Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet na karte - roaming


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 107
  • 0

Internet na karte - roaming

Chce miec te 20 gb jak najtaniej


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18417
  • 52662
  • 710

Internet na karte - roaming

@MiloszPL koniecznie chcesz internet roamingowy? Może lepiej poszukać lokalnej oferty na kartę i zakupić czeską kartę SIM z odpowiednim pakietem GB. Wyjdzie taniej i do tego będzie szybciej działał internet z danego kraju niż internet roamingowy.

Anonim

Nie dotyczy

Internet na karte - roaming

Zgadzam się @@ketrasaArtur Internett w roamingu kosztuje. Można aktywować nawet pakiet 100 GB na 100 dni w którym jest 11.69 GB transmisji danych w roamingu ale kosztuje on 200 zł. Dodatkowo po wykorzystaniu tego limitu zgodnie z cennikiem dopłata wynosi w przeliczeniu 17,12 zł za 1 GB. Więc droga impreza warto zapoznać się z ofertą lokalnego operatora. 

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 107
  • 0

Internet na karte - roaming

Karta czeskiego operatora będzie pasować do tabletu ,smartfona? gdzie sprzedaja takie karty?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18417
  • 52662
  • 710

Internet na karte - roaming

@MiloszPL tak, będzie pasowała. Ja kupowałem w salonie danego operatora. Jak będziesz na miejscu, to rozejrzyj się, kioski, stacje benzynowe itp.

Anonim

Nie dotyczy

Internet na karte - roaming

Karta na pewno będzie pasować są standardowe. Nie trzeba ich rejestrować kupisz jak u nas w kiosku na stacji. Tu masz taki ogólny artykuł na te temat. Szczegóły znajdziesz na stronie operatów, można też podpytać na forum Polonii w Czechach. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18417
  • 52662
  • 710

Internet na karte - roaming

@Anonim w Czechach byłem raz, trafiłem na salon, wiec bez problemu dało się kupić i aktywować do działania. Bez większego problemu karty SIM da się kupić na Litwie, Łotwie, Czechach, Austrii, Słowacji, Chorwacji - działają bez rejestracji. Na Słowacji trzeba mieć paszport do zarejestrowania (dowodu nie uznają). Na Węgrzech nie udało mi się dostać karty SIM, podobno też trzeba rejestrować. Największe pakiety GB mają na Litwie za niewielką cenę. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 107
  • 0

Internet na karte - roaming

W bohuminie na dworcu pkp kupie prypejd? Jak nazywa sie ta karta w jezku czeskim?

Anonim

Nie dotyczy

Internet na karte - roaming

@ketrasaArtur ja osobiście nigdy karty za granicą nie kupowałam. Dobrze, że w Czechach tak prosto to idzie załatwić. Za to cyrk jest dopiero np w Chinach. Mąż był służbowo. Tam nawet na prepaid podpisuję się umowę która dodatkowo powinno się wyrejestrować. Oczywiście wszystko po chińsku, panie w salonie operatora niekoniecznie znają angielski. Jemu sprawę pomogła ogarnąć chińska współpracownik. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18417
  • 52662
  • 710

Internet na karte - roaming

@MiloszPL najczęściej jak podawałem SIM kart data, to praktycznie każdy wiedział o co chodzi. 

 

@Anonim do Chin jeszcze mnie nie zawiało, ale może kiedyś. Mam za to znajomych, którzy jeżdżą po egzotycznych krajach. Czasami mi dostarczą jakąś ciekawą kartę SIM.

Najdroższe karty SIM jak i transmisja danych to Wielka Brytania, Cypr, Egipt, oczywiście w tych krajach gdzie miałem okazję zakupić startery. Podobno tanio wychodzi na Ukrainie, ale jeszcze nie maiłem okazji się wybrać.