Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Żądanie kodu abonenckiego przy blokadzie prezentacji numeru

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 77
  • 61
  • 1

Żądanie kodu abonenckiego przy blokadzie prezentacji numeru

Chciałam ustawić Blokadę prezentacji numeru. W Mój Orange świeci się na zielono jakby była włączona co jest niezgodne z prawdą, bo faktycznie usługa nie działa. Przy próbie zmiany ustawień pojawia się żądanie kodu abonenckiego tylko że ja od zawsze mam nr na kartę. Kombinowałam na różne sposoby wpisując 6 ostatnich cyfr kodu PUK, 4 cyfry jak też 8 cyfr czyli cały PUK, bez skutku. Sprawdziłam inną blokadę i tam dla odmiany pojawia się żądanie kodu PUK. Czym kierował się autor wprowadzając przy każdym ustawieniu w Mój Orange inną metodę autoryzacji? 😄 I co ma na myśli żądając kodu abonenckiego od użytkowników prepaid? Dodam że na innej karcie kod abonencki (cokolwiek by to miało być 😄 ) również nie działa więc to problem powszechny

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 77
  • 61
  • 1

Żądanie kodu abonenckiego przy blokadzie prezentacji numeru

Znalazłam już kody, które uruchamiają blokadę prezentacji nr (inne na kartę, inne dla abo) i właśnie manewrując nimi zablokowałam wszystkie połączenia do czego by nie doszło gdyby usługa była domyślnie aktywna.
Jeśli ktoś nie lubi dzwonić do BOK tak jak ja może mu się przyda 🙂 istotna jest kolejność, najpierw wyłączamy blokadę kodem *110*04*00# (pomimo że wcale nie jest włączona 😄 ), potem włączamy kodem *110*04#. W ten sposób uzyskujemy najbardziej optymalne ustawienie: Domyślnie z prezentacją, które u innych operatorów jest dostępne bez tych wszystkich zabiegów. Teraz już korzystając z menu aparatu możemy jednorazowo ukryć nr

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Żądanie kodu abonenckiego przy blokadzie prezentacji numeru

Widocznie w systemie masz wpisane 6 cyfr kodu PUK może jakiejś starej karty sim. Warto zgłosić to na BOK wtedy będzie to "wyprostowane". Kiedyś (jakieś 10 lat temu) funkcjonowały kody abonenckie dla prepaidów.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 77
  • 61
  • 1

Żądanie kodu abonenckiego przy blokadzie prezentacji numeru

Ani jedna ani druga karta nie były wymieniane więc to chyba PUK starego właściciela 🙂 Szukając rozwiązania sytuacji znalazłam sporo wypowiedzi osób, które miały problem z niedziałającym kodem abonenckim (zgłoszenia na forum i na FB nawet sprzed kilku lat), widać Orange nic z tym nie robi.
Pytanie dlaczego akurat blokada prezentacji numeru jest tak pieczołowicie chroniona, że nawet użytkownik nie ma do niej dostępu? 😄 Rozumiem gdyby chodziło o blokadę usług, które wiążą się z dużymi kosztami, np SMS premium, tutaj żeby było śmieszniej usługi są domyślnie włączone i trzeba mieć pod ręką PUK, żeby je wyłączyć. W przypadku blokady prezentacji numeru, która żadnych kosztów nie generuje, usługa nie wiadomo dlaczego jest domyślnie wyłączona (chociaż Mój Orange mówi coś innego) i trzeba ją aż kodem odblokować, żeby zaczęła działać.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Żądanie kodu abonenckiego przy blokadzie prezentacji numeru

Usługa blokady prezentacji numeru (może to dziwnie brzmi) jest usługą "podwyższonego ryzyka". Jeśli np. w sieci masz ukryty numer, a na poziomie telefonu widoczny - to zazwyczaj się nie połączysz. Ponadto jeśli bawisz się opcjami wymagającymi kodu pin2/puk2, to też może powodować problemy. To bardzo stare opcje, rzadko używane ale można sobie zablokować dzwonienie.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 77
  • 61
  • 1

