Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet w UE

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 14
  • 0

Internet w UE

Wiam mam poblem z internetem w niemczech. mianowicie jestem w orange Free na karte i mam bardzo dużo GB darmowych w polsce do wykorzystania.  jestem w niemczech i tu musze placic 10,24gr za 1MB bo taki dostalem sms. jest dużo nawet bardzo jednakże na stronie internetowej jest napisane że: "Jeżeli nie korzystasz z żadnych pakietów danych, koszty internetu mobilnego w Unii Europejskiej (Strefa 1) uzależnione są od Twojej taryfy na kartę. Opłata za transmisję 1 MB danych w Strefie 1 wynosi: Orange Yes – 1,23 zł Orange Free na kartę – 0,1024 zł" Jest to błąd czy co? bo nie kumam. Chyba ze jest jakiś pakiet np. 500mb za 5zl na 30 dni i wtedy bedzie mi mniej pobieralo. internetu nie potrzebuje dużo bo tylko do przegląania ogłoszeń na telefonie.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18430
  • 52693
  • 710

Internet w UE

@FrozeTher SMS-y specjalne w roamingu nie działają. Aktywacja pakietów najlepiej kodami USSD lub w aplikacji Mój Orange.

 

Znalazłem dwa pakiety:

  • Elastyczny pakiet internetowy 1 GB w kraju 0,78 GB w UE na 30 dni, cena 5 zł, aktywacja proponuję kodem USSD: *115*5*31#
  • Elastyczny pakiet internetowy 5 GB w kraju 2,34 GB w UE na 30 dni, cena 15 zł, aktywacja proponuję kodem USSD: *115*5*35#

 

@Anonim pakietów przez wysłanie SMS-a specjalnego w roamingu nie włączysz. Trzeba skorzystać z kodów USSD. Są nadal w regulaminie na stronie Orange.pl wiec powinny być dostępne, chodź przyznaję, są już wiekowe.

 

________________
* [3.11.2023] Uaktualniłem wpis ze względu na poczytność rozwiązania – moderator Michał

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

18 ODPOW. 18

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18430
  • 52693
  • 710

Internet w UE

@FrozeTher z Twojego opisu wynika, że nie masz zakupionego żadnego pakietu, więc opłaty za korzystanie z internetu w roamingu pobierane są z konta głównego. Podana przez Ciebie opłatą w taryfie FREE jest prawidłowa, bo to typowa oferta do internetu. Obecnie YES jest już wycofana i jeśli z niej zrezygnujesz, to ponownie nie uruchomisz.

Anonim

Nie dotyczy

Internet w UE

Internet w roamingu UE jest drogi. Możesz za 30 zł wykupić pakiet 30 GB z czego 3.51 GB masz w roamingu (pakiet cykliczny odnawiany co 30 dni). 

 

https://www.orange.pl/view/oferta-na-karte#pakiety-internetowe-obecny-klient

 

Albo pomyśleć o nabyciu karty lokalnego operatora. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 14
  • 0

Internet w UE

@ketrasaArtur Dobra juz rozumiem. W takim razie da sie mieć tańszy internet? mam 20zl na koncie i moge np. wlaczyc jakis pakiet za 5zl na 30 dni zeby mi mniej pobierało z konta?   PS. dodam jeszcze ze bylem rok temu w niemczech tak samo i brało mi tylko 1gr za 1MB. nie wiem jak to zrobilem, moze wlączylem jakąś usługę albo pakiet? jak mozesz to wez mi to wyjasnij pls. Teraz jak przeglądam ebaya przez 5 minut to bierze mi kilka złotych... trochę dużo 😕


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 14
  • 0

Internet w UE

@Anonim Nie potrzebuje aż 3.51GB. jest jakiś pakiet tańszy na tak samo długo 30 dni bo tyle jeszcze bede w niemczech. Moze 500mb? A powiedz mi jeszcze jak to zrobilem ze rok temu bralo mi 1gr za 1mb internetu? moze wlaczylem jakis pakiet tez?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18430
  • 52693
  • 710

Internet w UE

@FrozeTher małą kwota trochę na pakiet internetowy. Chciałem zaproponować pakiet Nielimitowane rozmowy, SMS-y + GB za 25 zł, ważny 30 dni i do tego było by kilka GB w UE, lub podobną wersję za 30 zł z MMS-ami.

 

edit:

Proponuję dwa pakiety:

  • Elastyczny pakiet internetowy 1 GB w kraju 0,7 GB w UE na 30 dni, cena 5 zł, aktywacja proponuję kodem USSD: *115*5*31#
  • Elastyczny pakiet internetowy 5 GB w kraju 2,09 GB w UE na 30 dni, cena 15 zł, aktywacja proponuję kodem USSD: *115*5*35#

 

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 14
  • 0

Internet w UE

@ketrasaArtur Nie mam tyle na koncie, znalazłem pakiet 500MB za 5zł "Wyslij sms pod numer 260 o tresci NET5" gdy tak zrobie to mam komunikat że "Nieprawidlowa tresc SMS. Szczegoly na orange.pl" o co chodzi? 

Anonim

Nie dotyczy

Internet w UE

@FrozeTher to są już archiwalne pakiety dlatego nie włączysz. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18430
  • 52693
  • 710

Internet w UE

@FrozeTher SMS-y specjalne w roamingu nie działają. Aktywacja pakietów najlepiej kodami USSD lub w aplikacji Mój Orange.

 

Znalazłem dwa pakiety:

  • Elastyczny pakiet internetowy 1 GB w kraju 0,78 GB w UE na 30 dni, cena 5 zł, aktywacja proponuję kodem USSD: *115*5*31#
  • Elastyczny pakiet internetowy 5 GB w kraju 2,34 GB w UE na 30 dni, cena 15 zł, aktywacja proponuję kodem USSD: *115*5*35#

 

@Anonim pakietów przez wysłanie SMS-a specjalnego w roamingu nie włączysz. Trzeba skorzystać z kodów USSD. Są nadal w regulaminie na stronie Orange.pl wiec powinny być dostępne, chodź przyznaję, są już wiekowe.

 

________________
* [3.11.2023] Uaktualniłem wpis ze względu na poczytność rozwiązania – moderator Michał


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 14
  • 0

Internet w UE

@ketrasaArtur Dzieki wielkie wielki czlowieku 🙂 Powiedz mi na przyszlosc jak ty to znalazles te pakiety ze mozna wlaczyc to za pomocą ussd gdzies na forum czy w regulaminie orange.pl czy jak