Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

UPS dla komputera i routera Orange: Czy zapewni nieprzerwane połączenie z internetem?

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 114
  • 0

UPS dla komputera i routera Orange: Czy zapewni nieprzerwane połączenie z internetem?

@pirenej hmm myślę, że coraz bardziej to rozumiem 😄 tak chciałam właśnie sinusoidę modyfikowaną, który jest właśnie tym moim upsem wypatrzonym 2000va 1200 wat green cal , w specyfikacji  widze, że jest to model line interactive wiec ten wyprzedzający offline a będacy na drugim miejscu przed online. Podsumowując będzie okej do mojego komputera, monitora i fb6?  chciałam tylko i wyłącznie dotego celui, nic wiecej tam nie potrzebuje podłaczac, nic nie będzie tam się palić nie działać itd? będzie wsio współgrało? 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2036
  • 9839
  • 82

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 114
  • 0

światłowód router a brak prądu

hmmm głównie tu chyba chodzi o lepszą jakośc tego upsa, przeczytałam w internecie, że Czysta sinusoida jest idealna i pozbawiona zakłóceń, co zapewnia najwyższą jakość zasilania, ale jest to również najdroższy typ sinusoidyModyfikowana sinusoida jest tańsza, ale może powodować problemy z niektórymi urządzeniami, takimi jak zasilacze impulsowe lub urządzenia audio-wideo, czyli jakieś problemy ten zasilacz 2000va 1200wat może powodować bo jest modyfikowaną sinusoidą? z monitorem? może byc problem lub cos takiego? generalnie chyba i to ito powinno być okej? lecz lepiej czystą miec? jak to widzicie jaka to jest róznica? nadal nie mogę sie zdecydowac, chciałam dziś kupić ten 2000va 1200wat Gc, ale możliwe że zmienie zdanie jak mi doradzacie, by brać czystą sinusoidę, poproszę o więcej by móc się zdecydowac 😉


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2228
  • 8338
  • 33

światłowód router a brak prądu

tu nie chodzi o jakość upsa, a o jakość zasilania


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 114
  • 0

światłowód router a brak prądu

Jesli mój komputer by miał pfc filtr to lepiej wybrać czystą sinusoidę tak jak w artkykule było napisane, jezeli mój komputer by miał pfc filtr a ups byłby z modyfikowaną sinusoidą to coś mogło by nie grać? i zasilanie nie działalo by prawidłowo to o to bardziej chodzi? hmmm  poproszę o wyjaśnienie co kryję się za  słowem jakość zasilania, nie do końca czuje tutaj róznice 😜

Marcelina55_0-1695314330283.png

 tutaj mamy, że czysta sinusoida np lodówka mikrofalówika i urządzenia z silniiem indukcyjny, ale także mówicie że do komputera lepiej się sprawdzi hm

i modyfikowana do pc laptopa, chodzi o to że czysta sinusoida lepiej współgra z zasilaniem w gniazdku i będzie lepszym wyborem? Także jeśli mój komputer ma filtr PFC to będzie lepsza czysta sinusoida z artykułu podesłanego mogę zauwazyć, dostałam tyle informacji dziś że już sama nie wiem co by było najlepszym rożwiazaniem i wiele pytań w głowie 😜


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 114
  • 0

światłowód router a brak prądu


@pirenejnapisał(-a)

W zasadzie wszystko zostało powiedziane, ale chciałbym się podłączyć z uwagą na temat jakości kształtu przebiegu sinusoidalnego podawanego przez UPS. Planując zasilanie nie tylko komputera, przed zakupem warto zadbać o sprawdzenie, czy jest to prawdziwy sinus, bo nie każdy odbiornik wytrzyma nieprawdziwy sinus, czyli taki "składany" z odcinków linii prostej. Typowemu zasilaczowi komputerowemu nie robi to różnicy, ale próbując tak zasilić inne odbiorniki elektryczne, należy zachować rozwagę. Dotyczy to przede wszystkim zasilaczy transformatorowych. Nie mam pewności jakiego rodzaju zasilacze są dostarczane wraz z Funboksami i ONTami. No i jak ktoś chce podłączyć jeszcze jakiegoś switcha, czy inny router, to każdy ten sprzęt ma swój inny, nie wiadomo jaki zasilacz.

