Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ZTE MF286 - złącza anten zewnętrznych

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

ZTE MF286 - złącza anten zewnętrznych

@WojcieszkoA ten flybox sky lepszy nie będzie od ZTE 286 ?


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

ZTE MF286 - złącza anten zewnętrznych

Mało miałem styczności. Póki co nie mam zdania. On obsługuje tylko LTE i coś tam jeszcze mi nie pasowało, ale sobie już nie przypomnę co. Chociaż nie powiem, wstępnie urządzenie u góry listy bym na pewno ustawił.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

ZTE MF286 - złącza anten zewnętrznych

@Wojcieszko, masz rację, że najlepszy bo jako jedyny ma agregację pasma. Niestety tyle plusów. Od strony jakości modułu radiowego jak widać. Sam mogłem mieć pecha (dwa razy), ale niestety coś jest na rzeczy skoro na infolinii mówiono mi, że są z tym modelem problemy (i w ramach gwarancji wymieniają). Pomijam, że kilku osobom pomagałem rozwiązać problem z tym routerem (również padnięta końcówka mocy, nie łączył z sieciami, poszły na gwarancję). Nie bez kozery ZTE zaczyna wydawać poprawioną wersję sprzętową MF286. Oby było lepiej i oby już dawali nowy model przy wymianie gwarancyjnej.

Od strony rozwiązań technicznych również nie jest najszczęśliwszy ten router. Teraz piszę o wyjściu na anteny zewnętrzne, do czego służą lewe i prawe złącza (zresztą wątek jest właśnie o tym). W takiej konfiguracji nie wykorzystamy w pełni możliwości jakie daje sieć Orange, ten router na to nie pozwala. Można ustawić antenę albo na najlepszą polaryzację uplinku lub downlinku, a pewnie dobrze wiesz, że jak stacja bazowa odbiera lepszy sygnał od klienta to przydziela np. wyższe kodowanie.

 

Kilka lat temu miałem do czynienia z modemami ZTE i nie były one zbyt dobre. Router wybrałem ze względu na agregację i brak innego w ofercie w tamtym czasie (tylko starszy ZTE). Mam z poprzedniej umowy mobilny Airbox Orange czyli Huawei E5372s-32 z brandem Orange. Pod względem jakości i szybkości połączenia LTE działa lepiej (o kilka Mbps szybciej na tej samej SIM, tym samym miejscu i stacji bazowej), oczywiście z gorszym WiFi bo to router mobilny. Ze sprzętu poza Orange miałem router mobilny Sierra Wireless i nadal mam moduł mPCIe (niestety tylko 3G) i ten sprzęt bije Huawei, nie mówiąc o ZTE. Takiego sprzętu brakuje w ofercie Orange. Sprzęt konsumencki został odkupiony od Sierra Wireless przez Netgear. Zerknijcie sobie na routery LTE tego producenta. Fajnie by było gdyby klient mieć większy wybór jeśli chodzi o sprzęt do internetu mobilnego w Orange i mieć w cenniku coś więcej niż wyłącznie chińskie marki (Flybox Sky chyba jest Polski).

 

@Anonim, ten Flybox Sky to to samo co ODU/IDU 200 w Plusie. Nie ma agregacji w stosunku do nowszego wydania. Nie zmienia to faktu, że dobrze, że jest w ofercie Orange, jeśli dzisiaj przedłużałbym umowę to wybrałbym ten sprzęt. Widziałbym w ofercie jeszcze coś zasilanego via PoE (Huawei coś takiego robi) skoro internet LTE w Orange jest sprzedawany również jako stacjonarny.

 

Dobra, koniec tego wywodu! 😛 Zaraz wyjdzie, że pesymizm sieję. 😉 Dostałem SMS, że router jest już w serwisie także jest ok. 🙂

Anonim

Nie dotyczy

ZTE MF286 - złącza anten zewnętrznych

@Pathfinderjeśli chodzi o Flybox Sky i ODU/IDU 200 pozostawię to bez komentarza tak samo jak test ze strony bloga.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

ZTE MF286 - złącza anten zewnętrznych

@Anonim, Flybox Sky już jest zdjęty ze strony i nie ma na magazynach. Widać był krótki epizod (w sumie cena była niewspółmierna).

 

MF286 wrócił z serwisu. Zmienione oprogramowanie (tak napisali). Niestety router bardzo długo łapał sieć. Musiałem z nim pojechać pod stację bazową, aby się "ode pchało" połączenie. Najpierw złapał wyłącznie U2100. Potem wymusiłem LTE i pod stacją... zero sygnału. Postałem kilka minut i sygnał się pojawił i tak go "przyciągnąłem" do domu. Teraz łapie LTE, ale słaby sygnał. Sprawę polepszyła (subiektywne odczucie) wymiana karty SIM na nową (na starej przy ręcznym wyborze sieci router był odrzucany z sieci niezależnie czy to było LTE, 3G czy GSM).

 

Na szczęście działa, szału nie ma. 😉

Anonim

Nie dotyczy

ZTE MF286 - złącza anten zewnętrznych

@PathfinderMoże następcom Flybox Sky będzie nowy ODU/IDU 300.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

ZTE MF286 - złącza anten zewnętrznych

@Anonim, byłaby to niezła informacja bo agregacja jest mile widziana. 🙂

Anonim

Nie dotyczy

ZTE MF286 - złącza anten zewnętrznych

@PathfinderTo wiem tylko jak cena będzie taka sama to nic z tego nie będzie.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

ZTE MF286 - złącza anten zewnętrznych

Wszystko w rękach Orange.Emotikon: Mrugający

Anonim

Nie dotyczy

ZTE MF286 - złącza anten zewnętrznych

@PathfinderTylko nie liczy się na wysokiej cenie abonamentu tylko niskiej marzy i wtedy jest zysk.