Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy oferta z zakupem startera online jest dobra pod gromadzenie gigabajtów?

ROZWIĄZANE

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 52
  • 0

Czy oferta z zakupem startera online jest dobra pod gromadzenie gigabajtów?

Hmm, a jeszcze takie pytanie.

Bo napisane jest, że po zakupie wspomnianego startera poprzez stronę online otrzymuje się 20GB internetu bonusowego z każdego doładowania, np. za pomocą aplikacji Orange (normalnie jest 10GB). I teraz tak - czy jak po odebraniu i zarejestrowaniu tego startera zmienię taryfę na tym starterze na "Orange free na kartę" to już nie będzie obowiązywać 20GB internetu bonusu z doładowania, w sensie, że te startery mają przypisaną z automatu jakąś taryfę (np. Bez limitu itd) i tylko wtedy gdy jest ona aktywna, można otrzymać 20GB? Czy nawet po zmianie taryfy na tym starterze po każdym doładowaniu online będę otrzymywał 20GB bonusowego internetu? 

 

Bo nie wiem czy się nie pospieszyłem z zakupem, a chodziło mi głównie o te 20GB z każdego doładowania? Ale nic się nie stanie, wszak to tylko 5 zł. 

 

________________
* Wydzieliłem z tematu Nowość: Zakup starter w Orange online! – moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1768
  • 6207
  • 70

Czy oferta z zakupem startera online jest dobra pod gromadzenie gigabajtów?

Starter online za 5 zł jest bardzo dobry do gromadzenia GB.


Zapewne system Orange na takim starterze ustawia najpierw NL i stąd ważność 6 GB w saldzie za doładowania i złotówek to 36 dni o 31 dni dłużej niż NL.
Później jest uruchomione darmowe KWR normalnie kosztujące 9 zł i dające ważność złotówek 365 dni.
Wyciskanie pomarańczy na takim starterze to zapisanie się do 300GB i spełnienie warunków promocji do otrzymania kolejnych paczek 25 GB i ciągłości ważności GB w saldzie GB za doładowanie przez minimalne doładowanie 5 zł co miesiąc.
NL cykliczny może być aż do 93 dni w uśpieniu. Nie opłaca się go wyłączać. Należy jak napóżniej w czasie uśpienia włączyć darmowy promocyjny NL lub płatny jednorazowy NL za 1 zł, albo promocyjny za 15 zł.
Po włączeniu dowolnego podanego wyżej NL mamy nową datę ważności formalnie aktywnego cyklicznego NL i od tej daty maksymalnie kolejne 93 dni uśpienia.
Zapisanie do promocji 1200GB jest korzystne przed uruchomieniem cyklicznego NL na próbę za 15 zł kosztującym normalnie 31(30) zł. Zapisanie się do 4800GB przed cyklicznym NL na próbę za 15 zł kosztującym 35 zł.
Uruchamiamy na próbę za 15 zł przed osiągnięciem 26 zł na koncie głównym, a po wyłączeniu domyślnego kredytu do 5zł na usługę lub odnowienie usługi przed osiągnięciem 31 zł.
Zasygnalizowałem tylko możliwości wyciskania pomarańczy dla osób, które bezsensownie chcą wyłączyć samodzielnie KWR lub NL.

Ogólnie warto znać darmowe promocje i ich właściwości.

Przykładowe Własności:
100GB za logowanie w MO gwarantuje tylko minimalną ważność GB za doładowanie 30(31) dni.
200GB za zgody gwarantuje minimalną ważność złotówek i GB 31 dni
100GB z listopada za minimalne doładowanie za 10 zł gwarantuje minimalną ważność złotówek i GB za doładowanie 31 dni.
Przyznanie paczki 25GB z promocji 300GB gwarantuje tylko ważność GB za doładowania 31 dni.

 

Umiejętne rozłożenie w czasie aktywacji darmowych promocji razem z przyszłymi i  może jeden jednorazowy NL za 1 zł   da utrzymanie GB w NL w formalnie aktywowanym cyklicznym NL na 31 dni w stanie aktywnym lub uśpionym do majówki. A zapewne jeszcze będą darmowe NL np. na wakacje , rozpoczęcie roku szkolnego itd.

 

Stan wszystkich zgromadzonych środków zablokowanych i aktywnych z terminami najlepiej sprawdzać na stronie MO w zakładce dostępnej po wciśnięciu guzika [zobacz szczegóły].

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

14 ODPOW. 14

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2086
  • 10056
  • 83

Czy oferta z zakupem startera online jest dobra pod gromadzenie gigabajtów?

To jest taryfa OFnK:

C6042763-0CF3-433E-9FB1-46D87CFC551D.jpeg

Doładowywałem jak zwykle za 5 zł i wpadło 20 GB plus 2,5 GB.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 52
  • 0

Czy oferta z zakupem startera online jest dobra pod gromadzenie gigabajtów?

Czyli to nie różni się niczym od mojej obecnej taryfy "Orange free na kartę" (tyle, że bez nawiasu, że to starter promocyjny) i wszystko będzie działać tak jak dotychczas ??? (dodatkowo otrzymam 20GB z każdego doładowania, zamiast 10GB)

 

Ja konto prowadzę głównie pod gromadzenie GB internetu, tel i SMS sporadycznie i nie zależy mi na tym, żeby mieć aktywną jakąś taryfę typu darmowe rozmowy i smsy za XXX kwotę, którą muszę aktywować co miesiąc, a która by mnie uprawniała do otrzymania 20GB bonusu z każdego doładowania.

