzinach porannych.

 

PS. Zapytanie tytułowe nie jest zgodne z treścią postu.

Moja odpowiedź dotyczy treści postu, a nie pytania tytułowego.

Nie ma gwarancji, ani podstaw regulaminowych do reklamacji jak zmieni się działanie systemu w opisanym zagadnieniu.

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 226
  • 936
  • 4

Jak działa "zwrot zamrożonych GB"

orange(2).jpg

Zatytułowałem post "jak działa zwrot zamrożonych GB" i dokładnie o to pytam. Nie widzę tu niezgodności o której wspomniał @andrzej1441 

Opcja pojawiła się w sekcji, w której są jednorazowe pakiety NL i jej pojawienie nie miało nic wspólnego z aktywacją jakiegokolwiek nowego pakietu NL. A nazywa się dokładnie tak jak napisałem w tytule wątku.

Nie chodzi mi o przywrócenie GB przez aktywację nowego NL. To inna sprawa...

 

________________
* Ukryłem na grafice numer telefonu – moderator Michał


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1599
  • 5485
  • 60

Jak działa "zwrot zamrożonych GB"

@Ianus72  bardzo dobrze ,że pokazałeś screen.

Moja odpowiedź wynika z doświadczenia, bo w żadnym regulaminie nic nie pisze o zaznaczonym guziku.

W jednorazowych tylko raz podczas zamrożenia GB pojawia się ten guzik i po GB - to sprawdzałem!!!

Doświadczalnie nie sprawdzałem, czy po aktywacji kolejnego NL wcześniej przywrócone guzikiem GB nie przepadają. Jak są aktywne, to z innych zasad nie mogą przepaść.

Screen po za tym bardzo dobrze przedstawia sytuację jednorazowych NL

W jednorazowych NL możemy mówić tylko o zamrożeniu GB.

 

W NL cyklicznych należy mówić o uśpieniu całej usługi NL i możliwości systematycznego co drugi dzień zwrotu zamrożonych GB, gdy guzik zwrotu pojawi się w usłudze NL uśpionej ale dostępnej w usługach aktywnych w aplikacji MO.

 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9903
  • 85

Jak działa "zwrot zamrożonych GB"

Cześć @Ianus72 

Przesyłam Ci wątek z marca br. w którym kolega @andrzej1441 wspominał o zamrożonych GB na temat Skończyła się ważność promocyjnych gigabajtów. Czy przepadły bezpowrotnie? https://nasz.orange.pl/t5/Na-kart%C4%99/Sko%C5%84czy%C5%82a-si%C4%99-wa%C5%BCno%C5%9B%C4%87-promocyj...

Może ten link coś Ci pomoże

Pozdrawiam 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 226
  • 936
  • 4

Jak działa "zwrot zamrożonych GB"

Jak już wspomniałem pytanie nie ma żadnego związku z aktywacją pakietów NL obojętnie czy jednorazowych czy cyklicznych. Jedyne co popełniłem w tej kwestii to aktywacja mikołajkowej promocji.

 

A tak przy okazji mała ciekawostka... odmrożony pakiet 7GB widoczny jest na moim koncie tylko przez stronę www, W aplikacji MO nie ma po nim śladu.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18434
  • 52708
  • 710

Jak działa "zwrot zamrożonych GB"

@Ianus72 możesz screena wrzucić, jak na koncie Mój Orange wygląda odzyskany pakiet GB?