Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Własny terminal ONT + router zamiast funbox 3.0


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 9
  • 0

Własny terminal ONT + router zamiast funbox 3.0

Witam,

Trochę wdepnąłem na minę z umową na światło od orange w firmie bo potrzebuje przerzucić publicznego ip na własny router. Myślałem, że nie będzie problemu z trybem pass through na modemie jak ma to miejsce chyba u każdego operatora ale jednak jest. Niestety przekonałem się po fakcie.

 

Modem oczywiście funbox 3.0 z wbudowanym ONT.

Generalnie cena nie gra roli i potrzebuje porady co do rozwiązania. Chciałbym pozbyć się zatem funboxa w zamian za własny ONT + router

 

1) Czy mogę kupić własny ONT i z niego wypluć po miedzi na własny router publicznego IP? Czy może orange blokuje takowe rozwiązania?

2) Jeżeli mogę to są jakieś sprawdzone kompatybilne modele? Czy może można kupić od orange takowy terminal?

 

41 ODPOW. 41

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Własny terminal ONT + router zamiast funbox 3.0

@kafebiwa 

 

Z tego co wiem to musisz mieć terminal ONT od Orange.Możesz użyć innego routera niż FunBox 3.0. Jednym z urządzeń które współpracują z terminalem ONT są routery firmy Friz.

 

Jeśli pomogłem oznacz moją odpowiedź jako rozwiązanie.Pozdrawiam.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 9
  • 0

Własny terminal ONT + router zamiast funbox 3.0

Dziękuje za odpowiedź.

 

Czyli z tego co zrozumiałem tylko ont od orange jest możliwe do podłączenia tak? Czy zatem jest to do załatwienia w ramach dodatkowej usługi?

 

I najważniejsze pytanie dlaczego tylko router fritz? Chciałbym podłączyć coś ze znacznie wyższej półki i nie za bardzo rozumiem gdzie jest tutaj problem? Konfiguracja pppoe, vlan 35 i powinno działać ze wszystkim :]


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Własny terminal ONT + router zamiast funbox 3.0

@kafebiwa witam Własny ONT raczej odpada, co kilka dni będzie Cię zrzucać nawet jak Ci się uda.
Jeśli koszta nie grają roli, może warto zmienić usługę na Biznes Pakiet Fiber
https://orange.pl/view/biznespak
ale  wiążę się to z karą za zerwanie umowy lub kosztami zamówieniem drugiej usługi.

A co chcesz zrobić ?


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Własny terminal ONT + router zamiast funbox 3.0

@kafebiwa 

 

Z tego co wiem terminalo ONT jest w ramach dzierżawy jeśli go nie zwrócisz będziesz musiał zapłacić karę wysokości około 200-400 zł. Innej opcji nie ma.

 

Jeśli pomogłem oznacz moją odpowiedź jako rozwiązanie.Pozdrawiam.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Własny terminal ONT + router zamiast funbox 3.0

@kafebiwa 

 

Routery firmy Fritz były przykładem. Podobno najłatwiejsza konfiguracja z terminalem ONT od Orange. Oczywiście inne routery z obsługą też wchodzą w grę.

 

Jeśli pomogłem oznacz moją odpowiedź jako rozwiązanie.Pozdrawiam.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Własny terminal ONT + router zamiast funbox 3.0

@kafebiwa skontaktuj się z Orange BOK: 510 600 600, na czacie: https://www.orange.pl/view/kontakt 

lub w najbliższym salonie w Twoje okolicy: https://www.orange.pl/view/kontakt, czy nie można wymienić routera na oddzielne ONT + FunBox2.0. ONT własnego nie polecam, mogą być kłopoty z łącznością i brak wsparcia technicznego od Orange. Router po miedzi możesz zastosować w tedy dowolny jaki chcesz. Do połączenia z internetem wpisujesz login i hasło otrzymane od Orange.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Własny terminal ONT + router zamiast funbox 3.0

Jeśli koszta nie grają roli, może warto zmienić usługę na Biznes Pakiet Fiber
https://orange.pl/view/biznespak
ale  wiążę się to z karą za zerwanie umowy lub kosztami zamówieniem drugiej usługi.

zadnej kary nie ma bo z jakiego tytułu?
po prostu migruje do bizpaka i tyle. mozna migrowac w dowolnym czasie

nie pamietam jakie tam orange stosuje routery ale chyba zyxela


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Własny terminal ONT + router zamiast funbox 3.0

@PARANOJA tak jak piszesz, routery Zyxel, ale podobno z brakiem możliwości aktualizacji softu.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Własny terminal ONT + router zamiast funbox 3.0

@PARANOJA  przepraszam nie wiedziałem że z inwidualnej umowy można migrować do biznesu wybacz