Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak internetu ( i nie tylko LTE ) na urządzeniach Huawei


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 45
  • 24
  • 1

Brak internetu ( i nie tylko LTE ) na urządzeniach Huawei

Jestem z Lublina, nowy SIM mam po samodzielnym automatycznym przeniesieniu za 15 zł na nowy z pakietu Internet LTE w Orange, niestety nie mam możliwości połączenia z Internetem z tym SIM i z osobnym modemem LTE Huawei i z komórką Huawei 5y 2018, oba urządzenia działają bez problemu z SIM -ami Play Internet na kartę LTE. Obecnie kończy się kolejny zakupiony pakiet Internet + SMS ( cyt Internet Łącznie pozostało 5,00 GB w tym 860,25 MB w UE Opis Pakiet Internet Aktywne jeszcze dziś do końca dnia Do 9 lutego 2019 ) Przypadek, ale ten popularny model komórki niestety niema ustawień w tzw. automatycznym pobieraniu ustawień od Orange. ( przeglądałem ustawienia dla kilku różnych modeli, wygląda że Orange coś po swojemu kombinuje w każdym modelu - być może dzieli priorytety dostępu? ). W ustawieniach Plan taryfowy i karta SIM: Nowe Orange Go karta SIM XXXX Typ Standardowa LTE Tak. Pakiety: LTE - Prepaid Status Włączony Data aktywacji usługi 15 maja 2016 ( ale domniemam że jest to data wytworzenia tego SIM-a, ponieważ numer przeniosłem na ten SIM w roku 2018 ). Proszę o skuteczną i szybka poradę. poprzedni SIM z tym samym numerem był jeszcze z sieci IDEA - być może są nadal jakieś wewnętrzne uwarunkowania?

2 ODPOW. 2
Anonim

Nie dotyczy

Brak internetu ( i nie tylko LTE ) na urządzeniach Huawei

W telefonie powinien być profil do internetu podobny do tego:

Jako NAZWA ustaw Orange Internet
W pole APN wpisz internet
W pola NAZWA UŻYTKOWNIKA i HASŁO wpisz internet
Jako PROTOKÓŁ APN wybierz IPv4
Jako TYP APN wpisz default
Naciśnij MENU i ZAPISZ
Na liście APN postaw kropkę przy profilu Orange Internet

 

Jak coś brakuje to z innych ustawień zaadoptuj > www Orange.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 45
  • 24
  • 1

Brak internetu ( i nie tylko LTE ) na urządzeniach Huawei

To jest od zawsze w ustawieniach automatycznych tego modelu komórki Huawei, więc w punkcie dostępu ma Orange Internet ( domyślnych ostawień nawet nie można samemu zmieniać ), być może w Orange wymusza włączania opcji Roamingu?  Ale nie trafiłem na żadną informacje o takiej potrzebie w Orange na terenie Polski w mieście wojewódzkim. Jak korzystałem z SIM Idei w sieci Orange ( prawie do końca 2018 ), tez nie było potrzeby. W Play na pewno tego nie muszą aktywować w Lublinie. Wysłałem SMS o pobraniu ustawień ale poza wstępnym SMS o ustawieniach  koniecznym PIN 1234 tego właściwego SMS z ustawieniami nie otrzymałem. A to świadczy o jakości usług. Niewątpliwie jest luka prawna co do wielkości traconych środków na jaką jest zobowiązaną zwrócić uwagę  ( a przynajmniej urzędowo pozorować swoje czynności )  Prokuratura. Czy chodzi o ten konieczny  Roaming na terenie Polski w ustawieniach francuskiego operatora Orange? Przypuszczam że to ma związek z nowym SIM jaki samodzielnie a zgodnie z Internetowa instrukcją na niego numer przeniosłem, być może jakiś "zaskórniak ręcznej biurokracji w takiej operacji ( wymiany SIM ) jednak pozostał?