Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana nazwy sieci na FB 3.0 przy połączeniu kablowym

Highlighted

Zespół Nasz Orange
  • 731
  • 2686
  • 43

@Ela12 Cześć Szczęśliwa kobieta

Zmiana nazwy sieci, ich rozdzielanie etc. nie pomoże, gdyż nazwa dla połączenia sieciowego pobierana jest jednorazowo w trakcie tworzenia profilu, dlatego (wydaje mi się, że jej zmiana zostaje tylko z poziomu rejestru (nie znam innej drogi).

PS. Oczywiście, wszelkie zmiany dokonujesz na własne ryzyko.

Menu Start -> wyszukaj -> regedit

ścieżka do profilu na 2 zdjęciu

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg

Highlighted

Poziom 36, Guru *
  • 6869
  • 11215
  • 198

@Bartłomiej nie pokazujesz za mocno zaawansowanych rozwiązań?

Grzebnięcie w rejestrze dla niedoświadczonego użytkownika może się skończyć brakiem możliwości uruchomienia ponownie okienek.

Już lepie i bezpieczniej było by napisać plik nazwa.reg w wpisaniem odpowiednich dancyh.

Highlighted

Poziom 40, Guru *****
  • 27156
  • 17869
  • 1205

Podstawowy jest problem to jest kwestia używanego antywirusa. Za kilka dni może oznaczyć takie połączenie jako niebezpieczne.
Highlighted

Zespół Nasz Orange
  • 731
  • 2686
  • 43

@ketrasa podzielam Twoje zdanie i obawy z drugiego zdania Twojego wpisu.

@Piotrekk85 raczej nie.

Ta ścieżka i modyfikacja (jedyna czyt. zmiana nazwy wyświetlanego profilu) nie niesie ze sobą "ryzyka" zaznaczyłem, że to zabieg wykonywany na własną odpowiedzialność.

Highlighted

Poziom 20, Pasjonat
  • 349
  • 446
  • 3

@Bartłomiej -u, Dziękuję Ci - to jest jedna z takich odpowiedzi na miarę fachowca.

Z rejestrem systemu Windows to ja wiem, że trzeba uważać - miałam z nim do czynienia wiele razy, i nie jest mi on obcy.

A to tak, dla Waszej informacji: podłączyłam do FB 3 router TP-Link (to po starej Neostradzie) i zmieniło mi to nazwę z 'Orange_Swiatlowod_XXXX_2.4GHz' na 'TP-LINK_XXXXXX', a jak odłączyłam ów router od FB 3 to znowu wskoczyła nazwa 'Orange_Swiat.....'. Nie stwierdziłam przy tym żadnych problemów z antywirusem czy zaporą czy siecią.