Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Współpraca FUNBOX3 z dyskiem Synology DS110j


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Współpraca FUNBOX3 z dyskiem Synology DS110j

Mam problem z współpracą dysku NAS Synology DS110j  z FUNBOX3 . Poprzednio byłem klientem Netii i miałem Ruter Colorex TC7000 dostarczony przez Netię . Ruter ten obsługiwał technologie UPnP która umożliwiała automatyczne przekierowanie portów do współpracy z DS110j .  Teoretycznie według informacji na opakowaniu FUNBOX3 obsługuje UPnP i włączyłem tą funkcje w ustawieniach . Niestety DS110 j nie rozpoznaje FUNBOX3 jak urządzenie UPnP  i nie ma możliwości automatycznego przekierowania portów . Dysk DS110j łączy się z serwerem Synology ale nie jest widoczny w sieci . Czy ktoś ma rozwiązanie ?

3 ODPOW. 3

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19220
  • 55567
  • 752

Współpraca FUNBOX3 z dyskiem Synology DS110j

@zbibat kup sobie dysk sieciowy. Lepsze i stabilniejsze rozwiązanie, niż podpinanie przez USB i w dodatku mało stabilne.

 

Na dysk sieciowy możesz sobie uruchomić jako chmurę i nie musisz otwierać portów w routerze, aby dysk sieciowy był widoczny na zewnątrz. Ceny też nie są już wygórowane.

 

Ktoś pisał, aby dysk podpinany przez USB był sformatowany w FAT. 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Współpraca FUNBOX3 z dyskiem Synology DS110j

Chyba nie zrozumiałeś tematu : dysk DS110j jest właśnie dyskiem sieciowym  🙂   To tak zwany NAS . Jest połączony z ruterem nie przez USB lecz przez LAN . Ponieważ Orange oferuje jedynie dynamiczne IP zmieniające się co pewien czas  dysk łączy się z serwerem producenta czyli Synology  który wirtualnie przydziela mu stałe IP dzięki czemu jest widoczny w internecie tak jak strona internetowa  i jest do niego dostęp z zewnątrz ( oczywiście po zalogowaniu ) . Żeby to działało muszą zostać przekierowane porty  tak by ruter FUNBOX3  umożliwiał dostęp z zewnątrz do urządzenia czyli dysku sieciowego znajdującego się w sieci lokalnej obsługiwanej przez ten ruter . I tego właśnie dotyczy mój problem .


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19220
  • 55567
  • 752

Współpraca FUNBOX3 z dyskiem Synology DS110j

@zbibat tak, masz rację, popełniłem fo pa 😔

Zakładam, że dysk sieciowy w LAN ma przydzielone stałe IP z poza DHCP przydzielanego przez FunBpox-a?

Z opisu dysku sieciowego wyczytałem, że oferuje wiele usług. Wszystko zależy, z jakiej usługi chcesz skorzysta, bo od tego zależy jaki port ma być otwarty na FunBox-ie.

Tu masz listę portów:

https://pl.qwe.wiki/wiki/List_of_TCP_and_UDP_port_numbers

 

Sposób otwierania portów na FunBox-ie:

Osobiście korzystam z innego dysku sieciowego, ale niestety nie podłączonego przez FunBox-a. Wystarczyło podłączyć do routera i nadać uprawnienia. Od razu zadziałało i nie musiałem na routerze otwierać żadnych portów. Dostęp mam przez www.