Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zamiana Funboxa 2.0

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Zamiana Funboxa 2.0

Witam. Do Funboxa 2.0 mam podłączony telefon stacjonarny i internet. Chciałbym zamienić Funboxa na jakiś porządny router. Jaką specyfikację powinien on mieć by można było podłączyć do niego telefon stacjonarny i internet?

Pozdrawiam

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Zamiana Funboxa 2.0

@wojson  ja bym pociągną kabel lan na piętro i tam wpiął 2 router z punktem dostępu, coś pokroju TP-Link Archer C20 czy C6, ten drugi z piętra powinien i parter częściowo obsłużyć, nie powinno być przycięć w transferze jak zainwestujesz w w 2 router, FunBox 2.0 sam temu zadaniu nie sprosta, więc jest jak jest.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Zamiana Funboxa 2.0

@wojson  Musisz szukać routera z wbudowaną bramką VoIP. Może coś od FRITZ!Box ? Jeżeli będzie to zwykły router, to musisz dokupić również bramkę VoIP.

Funbox 2.0 to całkiem porządny router. Czego Ci w nim brakuje ?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Zamiana Funboxa 2.0

Brakuje mi przede wszystkim funkcji QoS i trybu mostu. Jestem laikiem w tym temacie a może ktoś wie czy w trybie mostu można rozdzielić łącze na 2 routery np 30% na 1 i 70% na 2? W każdym bądź razie potrzebuje przynajmniej QoS żeby podzielić łącze w domu.

Anonim

Nie dotyczy

Zamiana Funboxa 2.0

@wojson  do FB 2.0 możesz podpiąć własny router lub kilka poprzez porty lan, dodatkowe routery jako punkt dostępu i masz pokrycie wi-fi tam gdzie chcesz, na duże odległości, to już tryb mostu, czy inna kombinacja, ale będzie sporo wolniej, bo raczej nie zainwestujesz powyżej 3k zł 😉

Tak na marginesie może napisz co chcesz zrobić, bo tak jak teraz to zgadywanka.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Zamiana Funboxa 2.0

Mam w domu 4 komputery i 5 telefonów podłączonych do wifi które idzie z Funboxa 2.0 do tego telefon stacjonarny podłączony do Funboxa 2.0. Router stoi na parterze domu, na 1 piętrze mam wifi repeater. Zależy mi na tym, żeby sieć wifi była dobra na parterze i na piętrze i żeby łącze było podzielone bo w tym momencie jak ktoś coś pobiera to innym Internet strasznie zwalnia.

Anonim

Nie dotyczy

Zamiana Funboxa 2.0

@wojson  ja bym pociągną kabel lan na piętro i tam wpiął 2 router z punktem dostępu, coś pokroju TP-Link Archer C20 czy C6, ten drugi z piętra powinien i parter częściowo obsłużyć, nie powinno być przycięć w transferze jak zainwestujesz w w 2 router, FunBox 2.0 sam temu zadaniu nie sprosta, więc jest jak jest.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Zamiana Funboxa 2.0

@wojson  Tryb mostu w tym przypadku jest bez sensu, ponieważ powoduje on to, że masz publiczne IP(jedno) na wyjściu gniazda do podłączenia np. serwera.

@wojson  Tak jak pisze @Anonim  najlepiej pociągnąć kabel na piętro, wpiąć Access Point i odpuścić wynalazki po Wi-Fi, wtedy nawet QoS powinien być zbędny.

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Zamiana Funboxa 2.0

Dzięki za odpowiedzi będę coś myślał z tym kablem temat można zamknąć 😉

Anonim

Nie dotyczy

Zamiana Funboxa 2.0

@wojson  jak będziesz ciągnąć kabel to kup Kabel kat.6 FTP skrętka, można już na Allegro gotowe kupić do 15m chyba, albo samemu to pozaciskać.