Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wymiana modemu na inny niż z Orange

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 11
  • 0

Wymiana modemu na inny niż z Orange

Witam!

 

Chciałem chwiałbym się dowiedzieć czy mogę zmienić modem na inny niż Orange bo livebox nie spełnia moich oczekiwań. Gdzie takie coś zgłosić i czy nowy modem musi spełniać jakiś wymagania czy może to być dowolny modem ASDL??

 

pozdrawiam

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Wymiana modemu na inny niż z Orange

Potrzebujesz Annexu A i tyle. Nie musisz nic zgłaszać. Robisz to sam. Jeśli płacisz coś za liveboxa, to możesz go zwrócić w salonie. Oczywiście o ile masz technologię ADSL i sam internet.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Wymiana modemu na inny niż z Orange

Potrzebujesz Annexu A i tyle. Nie musisz nic zgłaszać. Robisz to sam. Jeśli płacisz coś za liveboxa, to możesz go zwrócić w salonie. Oczywiście o ile masz technologię ADSL i sam internet.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 71
  • 71
  • 0

Wymiana modemu na inny niż z Orange

Jeśli masz Internet szybszy niż 10MB/s (nie wiem, jak jest przy szybkości do 20MB/s), to potrzebujesz modemu z obsługą standardu xDSL.

Jak już kupujesz modem, to kup od razu modem obsługujący xDSL - będzie dłużej przydatny.

 

EDIT: Jeśli masz telefon od Orange, to do jego obsługi potrzebny jest sprzęt obsługujący SIP. Hasło do protokołu SIP uzyskasz dzwoniąc na infolinię.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 11
  • 0

Wymiana modemu na inny niż z Orange

Witam!

Zakupiłem modem Router TP-LINK TD-W8960N podłączyłem i skonfigurowałem zgodnie z instrukcją, ale niestety internet nie działa. Na załączonym obrazku widać że linia jest podpięta i działa ale nie chce mi adresu IP przydzielić. Jakieś rady?? Przechwytywanie.JPG


Przechwytywanie.JPG

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Wymiana modemu na inny niż z Orange

Masz na pewno ADSL? Jaką masz prędkość neo?
Anonim

Nie dotyczy

Wymiana modemu na inny niż z Orange

@RastlinZa pewnie wpisałeś do loginu ipv6 a router masz od Tp-linka a nie od Orange

Widzę że masz internet do 20Mb


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 71
  • 71
  • 0

Wymiana modemu na inny niż z Orange

Wrzuć screenshoty z konfiguracji.

 

Poczytaj sobie o konfiguracji własnego rutera tutaj:

http://www.orange.pl/omnibook/konfiguracja-wlasnego-routera-adsl-vdsl


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 11
  • 0

Wymiana modemu na inny niż z Orange


@Anonimnapisał(-a)

@RastlinZa pewnie wpisałeś do loginu ipv6 a router masz od Tp-linka a nie od Orange

Widzę że masz internet do 20Mb


Dokładnie wpisałem /ipv6 bo taki miałem login na umowie, po zmianie na neostrada.pl wszystko śmiga aż miło, ping na nowym modemie spadł o 50%. Dziękuje wszystkim za pomoc.

Anonim

Nie dotyczy

Wymiana modemu na inny niż z Orange

@RastlinTo Super że się udałoEmotikon: Bardzo szczęśliwy