Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

TP-LINK MC200CM + ASUS RT-AC66U

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 4
  • 1

TP-LINK MC200CM + ASUS RT-AC66U

 

Witam mam aktualnie funboxa 3.0 który blokuje mi porty w PS4 i chciałbym zamienić go na własny zestaw.

 

TP-LINK MC200CM + ASUS RT-AC66U

 

Czy to dobry zestaw?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 4
  • 1

TP-LINK MC200CM + ASUS RT-AC66U

OK panowie kupiłem i dzisiaj podłączyłem router Netgear Nighthawk Pro-Gaming XR500

https://www.netgear.pl/npg/xr500/ i nawet nie przekierowywałem portów ustawiłem DHCP i DMZ włączyłem UPnP i odpaliłem Dall of Duty i porty otwarte! czyli ten obsrany FunBox3 wszystko blokuje! to tak na zakończenie tematu.

 

a i ustawienia w PS4 mam manualne tak jak na załączonych obrazkach wcześniej więc nie wina ustawień konsoli była jak widzicie przyczyną

 

Pozdrawiam i mimo wszystko dziękuję za chęć udzielenia pomocy 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

16 ODPOW. 16
Anonim

Nie dotyczy

TP-LINK MC200CM + ASUS RT-AC66U

@Error404PL  niby ok ale lepiej poproś Orange o ONT, będzie za darmo i bez komplikacji, wtedy połączysz ten router z linka z ONT już normalnie kablem lan 😉


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6511
  • 15867
  • 84

TP-LINK MC200CM + ASUS RT-AC66U

@Error404PL nalepie poproś o urządzenie  ONT od Orange   tak jak mówi kolega @Anonim 

Anonim

Nie dotyczy

TP-LINK MC200CM + ASUS RT-AC66U

@Error404PL  wypada dopytać? Potrafisz ten konwerter MC200CM (ONT) tak ustawić by pracował w sieci, trzeba go przeprogramować lub zlecić autoryzację w Orange, to nie przejdzie z góry napiszę.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

TP-LINK MC200CM + ASUS RT-AC66U

@Error404PL @Anonim  Ten TP-Link to nawet ONT nie jest, tylko zwykły media konwerter (w dodatku wielomodowy i z oddzielnym RX/TX.). 

Zresztą...żaden ONT z zewnątrz nie zadziała bez odpowiednich modyfikacji(ale to ciężki temat, nie warto tu opisywać).  Autoryzacja przez Orange własnego urządzenia w ogóle odpada, w sieci Orange może pracować tylko ONT Orange. Praca nieautoryzowanych urządzeń potrafi doprowadzić do destabilizacji części sieci.

Funbox 3.0 żadnych portów nie blokuje, musisz po prostu go odpowiednio skonfigurować.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 4
  • 1

TP-LINK MC200CM + ASUS RT-AC66U

Dziękuję panowie za radę jutro zadzwonię i spróbuję coś załatwić jak mi odmowią to nie widzę innej opcji jak rezygnacja z usługi bo światłowód z zablokowanymi portami mi jest do niczego nie potrzebny.

POZDRAWIAM!


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

TP-LINK MC200CM + ASUS RT-AC66U

@Error404PL  ale dlaczego tak twierdzisz? 

Czy ustawiłeś adres statyczny IP dla konsoli? odblokowałeś odpowiednie porty w menu routera dla IP konsoli? Ustawiłeś UPnP? a może DMZ?

No i na końcu czy dopisałeś przedrostek bez_ochrony- do loginu Neostrady ?


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 4
  • 1

TP-LINK MC200CM + ASUS RT-AC66U

Dokładnie wszystko zrobiłem tak jak napisałeś a wchodzę do gry COD 4 i mam napisane ograniczony NAT gra nie umiala połączyć  sie z portem 3074 itp. Jak wrócę z pracy wrzucę fotki.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 4
  • 1

TP-LINK MC200CM + ASUS RT-AC66U

Dodam że mam również UPC i jak przełącze kabel na UPC porty mam otwarte i w grze pisze port NAT otwarty.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 4
  • 1

TP-LINK MC200CM + ASUS RT-AC66U

 

IMG_20190729_150103.jpgIMG_20190729_151158_1.jpgSnap1.jpgSnap2.jpgSnap3.jpgSnap4.jpgSnap5.jpg