 

Transformator sieciowy powinien dostać napięcie o częstotliwości 50Hz i żadnych innych. Załamania kształtu sinusa "składanego" oznaczają obecność wielu innych, wyższych częstotliwości. Transformator się od tego spali. Doświadczyłem tego dawno temu, gdy jako niedouczony radioamator zbudowałem sobie wyłącznik czasowy do swojego "hifi", a jako element wykonawczy, zamiast po prostu przekaźnika,  zastosowałem ... triak. Na szczęście, spaliłem tylko jeden transformator, w mojej Finezji Hi-Fi.


okej zaczynam coraz więcej się dowiadywać, czyli sinusoida modyfkowana do komputera i monitora będzie okej, lecz nie wiadmo jaką czestotliwosc zasilania może miec ruter i przez to mogą być problemy z zasilaniem i transformator może nie wyrobić i się spalic?  Tutaj znalazłam informacje, że . Przetwornica pełny SINUS służy do zasilania urządzeń elektrycznych wymagających napięcia przemiennego 230V z akumulatorów i instalacji samochodowych o napięciu stałym 12V lub 24V. < tutaj chyba chodzi o router.

a jesli chodzi o modyfikowaną to Stosowane są do zasilania odbiorników RTV, sprzętu komputerowego, ładowarek, drobnego sprzętu AGD, małych kompresorów, pomp., nie wspomniane o napięciu 12v lub24v który służy do rutera, mimo tej róznicy w przetwornicy modyfikowanej może wyniknąc przez to pewna komplikacja? też problem z odtwarzaniem video z tego co czytałam? 

Wnioskuję ,że czysty sinus będzie lepiej współgrał z ruterem i odtwarzaniem video, co nie znaczy że sinus modyfikowany nie sprosta temu zadaniu? lecz czysty jest wydajniejszy? 

Musicie mi wybaczyć dziesiątki pytań, jestem osobą ciekawską, muszę wiele się dowiedzieć przed zakupem by podjąc słuszny wybór co nie jest łatwe jeśli nie ma się tak dużej wiedzy w tym zakresie 🙂  pewnie jeszczę będę czytać przeglądać dopytywać 😄 i wybiorę pomiędzy  tymi dwoma zsilaczami 

Zasilacz awaryjny UPS 2000VA 1200W LCD Green Cell Power Proof (swiatbaterii.pl)    < modyfikowany s

Zasilacz awaryjny UPS 2000VA 1400W LCD Green Cell Power Proof (swiatbaterii.pl) -czysty sinus 

 

Sinusoida pełna, czy modyfikowana? Jak wybrać przetwornicę? - YouTube

 

tutaj też ciekawy material 50sekundowy o tym,  że niektóre zasilacze są mniej wrazliwe na pzebieg prądu, inne są bardziej wrazliwe co możę powodowac że będa sie grzały, hałasowały miały problemy z właczaniem albo się poprostu zepsują. Więc teraz pytanie czy router ,  monitor poradzi sobię z sinusem modyfikowanym, bo zakładam ze czysty sinus bez problemu...  takiej wiedzy jeszcze nie mam  żeby to ustalić dlatego szukam odpowiedzi dalej,  a także piszę tutaj swoje spostrzezenia i czekam  na wasze odpowiedzi 🙂 

 

Bardzo dziękuje za tak duże zaangazowanie i ogromne chęci doradzenia mi - osobie która pare dni temu nie miała pojęcia czym jest UPS 🙂 mam nadzieję że uda mi się dowiedzieć jeszcze więcej 

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2228
  • 8338
  • 33

światłowód router a brak prądu


@Marcelina55napisał(-a)

a jesli chodzi o modyfikowaną to Stosowane są do zasilania odbiorników RTV, sprzętu komputerowego, ładowarek, drobnego sprzętu AGD, małych kompresorów, pomp., nie wspomniane o napięciu 12v lub24v który służy do rutera, mimo tej róznicy w przetwornicy modyfikowanej może wyniknąc przez to pewna komplikacja? też problem z odtwarzaniem video z tego co czytałam? 

