Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Własny terminal ONT + router zamiast funbox 3.0


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 9
  • 0

Własny terminal ONT + router zamiast funbox 3.0

Stałego ip nie potrzebuje, chce podłączyć router mikrotika z dość dobrym darmowym ddns. Alternatywnie mam też router wifi od synology z ich ddns.

 

W ponidziałek będę walczył o terminal ONT i poinformuje tutaj z jakim efektem.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Własny terminal ONT + router zamiast funbox 3.0

@kafebiwa 

Mi nie chcieli wymienić na ONT, technik powiedział po prostu, "że się nie da" ...

Napisałem ostatnio pisemną reklamację do Orange i też jestem ciekawy rezultatu, nie miałem ochoty przebijać się znowu przez tłum konsultantów...

Łaski mi nie robią, bo ostatnio jest już Netia 1 Gbit pod moim adresem i zastępczo Toya 1 Gbit po koncentryku gdzie nie robią problemów żeby podłączyć własny sprzęt.

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Własny terminal ONT + router zamiast funbox 3.0

Dziś dzień roboczy, wiec trzeba walczyć o ONT Orange.

Może warto osobiście zajrzeć do salonu Orange w najbliższej lokalizacji i w sprawie ONT zadziałać:

https://salony.orange.pl/

Najlepiej, jak b to był salon Orange firmowy, nie ten partnerski. Z takimi salonami partnerskimi mam złe zdanie Emotikon: Mrugający


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Własny terminal ONT + router zamiast funbox 3.0

@ketrasaArtur 

Byłem w kilku firmowych i za każdym razem mówili, że "nie mają możliwości w systemie żeby wystawić mi zlecenie na wymianę na ONT".


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Własny terminal ONT + router zamiast funbox 3.0

@Anonim 

Złożyłem dziś rezygnację

Następny ruch należy do Orange, jeśli moja reklamacja o osobny ONT zostanie rozpatrzona pozytywnie to anuluję rezygnację.

 

Anonim

Nie dotyczy

Własny terminal ONT + router zamiast funbox 3.0

Takie sprawy jak ONT, załatwia się przy podłączaniu światłowodu, motywujesz i tyle, potem to tylko pisemne reklamacje pozostają 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Własny terminal ONT + router zamiast funbox 3.0

@Anonim 

Przy instalacji technik mówił, "że się nie da osobnego ONT pod moim adresem", nawet rozmawiałem o tym wielokrotnie telefonicznie przed instalacją.

Złożyłem pisemną reklamację którą wysłałem Orange pocztą i według śledzenia poczty doszło przed świętami 23 grudnia.

Dlatego teraz następny ruch należy do Orange.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Własny terminal ONT + router zamiast funbox 3.0

No i stało się, w ciągu ostatnich 2 dni roboczych dzwoniło do mnie kilku pracowników Orange i techników chcąc jak najszybciej załatwić sprawę, wstępnie byłem umówiony na 22 stycznia ( najbliższy termin ), ale wczoraj po pracy zadzwonił do mnie technik, że akurat ma wolny czas i czy może podjechać, podjechał zabrał Funboxa 3 i dał mi ONT EchoLife HG8010H i Funboxa 2 .

Wcześniej miesiącami próbowałem załatwić sprawę z różnymi konsultantami telefonicznie / osobiście w salonach i za każdym razem padała odpowiedź "nie da się", dopiero pismo wysłane pocztą na adres korespondencyjny Orange pomogło...

Zastąpiłem Funboxa 2 swoim Mikrotikiem i wszystko śmiga ładnie.

 

Oczywiście w "tej beczce miodu znalazła się też niestety łyżka dziegciu", technik wystawił mi opłatę za wymianę sprzętu w wysokości 129 zł pomimo zapewnień pracownika Orange telefonicznie, że nie będzie tej opłaty, napisałem kolejną reklamację do reklamacji i czekam znowu, tym razem pismo skanowane było w salonie Orange jak nie pomoże to znowu wyślę pocztą, nowa reklamacja ma prawdopodobnie ten numer zgłoszenia : 136588337 .


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Własny terminal ONT + router zamiast funbox 3.0

@Mitar ciesze sie, ze niemozliwe stalo sie jednak mozliwe Emotikon: Mrugający Szkoda tylko, ze te mozliwe zostalo oplacone takim kosztem finansowym i poswieconym czasem Emotikon: zakłopotany

Daj znac, jak rozpatrzona zostanie reklamacja.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Własny terminal ONT + router zamiast funbox 3.0

@Mitar  Jeżeli to było telefonicznie to jest szansa na odsłuch rozmowy i zostanie Ci zwrócona opłata lub rozliczona na poczet następnych faktur.