Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

problem z urządzeniem - Huawei Echo Life


Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

problem z urządzeniem - Huawei Echo Life

Wpis wyodrębniony z tematu Konflikt adresów IP + modyfikacja tematu + dodano etykiety - moderator Bartłomiej

 

Witam. Mam problem z routerem Huawei Echo Life. Do Routera podłączony jest komputer stacjonarny kablem, przez wifi laptop i tv. Od pewnego czasu podczas ściągania większych plików zaczęło mi resetować  routera. Raz na stacjonarnym wyskoczył mi konflikt adresów IP ale tylko raz. Gdy stacjonarny jest wyłączony i nie ma wtyczki w gniazdku jest ok. Natomiast wystarczy włączyć wtyczkę do gniazdka nie włączając fizycznie komputera router jest resetowany i nie może zaskoczyć. Włączając stacjonarnego do gniazdka automatycznie na routerze zapala się kontrolka LAN1 co sugeruje, że napięcie w komputerze mimo ze nie jest uruchomiony idzie na płytę główną a tym samym pewnie na kartę sieciową. Sytuacja taka jest od niedawna. W czym mam problem? router, ustawienia sieciowe na komputerach czy do wymiany płyta główna. Osobno każdy komputer działa. Przy przeglądaniu stron internetowych razem działają ale wystarczy włączyć ściąganie dużego pliku na laptopie a router się wyłącza. Proszę o pomoc

1 ODPOWIEDŹ 1
Anonim

Nie dotyczy

problem z urządzeniem - Huawei Echo Life

Co do przypadku z PC, nowe płyty główne mają zasilanie nawet jak PC nie jest włączony, u mnie usb działa (jest napięcie), myszka świeci i klawiatura, można telefon naładować (bateria), więc jeśli dioda z tyłu PC na gnieżdzie kart sieciowej świeci, to router zachowuje się prawidłowo, co do resetów routera, może bug w oprogramowaniu, albo coś nie tak z połączeniem PC <> Router, diagnozy przez sieć nie zrobię, inna sprawa że może być kabel kiepski lan, czy router ma usterkę.