Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ZYXEL VMG8324-B10A - nie widzi drukarki i potrzeba informacji obsługi technicznej


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

ZYXEL VMG8324-B10A - nie widzi drukarki i potrzeba informacji obsługi technicznej

Dzień dobry. akupiłem od państwa urządzenie ZYXEL VMG8324-B10A, nr seryjnego zapomniałem spisać. Firma Orange dokonała instalacji sprzętu i nadała nowego użytkownika. Jako główny użytkownik muszę go zmienić. Jednak w instrukcji piszę iż przed dokonaniem restartu muszę skontaktować się z obsługą techniczną. W jakim celu ?Czy dokonując restartu nie mogę nadać nowego admina i hasło ?

 

Kolejna problem wynika z braku widoczności drukarki. Posiadam Linuxa, Linux ma ustawioną drukarkę sieciową z jej stałym numerem IP. Po ustaleniu numeracji IP dla komputera (od 40 wzwyż, ponieważ drukarka ma numer niższy), cały czas komputer nie widzi drukarki. Komputer posiada już wgrane informacje o drukarce (w tym nr IP)

Po podłączeniu drukarki kablem sieciowym do routera, oraz routera z komputerem, nadal komputer nie widzi drukarki. Tak samo z skanera w stacji dokującej, która jest podpięta kablem sieciowym do routera z jednoczesnym podpięciem drukarki, nie można nic wydrukować (IP druku na skanerze, jest takie same jak w drukarce). Tak samo, drukując z obrazu skanera widocznego na komputerze, nie można nic wydrukować. Brama w komputerze jest również taka sama jak w drukarce. Jakie elementy musiałbym sprawdzić, poprawić, żebym mógł drukować bezprzewodowo z komputera oraz skanera ?

3 ODPOW. 3

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

ZYXEL VMG8324-B10A - nie widzi drukarki i potrzeba informacji obsługi technicznej

Niektóre z opcji są synchronizowane do zdalnej pomocy. Więc najlepiej wykonać to przez infolinię wsparcia.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

ZYXEL VMG8324-B10A - nie widzi drukarki i potrzeba informacji obsługi technicznej

A drukarka ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

ZYXEL VMG8324-B10A - nie widzi drukarki i potrzeba informacji obsługi technicznej

Nie jestem specem od linuxa. A masz dobre sterowniki? Ew. Szukałabym obejść.