Wnioskuję ,że czysty sinus będzie lepiej współgrał z ruterem i odtwarzaniem video, co nie znaczy że sinus modyfikowany nie sprosta temu zadaniu? lecz czysty jest wydajniejszy? 

[...]

tutaj też ciekawy material 50sekundowy o tym,  że niektóre zasilacze są mniej wrazliwe na pzebieg prądu, inne są bardziej wrazliwe co możę powodowac że będa sie grzały, hałasowały miały problemy z właczaniem albo się poprostu zepsują. Więc teraz pytanie czy router ,  monitor poradzi sobię z sinusem modyfikowanym, bo zakładam ze czysty sinus bez problemu...  takiej wiedzy jeszcze nie mam  żeby to ustalić dlatego szukam odpowiedzi dalej,  a także piszę tutaj swoje spostrzezenia i czekam  na wasze odpowiedzi 🙂 

 


to są wszytko uproszczenia. Nie chodzi o to jak sobie poradzi sinus "modyfikowany" (swoją drogą, ciekawe określenie, albo nieudolne tłumaczenie), tylko jak tym sinusem oberwie zasilane urządzenie. Jeżeli jest zbyt wiele informacji do ogarnięcia, nie jesteś pewna, dbasz o swój sprzęt i pytasz tu o poradę, porada brzmi: wybierz prawdziwy sinus. To jest ten sam przebieg napięcia jaki dostarcza elektrownia do gniazdka w domu i on na pewno żadnemu urządzeniu nie zaszkodzi.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2036
  • 9839
  • 82

światłowód router a brak prądu


@Samotnicknapisał(-a)

Krótkie testy. FB3, podłączony jeden przewód ethernet i jedno urządzenie na WiFi 5GHz, łącze 300/50. Podczas uruchamiania i pracy bez obciążania WiFi maksymalnie zauważyłem 8.6W. Podczas testu prędkości na WiFi zużycie skoczyło do 10.5W. Łączne obciążanie speedtestem portu eth i WiFi nie podnosi zużycia powyżej 8.6W. Zwykle miernik pokazuje na przemian 7.7W i 8.6W.

Zostawię go podłączonego do miernika na 30 dni. Wrzucę ile FB zużył KWh.


Wynik po 30 dniach pracy (ustawiłem cenę 0,83 zł/kWh). Aktywne było tylko WiFi 5GHz.

IMG_6282.jpegIMG_6283.jpeg


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 114
  • 0

UPS dla komputera i routera Orange: Czy zapewni nieprzerwane połączenie z internetem?

Kupiłam sinusoidę modyfikowaną, zdarzyły się juz 1-2 wyłączenia prądu i ani komputer ani internet nie przerwał pracy, błyskawiczna reakcja i przełączenie wrecz z automatu, chodzi bez dźwięku praktycznie, tylko komputer niekiedy chodzi głośniej i to jest wina ups myślę.  pewnie zalezy od tego czy sie przegrzewa nie raz po wyłączeniu komputera był dośc gorący.Podczas pracy można zapomniec ze chodzi (jedynie jednostka od komputera  nieco głośniej pracuje  wiatrakami). Od pewnego czasu awarie prądu ustały i około miesiąca jest spokój, akurat po zakupie UPSa... wcześniej codziennie przez prawie miesiać były wyłaczenia, no ale juz ubeczpiona na wszelki!!!  Wiem ze zadziała i nie musze sie obawiac utraty danych, zepsucia komputera, wylaczenia komputera czy nawet utraty inretnetu , a o to mi chodzilo 🙂 dzięki , daje rozwiazanie