Żądanie kodu abonenckiego przy blokadzie prezentacji numeru

Ja właśnie zablokowałam sobie połączenia próbując.. odblokować usługę 😄 Zdarzało mi się korzystać z ukrywania numeru w innych sieciach i nigdy do czegoś takiego nie doszło, bo tam usługa jest domyślnie aktywna i korzystanie z niej jest bardzo intuicyjne (Ukryj w menu aparatu albo #31# przed wybieranym numerem). Ponieważ w Orange te sposoby nie działają (bo usługa jest zablokowana o czym użytkownik nie wie) zaczyna kombinować (jestem uparta 😄 ) i wtedy może dojść do całkowitego zablokowania połączeń. Reasumując Orange w trosce o użytkownika utrudnia dostęp do usługi co faktycznie skutkuje powstaniem problemu, przed którym chciał go ustrzec blokując dostęp 😄 U operatora, który "nie dba" o użytkownika i beztrosko aktywuje mu usługę podwyższonego ryzyka problem blokady połączeń nie zaistniał. Chyba jednak wolę, żeby Orange się tak o mnie nie troszczył 😄


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Żądanie kodu abonenckiego przy blokadzie prezentacji numeru

Najprościej to przez BOK można włączyć wariant ruchomy. Poza tym w Orange usługa nazywa się blokadą prezentacji numeru - a jej odpowiedzialność to również prezentacja numeru. Stare zaszłości.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 77
  • 61
  • 1

Żądanie kodu abonenckiego przy blokadzie prezentacji numeru

Znalazłam już kody, które uruchamiają blokadę prezentacji nr (inne na kartę, inne dla abo) i właśnie manewrując nimi zablokowałam wszystkie połączenia do czego by nie doszło gdyby usługa była domyślnie aktywna.
Jeśli ktoś nie lubi dzwonić do BOK tak jak ja może mu się przyda 🙂 istotna jest kolejność, najpierw wyłączamy blokadę kodem *110*04*00# (pomimo że wcale nie jest włączona 😄 ), potem włączamy kodem *110*04#. W ten sposób uzyskujemy najbardziej optymalne ustawienie: Domyślnie z prezentacją, które u innych operatorów jest dostępne bez tych wszystkich zabiegów. Teraz już korzystając z menu aparatu możemy jednorazowo ukryć nr

Anonim

Nie dotyczy

Żądanie kodu abonenckiego przy blokadzie prezentacji numeru

Odnośnie ukrywania numeru, gro ma blokadę na takie połączenia, nie dodzwonisz się do nich, ja też blokuję takie połączenia, dla mnie anonimowe to spam, dobrze że sieć Play/Orange ma taki filtr, inaczej nic bym nie robił tylko odbierał telefony, mam 8 numerów to bym chyba szału dostał, niechciane numery da się zablokować więc luz.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 77
  • 61
  • 1

Żądanie kodu abonenckiego przy blokadzie prezentacji numeru

Z ukrywania numeru korzystam sporadycznie ale czasem się przydaje i chciałabym mieć ją dostępną. Operatorzy chyba też rozumieją taką potrzebę skoro wprowadzili usługę blokowania prezentacji, no może poza Orange, który ją udostępnia ale z oporami 😄 Obowiązku korzystania nie ma więc jeśli ktoś zawsze chce się "wyświetlać" to po prostu nic nie musi ustawiać, bo aktywowana automatycznie przez operatora opcja-Domyślnie z prezentacją mu to umożliwia. Jeśli operator z automatu blokuje usługę i ustawia na sztywno Zawsze Prezentuj to ktoś kto chce zadzwonić anonimowo ma pod górkę.
Mam nadzieję że nie próbujesz sugerować, że usługa jest zbędna więc brak możliwości sterowania nią z poziomu Mój Orange właściwie nie jest problemem 😄


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Żądanie kodu abonenckiego przy blokadzie prezentacji numeru

Tak, sugeruję, że usługa (po stronie sieci czy operatora) jest zbędna. Powinien być wariant ruchomy dla wszystkich. Ew. masowe narzędzie do sterowania tym np. dla korporacji.
Usługa z pozycji Kowalskiego po stronie operatora (jeszcze stosując nazewnictwo Orange, choć inne sieci w Polsce nie mają lepiej) wprowadza zamieszanie.

Na całym świecie ta "funkcjonalność" nazywa się to CLIR. A w PL mamy albo "blokadę prezentacji numeru" albo "prezentacja/identyfikacja numeru". I co najciekawsze - jeśli masz "wyłączoną usługę blokada prezentacji numeru" - to wcale nie oznacza, że na 100% Twój numer będzie prezentowany.