Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet niby jest... ale nie działa.

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 14
  • 0

Internet niby jest... ale nie działa.

Witam. Od pewnego czasu mam problem z internetem w moim telefonie (Xiaomi Redmi 5 Plus, taryfa Orange Free na kartę). Dane mobilne włączone, widać ruch sieciowy natomiast nie działają mi aplikacje korzystające z łącza typu Facebook, Messenger, Snapchat itd. ale co dziwne przeglądarka działa. Przykładowo pisząc ten post, nic innego mi nie działa oprócz chroma. Żeby wszystko wróciło do normy, muszę włączyć i wyłączyć dane mobilne i wszystko okej.

Innym problemem z łączem jest hotspot wifi. Mam dwa zapisane APN i jeżeli mam włączony hotspot to żeby ktoś komu udostępniam internet to muszę zmienić profil APN, ale wtedy mi to blokuje łącze. Działa to na odwrót, jeżeli ja mam "odblokowany" internet i z niego korzystam to osoba połączona go nie ma. Proszę o pomoc, w czym problem? Może to zła konfiguracja APN czy coś? Nie wiem naprawdę. Próbowałem przywodzić domyślne ustawienia ale to pomoc doraźna.

 

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Internet niby jest... ale nie działa.

Tak, to kwestia zapewne złej konfiguracji, ale Xiaomi jest dość dziwne - u nich czasami nie działa zwykła konfiguracja. Spróbuj poniższych konfiguracji:

 


Stałe ustawienia

Nazwa punktu: dowolna (np. Internet)

Nazwa użytkownika: internet
Hasło: internet

Typ APN: default

Typ uwierzytelnienia: PAP lub CHAP


Dodając konfiguracje, powyższe ustawienia są stałe. Oprócz nich, wprowadź jedno z następujących. Jeśli nie działa, sprawdź kolejne.

 


Ustawienia zmienne #1

APN: internet

Protokół APN: IPv4


 


Ustawienia zmienne #2

APN: internetipv6

Protokół APN: IPv4/IPv6


 


Ustawienia zmienne #3

APN: internetipv6

Protokół APN: IPv6


 



Daj znać, jeśli któraś z tych konfiguracji pomoże 🙂 Jeśli żadna z nich nie pomoże, spróbuj jeszcze pozmieniać tak:

 


Wersja ostateczna

Nazwa punktu: dowolna (np. Internet)

Nazwa użytkownika: internetipv6
Hasło: internetipv6

Typ APN: default

Typ uwierzytelnienia: PAP lub CHAP

APN: internetipv6

Protokół APN: IPv6

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Internet niby jest... ale nie działa.

Tak, to kwestia zapewne złej konfiguracji, ale Xiaomi jest dość dziwne - u nich czasami nie działa zwykła konfiguracja. Spróbuj poniższych konfiguracji:

 


Stałe ustawienia

Nazwa punktu: dowolna (np. Internet)

Nazwa użytkownika: internet
Hasło: internet

Typ APN: default

Typ uwierzytelnienia: PAP lub CHAP


Dodając konfiguracje, powyższe ustawienia są stałe. Oprócz nich, wprowadź jedno z następujących. Jeśli nie działa, sprawdź kolejne.

 


Ustawienia zmienne #1

APN: internet

Protokół APN: IPv4


 


Ustawienia zmienne #2

APN: internetipv6

Protokół APN: IPv4/IPv6


 


Ustawienia zmienne #3

APN: internetipv6

Protokół APN: IPv6


 



Daj znać, jeśli któraś z tych konfiguracji pomoże 🙂 Jeśli żadna z nich nie pomoże, spróbuj jeszcze pozmieniać tak:

 


Wersja ostateczna

Nazwa punktu: dowolna (np. Internet)

Nazwa użytkownika: internetipv6
Hasło: internetipv6

Typ APN: default

Typ uwierzytelnienia: PAP lub CHAP

APN: internetipv6

Protokół APN: IPv6

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 14
  • 0

Internet niby jest... ale nie działa.

Ze zmiennych działa tylko #1. Z internetipv6 w nazwie APN nie działa nic, zasięg całkowicie 0, nie wykrywa sieci Orange całkowicie. Dodatkowo w stałych ustawieniach z typu APN oprócz default trzeba dopisać sulp po przecinku, bo wtedy nie działa mi LTE 😞 czyli jest tak jak miałem z ustawień.

A jaka jest różnica jeżeli ustawię tak jak w #1 tylko dam zamiast samego ipv4 to ipv4/ipv6? Jaka będzie różnica? Bo to działa (narazie), tylko nie wiem czy to coś daje..


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Internet niby jest... ale nie działa.

Wprowadź jeszcze tę ostatnią. default,supl i default to dokładnie te same ustawienia (default obejmuje supl). SUPL służy do wspomagania aGPS-u z tego co się orientuje. Z LTE się po prostu czasami nie łączy od razu, trzeba czasami odczekać 🙂

Spróbuj jeszcze wprowadzić te ostatnie ustawienia, które dodałem czyli nazwa użytkownika, hasło i APN jako internetipv6, a Typ APN jako IPv6. Pamiętaj też, że część telefonów wymaga restartu, aby nowe ustawienia zaczęły działać.

 

Edycja: Punkt dostępu internet nie obsługuje IPv6. Ustawienie IPv4/v6 przy APN: internetpowinno teoretycznie w ogóle nie działać.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 14
  • 0

Internet niby jest... ale nie działa.

Też próbowałem, ale z IPv6 w ogóle wyłącza mi sieć, jakby karty SIM w ogóle nie było


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Internet niby jest... ale nie działa.

Po chwili powinno cię połączyć z powrotem. Ponadto, może być konieczny restart, by nowe ustawienia działały poprawnie.

PS. Nie kupiłeś przypadkiem bezpiecznego startera (dla dzieci) - na nim IPv6 może w ogóle nie działać.

 

Ustawienia #1 są rekomendowane dla oferty na kartę. Jeśli działają, to nie musisz robić nic więcej. Jeśli jest problem z hotspotem, spróbuj mimo wszystko dodać jeszcze ten ostatni punkt dostępu (nazwa użytkownika, hasło i APN: internetipv6, Protokół APN: IPv6). Po czym wyłącz, włącz ponownie telefon, i poczekaj jesli będzie wyszukiwać sieć 🙂

Sprawdzałem przed chwilą na LG G4, i też wywaliło mnie z sieci, ale po chwili połączyło ponownie 🙂


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 14
  • 0

Internet niby jest... ale nie działa.

Co do startera - wątpię, bo to było przeniesienie numeru z Play do Mix a potem po 30 dniach migracja na kartę.

Zrobiłem z ipv6, zresetowałem i mobilny działa i z hotspotem też jest okej 🙂 Mam nadzieję, że z mobilnym już będzie ok i nie będzie go trzeba znów resetować. Bo tak jak wspomniałem na początku, po zresetowaniu danych komórkowych jest okej przez pewien czas, a jak dłużej pochodzi to coś się psuje i trzeba włączyć i wyłączyć. Oby ipv6 to było remedium! Dzięki jeszcze raz za szybką pomoc


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Internet niby jest... ale nie działa.

Czyli działa ostatnia konfiguracja, tak? 🙂


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 14
  • 0

Internet niby jest... ale nie działa.

Tak 🙂


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Internet niby jest... ale nie działa.

Super, dzięki za informacje zwrotną 🙂