Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

UPS dla komputera i routera Orange: Czy zapewni nieprzerwane połączenie z internetem?

ROZWIĄZANE

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1646
  • 8158
  • 64

UPS dla komputera i routera Orange: Czy zapewni nieprzerwane połączenie z internetem?

Krótkie testy. FB3, podłączony jeden przewód ethernet i jedno urządzenie na WiFi 5GHz, łącze 300/50. Podczas uruchamiania i pracy bez obciążania WiFi maksymalnie zauważyłem 8.6W. Podczas testu prędkości na WiFi zużycie skoczyło do 10.5W. Łączne obciążanie speedtestem portu eth i WiFi nie podnosi zużycia powyżej 8.6W. Zwykle miernik pokazuje na przemian 7.7W i 8.6W.

IMG_6238.jpgIMG_6243.jpgIMG_6233.jpg

Zostawię go podłączonego do miernika na 30 dni. Wrzucę ile FB zużył KWh.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12996
  • 53364
  • 620

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 114
  • 0

światłowód router a brak prądu

@pirenej hmm nie za bardzo rozumiem o co chodzi z ta sinusoidą , planuje kupić greencal 2000va 1200wat, do pc o zasilaczu 600w kartcie RTX3060 Ti, 16gbram i procesor intel  i7 11170, monitorze lcd, iFB6 Czytałam w artykule od agat, że cytuje 'Kiedy nasz komputer wyposażony jest w aktywny filtr PFC to dodatkowo musimy wybrać UPS z CZYSTĄ sinusoidą wyjściową!' - nie rozumiem o co chodzi, dodatkowo , czytałam też ze wiekszosc firm stawia na pfc, a nie mam pojęcia czy  ten ups który chce kupic ma tą czystą sinusoide...

W najwazniejszych cechac tez  podano zasilacz line-interactive a z tego co wiem mój który chce kupić takim nie  jest. Czyli w końcu ten ups z tym komputerem będa miały te sinusoidy i pfc , nie za bardzo rozumiem poproszę o wytłumaczenie czy coś sie nie  zgadza. 🙂 czy coś może być nie tak?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1646
  • 8158
  • 64

światłowód router a brak prądu

@Marcelina55Podaj dokładny model zasilacza w komputerze. Sprawdzimy czy ma aktywne PFC.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 114
  • 0

światłowód router a brak prądu

Komputer gamingowy HP OMEN 25L i7-11700 - 16GB RAM - 1TB Dysk - RTX3060Ti - Win10 - Opinie, Cena - R...

 

 

kupowałam z tej strony rok temu, aktaulnie nie dostepny , nie wiem czy jest podany , nie moge znaleść

Marcelina55_0-1695305550949.png

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1646
  • 8158
  • 64

światłowód router a brak prądu

@Marcelina55 Tam powinien być zasilacz 500W z certyfikatem 80 Plus Bronze produkcji LiteOn. Niestety z uwagi, że jest to produkt OEM nie znalazłem informacji o aktywnym PFC. Bezpieczniej jest założyć, że je ma i potrzebujesz UPSa z sinusoidą na wyjściu.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 114
  • 0

światłowód router a brak prądu

@Samotnick  hmm rozumiem  ze Grenn Call 2000v 1200 wat nie jest upsem z sinusoida na wyjsciu? Zasilacz awaryjny UPS 2000VA 1200W LCD Green Cell Power Proof (swiatbaterii.pl)

 

i pytanie co by sie mogło stać gdyby mój pc potrzebował upsa z sinusoidą a ten jej nie ma? coś tu mogło by sie spalic? o to chodzi czy poprostu ups  nie będzie odpowiednio dzialal i spelniał moich oczekiwan? o co tutaj chodzi? nie za bardzo rozumiem 😉


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1646
  • 8158
  • 64

światłowód router a brak prądu


@Marcelina55napisał(-a)

i pytanie co by sie mogło stać gdyby mój pc potrzebował upsa z sinusoidą a ten jej nie ma? coś tu mogło by sie spalic? o to chodzi czy poprostu ups  nie będzie odpowiednio dzialal i spelniał moich oczekiwan? o co tutaj chodzi? nie za bardzo rozumiem 😉


https://iot.pl/2023/01/28/rodzaje-zasilaczy-ups/


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2083
  • 7664
  • 31

światłowód router a brak prądu


@Marcelina55napisał(-a)

@Samotnick  hmm rozumiem  ze Grenn Call 2000v 1200 wat nie jest upsem z sinusoida na wyjsciu? Zasilacz awaryjny UPS 2000VA 1200W LCD Green Cell Power Proof (swiatbaterii.pl)

 


na dole tego linka, który podałaś masz:

pirenej_0-1695308117263.png

Według wyjaśnień w tym tekście i w dalszych odesłaniach, do zastosowania o którym piszesz wystarczy "modyfikowana sinusoida", czyli być może za bardzo tutaj dzielimy włos na czworo. Ja bym jednak wybrał "czystą sinusoidę", bo UPS to jest urządzenie uniwersalne i kto wie, kto co w przyszłości będzie chciał do niego podłączyć.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 114
  • 0

UPS dla komputera i routera Orange: Czy zapewni nieprzerwane połączenie z internetem?

@Samotnick hmm zagłebiając się w to bardziej, coraz mniej wiem :D, myślę, że w moim przypadku nie zrobi to większej różnicy? jeśli się mylę prosze o wyprowdzenie mnie z błędu. Ciekawego się dowiedziałam, że modele lineinteractive cechuja się szybszym czasem przełączania na zasilanie akumulatorowe w stosunku do zasilaczy UPS offline, nie przekraczającym 10ms, a czasem zbliżonym do 1ms.

Marcelina55_0-1695310627161.png

byłam pewna że ten mój wypatrzony jest offline ,a na dole w informacjach widże że jest line-interactive więć plusik 🙂