Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

widoczne z zewnątrz adresy ip6 w usłudze internet domowy 5G


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 89
  • 318
  • 0

widoczne z zewnątrz adresy ip6 w usłudze internet domowy 5G

Żeby doprecyzować:  Jakie  IP Ci pokazuje na https://www.whatismyip.com/  i jak jakie na WAN'nie w routerze? W sensie, pokazuje Ci takie same, czy różne?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 31
  • 0

widoczne z zewnątrz adresy ip6 w usłudze internet domowy 5G

Wolałbym tych rzeczy publicznie nie mówić, bo to niby na zawsze statyczny mój adres jest. Wyślę przez DM.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 89
  • 318
  • 0

widoczne z zewnątrz adresy ip6 w usłudze internet domowy 5G

Chodziło tylko o to, czy IP są te same, czy różne?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 31
  • 0

widoczne z zewnątrz adresy ip6 w usłudze internet domowy 5G

No więc WAN na routerze jest inny, bo tam mam adres routera który również służy jako mój prefix. Rzecz dotyczy komputera za tym routerem. Ten komputer pokazuje ten sam adres lokalnie (komenda `id addr`) co whatismyip.com


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 31
  • 0

widoczne z zewnątrz adresy ip6 w usłudze internet domowy 5G

Obecny stan:

próbowaliśmy z samotnick znaleźć problem w konfiguracji po mojej stronie. Główne punkty:

- z analizy pakietów wynika, że jakiś firewall odrzuca połączenia (dostaję w odpowiedzi na próbę połączenia pakiet RST+ACK co podobno firewall'e często robią)

- Ten pakiet RST+ACK przychodzi jakby z mojej maszyny (adres w pakiecie się zgadza), ale:

- Moja maszyna zdaje się nigdy pakietu na który jest odpowiedź nie widzieć (powinna zapisać że otrzymała taki pakiet i odpowiedziała nań RST+ACK)

- Nie znaleźliśmy mimo sporych starań gdzie ten firewall na mojej maszynie by był

 

- Firewall na routerze również mam wyłączony

- Z ciekawości, zmierzyłem ping na moją maszynę testową i ten wynosi średnio tak z 40ms. Za to wspomniane wcześniej pakiety RST+ACK przychodzą po czasie średnio 25ms. Dziwne, jeżeli rzeczywiście z mojej maszyny.

 

Czy jest możliwe, że pakiety wcale nie przychodzą z pod tego adresu, co jest na nich napisane?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

widoczne z zewnątrz adresy ip6 w usłudze internet domowy 5G

Cóż, niestety Orange nie ujawnia specyfikacji tego jak implementuje IPv6. Wszystko jest możliwe. Fajne testy, nie poddawaj się, może dowiemy się czegoś więcej.😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 89
  • 318
  • 0

widoczne z zewnątrz adresy ip6 w usłudze internet domowy 5G

Ja bym zrobił taki eksperyment: Spróbowałbym nawiązać połączenie TCP na porcie 80, na zasadzie Klient - Serwer. Serwer niech nasłuchuje klienta. Ważne, aby zrobić to na porcie 80.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 31
  • 0

widoczne z zewnątrz adresy ip6 w usłudze internet domowy 5G

Support Cudy wykonał dla mnie test potwierdzający, że mój router (Cudy P5) z tymi ustawieniami jakie miałem przepuszcza pakiety IPv6. Więc raczej można wykluczyć, że to mój router jest problemem. Jeszcze jest możliwość, że mój komputer jakoś filtruje, ale patrzyliśmy na typowych podjerzanych (ip6tables, firewalld) no i komputer powinien zalogować odrzucony pakiet. Coraz bardziej wygląda na to, że Orange blokuje połączenia przychodzące IPv6. Na co, co można powiedzieć... brzydko. Płacę niewąsko za dostęp do internetu, to chciałbym, żeby pakiety adresowane na moją maszynę do niej dochodziły, a co z nimi zrobię to moja sprawa. Jeżeli to jest jakaś opcja bezpieczeństwa, bo rzeczywiście blokowanie wszelkich połączeń przychodzących IPv6 wydaje się rozsądną domyślną polityką dla nietechnicznych użytkowników, to powinna być opcja to blokowanie wyłączyć.