Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ZTE MF283+ Brak karty SIM lub karta SIM nieprawidłowa


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 1
  • 0

ZTE MF283+ Brak karty SIM lub karta SIM nieprawidłowa

Witam, dzisiaj odebrałem w salonie zamówioną przez internet usługę Internet Domowy LTE (150GB w strefie i 60gb poza strefą) wraz z routerem ZTE MF283+. Wszystko fajnie wracam do domu z nowym sprzętem podlaczam wszystko wsadzam SIM (wchodzi i sie zapina każdą stroną tylko nie tą pokazaną na obrazku) i czekam.. doszło do diody 3g/LTE która zapaliła się na czerwono i dalej nic. Właczam konfiguracje na 192.168.0.1 i tam też jak byk napisane "Brak karty SIM lub karta SIM nieprawidłowa". Kartę sprawdziłem na starym routerze poprzedniego dostawcy LTE i ją czyta tylko niestety prędkość STRASZNIE niska 1-2mbs download i odziwo 8-10mbs upload. (U poprzedniego dostawcy było to na poziomie 30-40mbs download) zasięg na routerze 4/5 kresek bądź wszystkie. No ale nie o tym mowa, czy jest jakiś sposób aby tą karte NOWY router zaczał widzieć ? Dodam że karta została aktywowana przy otrzymywaniu sprzętu w salonie (tak mi powiedział pan sprzedawca :)) Proszę o rady i pomoc. Z góry dziękuje i pozdrawiam, Tomasz.

13 ODPOW. 13

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

ZTE MF283+ Brak karty SIM lub karta SIM nieprawidłowa

Czy to nowa umowa przy przedłużenia poprzedniej?

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 1
  • 0

ZTE MF283+ Brak karty SIM lub karta SIM nieprawidłowa

Nowa


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

ZTE MF283+ Brak karty SIM lub karta SIM nieprawidłowa

Aktywacja karty następuję do 7 dni, choć sprzedawca w salonie powinien wiedzieć czy pójdzie automat (kilka chwil), czy potrwa dłużej.

A masz możliwość włożenie karty do telefonu i tam sprawdzenia?
czy w ogóle pin jest przyjmowany?

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 1
  • 0

ZTE MF283+ Brak karty SIM lub karta SIM nieprawidłowa

Sprzedawca najpierw mruczał coś pod nosem że sie system wiesza po czym po chwili czekania powiedział że poszło i sim powinna być aktywna. Jak dzwoniłem na infolinie to tez potwierdzili ze karta sim jest aktywna.

 

Wsadzenia do innego tel nie mam możliwości bo mam same iPhone'y. Niewiem czy czytał Pan cały mój post ale napisałem ze wsadzilem karte do routera poprzedniego dostawcy i tam karte czyta po podaniu PIN internet działa tylko z bardzo niską prędkościa 1-2 mbs.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

ZTE MF283+ Brak karty SIM lub karta SIM nieprawidłowa

Niestety niedoczytałem.
Karta sim jest zatem aktywna.
Widocznie jest źle włożona.

A wkładasz dużą kartę (łącznie z obwódką)?

Tu jest też filmik https://www.youtube.com/watch?v=2foJpa52Qyc koło 30sekundy widać włożenie.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 1
  • 0

ZTE MF283+ Brak karty SIM lub karta SIM nieprawidłowa

"wchodzi i sie zapina każdą stroną tylko nie tą pokazaną na obrazku" I tutaj tkwił problem 🙂 Otóż własnie tak jak na obrazku trzeba było DOPIĄĆ mocno bo nie chciała wejsc ale jak docisnalem ja dlugopisem to załapało :). A więc działa i jest ok, dziękuje bardzo za pomoc. Tylko męczy mnie jeszcze jedno, prędkość nadal oscyluje w granicach 5-8mbs down i 7-9mbs upload. Sprawdzalem na internecie nadajnik jest oddalony o jakies 500m, wszystkie kreski sygnału LTE a taka prędkość hmm. Jak właczam speedtest to zaczyna liczyc 13-20mbs a potem spada tak do 5-6 tak samo z uploadem, i na stronie konfiguracyjnej routera tez potrafi nagle wyskoczyc 80mbs download po czym np. 1mbs a nawet 0 😛 Jakieś rady ? 🙂 Dziękuje jeszcze raz i pozdrawiam ! 🙂

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

ZTE MF283+ Brak karty SIM lub karta SIM nieprawidłowa

Internet mobilny jest usługą asymetryczną więc dziwi mnie ten upload i download na podobny poziomie.
Wygląda że coś wysysa internet albo obsługuje starszy standard wifi.
Czy próbowałeś i masz możliwość podłączenia na kablu?
jakie masz podłączone urządzenia?
najlepiej jakbyś sprawdził ich typy wifi np. 802.11b - najlepiej jakby miały wszystkie obsługę standardu n
Anonim

Nie dotyczy

ZTE MF283+ Brak karty SIM lub karta SIM nieprawidłowa

@tomtes93  może warto teź sprawdzić ustawienia Internetu, w parametrach ustawić tylko LTE w trybie łączności, etc....??? 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 1
  • 0

ZTE MF283+ Brak karty SIM lub karta SIM nieprawidłowa

Do routera jestem podłączony za pomocą kabla Ethernet do stacjonarki PC. Testy robiłem bez podlaczonych telefonów itp.

 

Do kolegi niżej, hmm niewiem dokładnie jak to wszystko poustawiać, też mi się wydaje ze te skoki sekundowe to tak wygląda jakby internet chciał a nie mógł 😛 Średnia prędkość to 3mbs w centrum Opola 400-500metrów od nadajnika, czy to normalne ? Jakby ktoś mógł pomóc skonfigurować ten internet byłbym wdzięczny :)) Pozdrawiam.