Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

smart wifi box jako punkt dostępu


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

smart wifi box jako punkt dostępu

Witam. Mam pytanie . Podobno smart wi fi box może służyć jako punkt dostępu (niebieska dioda po podłączeniu kabla  ). Podłączyłem kabel Ethernet z modemu FBox3 i wi fi box zapalił niebieską diodę . Jednak nie znalazłem sieci wi fi na żadnym urządzeniu . Jakieś sugestie co może być przyczyną ?

Ogólnie sprawa dotyczy tego że modem mam bardzo oddalony od dekodera , tv,smart i konsoli . Jednak do tego miejsca mam pociągnięty przewód  z modemu. Niestety wi fi box nie działa na tej odległości tak jak powinien (za daleko) dlatego pomyślałem że może jak podłączy się do niego przez LAN sieć to zacznie pluć wi fi . A tu niestety nie znalazłem sieci . Co może być nie tak ?

5 ODPOW. 5
Anonim

Nie dotyczy

smart wifi box jako punkt dostępu

Wzmacniacz wi-fi wzmacnia istniejącą sieć wi-fi, nie znajdziesz więc innej nowej, jeśli w obrębie wzmacniacza wi-fi jest dobry sygnał to on działa, gro tych wzmacniaczy wi-fi ma wyjście na kabel lan, jak masz wejście też to fajnie, standardowo wzmacniacz wi-fi łączy się z routerem po wi-fi vs przycisk WPS, router musi mieć tę funkcję zabezpieczeń/ połączenia włączoną.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

smart wifi box jako punkt dostępu

To że wzmacniacz wi fi wzmacnia sygnał to normalne . Bardziej mi chodzi o to że wifi smart box posiada funkcję access point (niebieska dioda) . Dioda po podłączeniu kabla sieciowego  pali się natomiast urządzenie nie rozsyła sygnału wi fi . Może jest tu jakiś specjalista od konkretnie tego urządzenia który coś podpowie .


Zespół Nasz Orange
  • 2930
  • 10912
  • 64

smart wifi box jako punkt dostępu

Po około 3 minutach od włączenia (gdzieś po około 30 sekundach od pojawienia się niebieskiej diody) powinieneś widzieć nazwę sieci Wi-Fi dokładnie taką samą jak ma Twój FunBox. W wejściu na kabel w FunBoxie świecą się diody zielona i pomarańczowa po podłączeniu kabla?


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

smart wifi box jako punkt dostępu

smart wifi box jako punkt dostępu

 

 

https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/26361/ce02df77-a1d8-4534-a7f1-16c6ac18a543.pdf - tutaj znajdziesz odpowiedź. Niebieska: urządzenie w trybie punktu dostępowego (połączenie przewodowe z modemem). T o urządzenie nie rozsyła swojej sieci Wi-Fi.

 

Podsumowując . Podłączenie przewodu ethernet z modemu FunBox do Smart wifi box spowoduje że box zacznie pracować po jakimś czasie w trybie AP (niebieska dioda) . Czyli powinien rozsyłać sygnał wifi z FunBoxa (nie padło ode mnie stwierdzenie że oczekuję że będzie rozsyłał SWOJĄ sieć !!!) . Problem polega na tym że po podłączeniu przewodu do boxa nie znajduję sieci z Funboxa (mimo że świeci się niebieska dioda) . Może nie czekałem odpowiedni czas sprawdzę to jeszcze .


Zespół Nasz Orange
  • 2930
  • 10912
  • 64

smart wifi box jako punkt dostępu

@pawel1977, mam nadzieję że zauważyłeś też że mój poprzedni post nieco edytowałem. Ponieważ na początku nie zrozumiałem aż tak dobrze. Niżej wkleję też spostrzeżenie kolegi co do tej opcji:

 

sw.png