Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

udostępnienie plików w internecie funbox


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

udostępnienie plików w internecie funbox

Witajcie,
Posiadam ofertę światłowodu z funboxem 3.0
Mam do niego podłączony pendrive przez port USB.
Czy istnieje możliwość, aby mieć dostęp do plików z dowolnego komputera, nie tylko w sieci lokalnej.
Czyli w skrócie mówiąc utworzyć tak przekierowanie portów, aby dysk był dostępny np. poprzez wpisanie adresu ip w innym komputerze, anie tylko lokalnie?
Z góry dziękuję i życzę miłej nocy.

4 ODPOW. 4

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

udostępnienie plików w internecie funbox

@Kondzixxx02  Spróbuj otworzyć port 445 TCP dla adresu IP 192.168.1.1 czyli dla Funboxa. Następnie wejdź na pokapoka.pl aby ustalić swój adres IP.

W komputerze ze zdalnym połączeniem spróbuj zmapować dysk wpisując zewnętrzny adres IP

 

Niestety nie mam pod ręką Funboxa aby przetestować, być może nie będzie to możliwe lub firewall routera zablokuje taką możliwość.

Musisz mieć świadomość, że ta opcja serwera plików to tylko dodatek i nadaje się raczej do dokumentów. Transfery osiągane są kiepskie, nie zastąpi to serwera NAS.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

udostępnienie plików w internecie funbox

@BORAX  Nie mogę dodać w zakładce NAT/PAT adresu routera (192.168.1.1).
Pokazuje się komunika, że adres jest błędny lub spoza zakresu sieci ://


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

udostępnienie plików w internecie funbox

@Kondzixxx02 No to niestety nie jest to możliwe.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

udostępnienie plików w internecie funbox

@Kondzixxx02 jak chcesz korzystać z danych umieszczonych w swojej sieci lokalnej, to polecam dysk sieciowy, np: https://www.mediaexpert.pl/serwery-plikow/serwer-plikow-wd-my-cloud-home-2tb

Możesz sobie ustawić w opcji dysku udostępnianie plików w internecie bez konieczności ustawiania portów w rozetrze, a dostęp do dysku uzyskujesz po przez aplikację na smartfonie lub komputerze.