Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

5G w Orange Free na kartę

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 19
  • 0

5G w Orange Free na kartę

Witam. Mam od dwóch miesięcy ofertę Free na kartę i kupiłem Poco F3 5G. Wykupiłem pakiet z 5G za 39zł no i nie łapie mi w Kielcach 5G nawet jak jestem obok nadajnika. Nie wiem czy dobrze myślę ale mam jeszcze 20gb dodatkowego bonusu za wgranie mój Orange i ponad 100gb bonusu za doładowania. I wydaje mi się, że 5g nie złapię póki mam ten bonus 20gb za apke bo net cały czas idzie z niego a nie z pakietu za 39zl. Dobrze myślę? A i jaka jest kolejność pakietów? 20gb za apke potem 100gb za doładowania i dopiero jak przehulam wszystko włączy mi się 5G jak zostanie sam pakiet no limit z 5G za 39zł? Bo to bez sensu. Czy to jakiś błąd i mam dzwonić aby mi odpalili to 5G. W mój Orange mam włączony dostęp do 5g. Telefon oczywiście ma 5g 2100 więc powinno działać. Jak to jest?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

5G w Orange Free na kartę

@konraddd123  przykra sprawa, obecnie nie ma prawdziwego 5G, więc telefon z wolnego rynku, tego 5G co ma Orange obecnie (jeśli się nie mylę 2100MHz), nie obsłuży bez brandu operatora (Orange), jak wdrożą 5G (3,6GHz) na właściwym paśmie, to spok, będzie ci działać 5G 😉

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9
Anonim

Nie dotyczy

5G w Orange Free na kartę

@konraddd123  przykra sprawa, obecnie nie ma prawdziwego 5G, więc telefon z wolnego rynku, tego 5G co ma Orange obecnie (jeśli się nie mylę 2100MHz), nie obsłuży bez brandu operatora (Orange), jak wdrożą 5G (3,6GHz) na właściwym paśmie, to spok, będzie ci działać 5G 😉


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 19
  • 0

5G w Orange Free na kartę

Czyli jak zwykle picowanie z tym 5G a to co najwyżej jest pewnie agregacja LTE. Szkoda bo jak tel ma 5G chciałem sprawdzić no ale jak nie to zostaje po staremu. Przynajmniej tańszy pakiet. Dzięki za rozwianie wątpliwości.

Anonim

Nie dotyczy

5G w Orange Free na kartę

@konraddd123  tak jak piszesz, obecnie jest agregacja LTE i to te tymczasowe 5G Orange, zresztą reszta operatorów stosuje ten sam myk, bo niestety licencji na 5G w Polsce jeszcze nie ma, miały ruszyć przetargi, ale pass.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

5G w Orange Free na kartę

@konraddd123 w tym poście napisałem wyjaśnienie sytuacji z obecnym 5G w sieci Orange:

https://nasz.orange.pl/t5/Orange-Flex/5G-na-telefonach-Realme-7-5G/m-p/264944#U264932

 

Tu masz opisane kolejność pakietów w ofercie na kartę, taryfa Free:

https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Na-kart%C4%99/Kolejno%C5%9B%C4%87-wykorzystywania-%C5%9Brodk%C...

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 19
  • 0

5G w Orange Free na kartę

Ok dzięki. Jak widać sieci traktują nas niepoważnie i niestety potwierdza się to, że najważniejsze jest to co małym druczkiem z odniesieniem do kilku stron regulaminu. Same półprawdy. Niby nie zabronione ale nie etyczne. Powinni chociaż przy wykupie pakietu z 5G dodać info że działa tylko na ich telefonach z brandem. W sumie to mała różnica i nieistotne te kilka dodatkowych złotych ale do uczciwości temu daleko. Trza czekać na prawdziwe 5G 😁

 

____________

* Wpis został poddany edycji - Wiktor

Anonim

Nie dotyczy

5G w Orange Free na kartę

@konraddd123  niestety wzmianki o telefonie z brandem nie ma, choć Samsungi 5G z wolnego rynku działają, nawet bez brandu Orange. Tak poza tym te obecnie 5G wcale nie jest szybsze od LTE, jeśli telefon ma agregację pasm LTE, to możesz mieć nawet większe szybkości niż w 5G obecnym.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

5G w Orange Free na kartę

@konraddd123 z informacji zamieszczanych przez użytkowników, którzy testowali obecnie 5G, to działa wolniej niż na LTE. Uważam, że 5G na 3,6 GHz już dawno w wybranych lokalizacjach by hulało, żeby przetarg nie był wstrzymany w tamtym roku. Teraz nasz wspaniały rząd jakoś do tej pory nie może się pozbierać, wiec operatorzy 5G uruchomili na tych zasobach, które obecnie posiadają. Więc nie do końca to jest wina operatorów oraz producentów sprzętu, którzy się dostosowali do wymogów, a zmiana nastąpiła nie z ich winy.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 19
  • 0

5G w Orange Free na kartę

Oczywiście, że opóźnienia w przetargu i brak wprowadzenia docelowego 5G nie jest winą operatorów. Miałem na myśli jedynie, że brak jest informacji przy wykupie tego pakietu za 39zł. Bo skąd ktoś nie zorientowany jak ja jeszcze 30 min temu będzie wiedział, że nie i już. Ja przyjąłem prostą logikę bo skoro tel ma 5g2100, mam zasięg i kupuję pakiet to liczę, że spełniłem warunki a tu jednak nie bo jeszcze brand, o którym jest napisane gdzieś w regulaminie lub nawet nie. Nie ma co bić piany skoro tak jest u wszystkich. A co do prędkości to na niej mi nie zależy a bardziej na ciekawości.

Anonim

Nie dotyczy

5G w Orange Free na kartę

@konraddd123  sieć 5G jest jeszcze słabo rozwinięta i nadajników mało, są w centrach miasta i trzeba się nachodzić 😉

Czy to warte zachodu, szczerze to nie, mam Samsunga S20 FE 5G i będąc w Warszawie 2x byłem w zasięgu obecnego 5G, tu gdzie mieszkam nie ma 5G jeszcze, ale jak przetargi ruszą to pewnie i u mnie zagości 5G, więc cierpliwie czekam.