 

 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2086
  • 10056
  • 83

Czy oferta z zakupem startera online jest dobra pod gromadzenie gigabajtów?

@Loonatyk Ja włożyłem do tabletu i wyłączyłem NL cykliczny. Doładowuję co miesiąc po 5 zł aby zbierać GB z promocji 300GB. Czyli wpada 20 + 2,5 + 25. I jeszcze 100 za aktywację.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 52
  • 0

Czy oferta z zakupem startera online jest dobra pod gromadzenie gigabajtów?

O to mi chodzi. Żebym ja nie musiał aktywować i pilnować co miesiąc NL cykliczny itp., tylko prowadził luźno konto pod gromadzenie GB jak dotychczas. Bo teraz mam 10GB z doładowania za 5 zł, a miałbym 20GB i brzmi to tak pięknie, że aż wolę się upewnić, czy nie jest to uzależnione od włączonego jakiegoś pakietu / taryfy, którą muszę co miesiąc aktywować za XXX kwotę, aby otrzymywać 20GB z każdego doładowania.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 52
  • 0

Czy oferta z zakupem startera online jest dobra pod gromadzenie gigabajtów?

Starter odebrany z paczkomatu i zarejestrowany. I jak na razie działa te 20 GB po każdym doładowaniu, zobaczymy co będzie później, i po wyłączeniu "bez limitu". 

 

SMS przychodzi o treści, że przyznano bonus 10 GB internetu za doładowanie online, w aplikacji również jest pokazane, że można otrzymać 10 GB, ale do przegródki z internetem wbija 20GB internetu. Także informatycy musieli jakoś to ogarnęli w systemie, że to tak działa 🙂

 

Także na dziś polecam kupno takiego startera online, bo to jest bardzo opłacalne. Bo starter taki sam jak kupiony na poczcie czy w Żabce, ale otrzymujemy 2x więcej bonusu internetowego za doładowanie online. 


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1768
  • 6207
  • 70

Czy oferta z zakupem startera online jest dobra pod gromadzenie gigabajtów?

@Lunatyk bez limitu praktycznie nie opłaca się wyłączać samodzielnie. KWR za 9 zł już prędzej można wyłączyć np jak kończy się ważność GB z salda bonusu za doładowanie i chce się je najtaniej utrzymać.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 52
  • 0

Czy oferta z zakupem startera online jest dobra pod gromadzenie gigabajtów?

Bez limitu wyłączy się rankiem 16 listopada (wówczas zostanie próba odnowienia cyklu za 31 zł, oni to włączyli na 5 dni). To jest dobre dla kogoś kto telefonuje i SMS-uje, ja prowadzone konto głównie pod internet. Tylko mnie ciekawi, czy po wyłączeniu bez limitu dalej będzie działać 20GB z doładowania, czy jednak informatycy Orange sprytnie ustawili na tych starterach, że dostaniesz 20GB bonusu (a nie 10 jak normalnie), ale musisz bulić 31 zł miesięcznie, aby utrzymywać bez limitu. Ale ktoś wyżej pisał, że wyłączył bez limitu i dalej działa 20GB bonusu z doładowania, więc powinno być OK.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1768
  • 6207
  • 70

Czy oferta z zakupem startera online jest dobra pod gromadzenie gigabajtów?

Wyłączenie NL cyklicznego jest bez sensu, bo promocja 1200GB przy aktywnym NL powinna od razu dać paczkę 100 GB do GB bonusowych w NL.

Ponieważ formalnie aktywowany jest cykliczny NL to wyłączy się sam dopiero po 93 dniach uśpienia. W czasie uśpienia można włączyć NL a 1 zł lub darmowy grudniowy NL i  i mieć nową datę ważności NL formalnie cyklicznego  i  znowu 93 dni uśpienia. Ważność GB z doładowań można mieć z promocji 300 GB.

Jak korzystasz głównie z salda GB za doładowania to warto wiedzieć, że jak GB są ważne to można z nich korzystać nawet jak złotówki są zablokowane. 300GB ustawia ważność tylko GB. Wymogi 300 GB są takie, ze i tak potrzebna jest ważność złotówek w momencie przyznawania kolejnych paczek.

 

Korzystanie  z dodatkowych właściwości promocji to trochę wyższa szkoła jazdy.

NL za 1 zł rządzi, bo zapewnia wszystko najtaniej - 1 zł  co 30-32 dni i mamy bez przerwy ważność złotówek i GB z doładowań oraz utrzymanie, ale głównie w stanie zamrożenia GB w NL.

 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 52
  • 0

Czy oferta z zakupem startera online jest dobra pod gromadzenie gigabajtów?

Więc tak.. tyle mam obecnie GB, po wczorajszym zarejestrowaniu startera: 

 

 

1) 100 GB za nowy numer w aplikacji Orange 

2) 200 GB za wyrażenie zgody na marketing 

3) 100 GB za doładowanie za minimum 10 zł (prezent na pierwszą środę w miesiącu) 

4) paczkę 25 GB za włączenie 300 GB na rok 

5) Doładowałem za 5 zł, żeby sprawdzić, czy wpadnie 20 GB bonusu internetu. 

 

I co jeszcze można włączyć, żeby zyskać internet?  Pierwszą paczkę z tego 1200 GB na rok? A jak zostanie wyłączony bez limitu za 31 zł 16 listopada (bo ja tego nie przedłużę w czwartek), to zabiorą mi część z tej paczki z 1200 GB, czy jak? I kolejnych nie otrzymam, bo nie będę mieć aktywnego "bez limitu".