Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

huawei b535 nie puszcza drukarki


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 6
  • 0

huawei b535 nie puszcza drukarki

witam, pisalem z supportem huawei że router nie widzi drukarki która jest do niego podłaczona na kablu HP laserjetPRO m447 fdn.

 

Oni twierdzą że to wina sterowników HP

 

HP z kolei twierdzi że to jest jedna z najpopularniejszych drukarek jakie od lat sprzedają i sterowniki powinny działać.

 

Poprzedni router który miałem livebox działał elegancko, jak podłacze drukarke na kablu bezpośrednio do komputera też działa

 

tylko że muszę mieć ja podpięta pod router, który nawet jej nie widzi

 

Co teraz moge zrobić?

10 ODPOW. 10

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

huawei b535 nie puszcza drukarki

@rafalszr jak masz podłączoną drukarkę, przez USB? Najlepiej, aby drukarka z routerem była podłączona przez kabelek ethernetowy, RJ-45. Przez USB nie zawsze drukarki prawidłowo łączą sie z routerami (kompatybilność sterowników routera z drukarką na porcie USB - najczęściej to tylko kilka wybranych modeli). Podłącz przez RJ-45, powinna drukarka mieć taką możliwość.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 6
  • 0

huawei b535 nie puszcza drukarki

@ketrasaArtur 

Własnie jest na RJ-45

 

Ten router nie ma nawet wejścia USB, tylko 3 wejścia LAN i 1 LAN/WAN

 

Drukarke podłaczam do wszystkich pokolei, w ogóle nie widzi.

 

Komputer za to elegancko śmiga na samym kablu


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

huawei b535 nie puszcza drukarki

@rafalszr czy przypisaleś na drukarce stałe IP? Czy zmieniłeś kładę adresową na 192.168.8.1 jako bramę?Zapinguj z kompa adres drukarki


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

huawei b535 nie puszcza drukarki

@rafalszr najlepiej adres IP w drukarce przypisz na sztywno, np 192.168.8.222, lub inny, który nie będzie w zakresie numerów DHCP routera. Brama może być wpisana, ale nie musi, maska podsieci: 255.255.255.0. Potem puść ping z kompa, jak radzi @agat13, jak dostaniesz odpowiedź, to zainstaluj na nowo drukarkę, jako sieciową z numerem IP: 192.168.8.222

 

Ping najlepiej puścić, wpisując najpierw: cmd i enter, potem ping 192.168.8.222


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

huawei b535 nie puszcza drukarki

@rafalszrW Liveboxie była inna klasa adresowa 192.168.1.1-brama-adres modemu

Jeśli chcesz sprawdzić to prościej możesz zmienić na 535-ce klasę adresową na taka sama jak w liveboxie i po kłopocie...

Anonim

Nie dotyczy

huawei b535 nie puszcza drukarki

@rafalszr  jakbyś wrzucił ustawienia z Huawei, to by było łatwiej pomóc 😊


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 6
  • 0

huawei b535 nie puszcza drukarki

@agat13  @ketrasaArtur 

zadziałało gdy ustawiłem na sztywno IP i 255....

 

W routerze musiałem zmienić jeszcze z IPv6, na IP4

 

Chyba to nie będzie mi sprawiac róznicy?

 

Co do zmiany klasy adresowej to nie mogłem tego zrobić, wyskakiwał bład  ze poczatkowy różni się od IP końcowego czy coś takiego, mimo tego że zmieniałem poczatkowy  i końcowy

Anonim

Nie dotyczy

huawei b535 nie puszcza drukarki

@rafalszr  nie musisz zmieniać adresaci w DHCP, tylko stały IP przypisać drukarce, panel administracyjny i zamontować drukarkę, reszta powinna jak na komputerze automatycznie przejść. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

huawei b535 nie puszcza drukarki

@rafalszrNie będzie to IP robić żadnej różnicy...i fajnie, że zadziałało...że się udało

Swoją drogą zamienię klasę adresową na mojej 535-ce i zobaczymy co mi powie mój router.