Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ZTE MF286 - złącza anten zewnętrznych

ROZWIĄZANE

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

ZTE MF286 - złącza anten zewnętrznych

Mam pytanie dotyczące złączy antenowych w routerze ZTE MF286 sprzedawanym w Orange.

 

Patrząc od tyłu routera za co odpowiada lewe złącze, a za co prawe? Czy tak jak w Huawei jedno za polaryzację pionową a drugie poziomą anten? Czy może jedno za określone pasma, a drugie za inne?

 

Pytanie pojawiło się bo na forum bez-kabli.pl użytkownik zbig048 wrzucił grafikę opisu złącz antenowych MF286 na Skandynawię. Wynika z tego, że lewe złącze jest tylko do LTE2600 (band 7), a prawe do całej reszty (pozostałe bandy LTE, 3G i 2G).2792fb6bb57edb3dmed

 

W związku z tym pytanie czy w MF286 z Orange jest tak samo? Informacja jest o tyle istotna, że przy takim LTE800 w Orange potrzeba wtedy jednej, a nie dwóch anten więc koszt inwestycji w instalację antenową zmniejsza się o połowę.

 

Będę wdzięczny jeśli ktoś z Orange odpowie na to pytanie. ZTE na swych stronach nie jest szczodry w opisie sprzętu, podobnie opis na stronie Orange. 😞

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

ZTE MF286 - złącza anten zewnętrznych

Dostałem odpowiedź od ZTE. Jest poniżej po rozwinięciu. Generalnie to co wrzuciłem w pierwszym poście - lewa antena tylko do LTE band 7, prawe złącze do całej reszty.

 

 

Pokaż szczegóły

W załączeniu przesyłam informację o złączach antenowych w routerze MF286.

Wtyk antenowy to standardowy SMA-Female. Przy doborze anten należy kierować się zasadą – czym krótszy kabel i mniej złącz pomiędzy anteną a gniazdem antenowym routera tym lepiej. Dodam, że router jest zabezpieczony przed podłączeniem nieodpowiednich lub uszkodzonych anten.

 


External antenna help.jpg

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

19 ODPOW. 19
Anonim

Nie dotyczy

ZTE MF286 - złącza anten zewnętrznych

@PathfinderA czy nie prościej będzie kontakt z producentem tego routera pl.ztedevice.com/kontakt/

 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

ZTE MF286 - złącza anten zewnętrznych

@Anonim, napisałem, ale jak dotąd odpowiedzi brak. Dlatego pytam tutaj, u operatora, który sprzedaje ten sprzęt.

Anonim

Nie dotyczy

ZTE MF286 - złącza anten zewnętrznych

Na Allegro widzę te anteny MIMO LTE 800MHz, kupić jak nie zadziała zwrot, 14 dni masz na zwrot bez podawania przyczyny zwrotu.

Anonim

Nie dotyczy

ZTE MF286 - złącza anten zewnętrznych

@PathfinderTez mogłeś nie tylko napisać ale i zadzwonić do ZTE


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

ZTE MF286 - złącza anten zewnętrznych

@Anonim, antenę to mam już, ale jedną. Będę przenosić i przerabiać w inne miejsce instalację antenową. Jeśli zostanie jedynie tylko jedna antena to mogę inaczej zrobić maszt (powinien być lepszy zasięg). Druga sprawa, istotna, to polaryzacja anten. Jeśli tylko złącze prawe jest do band 20 to wiem, że muszę przerobić uchwyt w antenie, żeby dopasować optymalne kąt ustawienia anteny. I wtedy będzie pytanie czy optymalnie dla downlinku czy uplinku bo anteny na stacji bazowej są MiMo w X-cross (np. uplink na +45*, a downlink na -45*).

 

@Anonim, jeśli nie będę miał odpowiedzi na maila w tym tygodniu to zadzwonię chociaż na infoliniach ciężko o takie specyficzne dane.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

ZTE MF286 - złącza anten zewnętrznych

Na razie jak to przy kontakcie z ZTE czyli figa z makiem.Emotikon: LOL


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

ZTE MF286 - złącza anten zewnętrznych

Dostałem odpowiedź od ZTE. Jest poniżej po rozwinięciu. Generalnie to co wrzuciłem w pierwszym poście - lewa antena tylko do LTE band 7, prawe złącze do całej reszty.

 

 

Pokaż szczegóły

W załączeniu przesyłam informację o złączach antenowych w routerze MF286.

Wtyk antenowy to standardowy SMA-Female. Przy doborze anten należy kierować się zasadą – czym krótszy kabel i mniej złącz pomiędzy anteną a gniazdem antenowym routera tym lepiej. Dodam, że router jest zabezpieczony przed podłączeniem nieodpowiednich lub uszkodzonych anten.

 


External antenna help.jpg

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

ZTE MF286 - złącza anten zewnętrznych

Anteny antenami a router ponownie padł. Emotikon: LOL Ten teraz podziałał dokładnie rok od pierwszej wymiany (pierwszy przestał łapać sygnał po 2 tygodniach od zakupu). Emotikon: Obojętny

 

Wycofajcie tego MF286 z oferty. 😉


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

ZTE MF286 - złącza anten zewnętrznych

Duże słowa. Ja go uważam jako jeden z najlepszych jaki mamy.