Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Słaby zasięg wi-fi na Huawei B535


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 30
  • 0

Słaby zasięg wi-fi na Huawei B535

@ketrasaArturwitam, kupiłem router Huawei B535 i jestem niezadowolony z jego funkcjonowania. Router bez problemu łączy się z siecią, natomiast ma bardzo słaby zasięg. W drugim pokoju nie ma już sygnału (pomimo zamontowania anten i wybrania wolnego kanału). W tych samych warunkach oba wcześniejsze routery działałby bezproblemowo.

 

____________

* Wątek wyodrębniono z tematu Huawei E3276 nie łączy się z internetem. - Wiktor

9 ODPOW. 9

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12790
  • 52629
  • 603

Słaby zasięg wi-fi na Huawei B535

@moyotomMam 535-kę i działa. Domyślam, się, że masz problem z wifi? Zainstaluj wifianalyzer na androidzie, a wyjaśnisz wszystkie wątpliwości. Zapytam: sprawdzasz po 2,4 czy 5Ghz? Urządzenia odbiorcze mają oba pasma?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 30
  • 0

Słaby zasięg wi-fi na Huawei B535

Mam zainstalowany wifianalyzer, sprawdziłem wolne kanały na 2,4 i 5Ghz. W routerze ustawiłem nadawanie na wolnych kanałach, oba urządzenia mają oba pasma. W ustawieniach routera ustawiałem, aby sam wybierał, z których anten ma korzystać oraz ustawiałem, aby korzystał tylko z anten zewnętrznych. Ogólnie kiepsko.

Anonim

Nie dotyczy

Słaby zasięg wi-fi na Huawei B535

@moyotom  to jest typowy router do LTE, jak chcesz mieć dobry zasięg po wi fi, to musisz zainwestować, przykładowo w TP-Link Archer C20 czy C6, C6 używałem w domku jednorodzinnym i podrywał wi fi cały parter 6 pokoi, ma on tryb punkt dostępu i łatwa konfiguracje. 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 30
  • 0

Słaby zasięg wi-fi na Huawei B535

Kupiłem router Huawei bo był mi polecony na forum, mam w domu kilka routerów w tym, np.: asus rt-ac68u i on działa bardzo dobrze po wifi natomiast miał problem ze współpracą z modemem USB na LTE. Opisałem na forum problem i został polecony router Huawei jako najlepsze rozwiązanie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12790
  • 52629
  • 603

Słaby zasięg wi-fi na Huawei B535

@moyotom Na routery mobilne trzeba patrzeć dwojako. Raz na parametry mobilne, a dwa, na sieć LAN i Wi-Fi. O ile mobilne są ok ( zapewne dlatego polecano) to lokalne zależą od wielu czynników budowy lokalu i warunków pracy. Nie ma się co spodziewać, że router który głównie ma odbierać LTE będzie demonem wifi, a jest ze średniej półki cenowej. I o ile z LTE niewiele można poprawić w odbiorze sygnału ( anteny lub ustawienie na BTS) o tyle zasięg LAN czy wifi jest prosty do poprawienia we własnym zakresie przez AP 

Dla mnie najważniejsze, aby LTE dawało jak najwięcej..reszta to pikuś


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Słaby zasięg wi-fi na Huawei B535

@moyotom czy kupiłeś nowy router Huawei B535, czy używany? Wszystko zależy od umiejscowienia routera i czy prawidłowo działają na nim anteny WiFi. Może być wada fabryczna.

 

Ja u siebie korzystam z modelu niższego, Huawei B525 i pokrywa mi spokojnie cały parter 80 m2 chałupki, w dodatku stoi nie po środku, tylko przy zewnętrznej ścianie.

 

Mając router Asus RT-AC68u możesz go użyć do poprawienia WiFi. Z routera Huawei B535 z portu LAN łączysz kabelkiem do portu WAN w Asusie. Konfigurujesz na punkt dostępu i masz poprawiony zasięg internetu. Najlepiej aby routery stały po przeciwnych stronach, wtedy będzie najlepsze pokrycie zasięgiem WiFi.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 30
  • 0

Słaby zasięg wi-fi na Huawei B535

@ketrasaArturrouter B535 kupiłem nowy. Postawiłem go w tym samym miejscu co stały wcześniejsze routery. Ponieważ miałem mało czasu to "na szybko" podpiąłem skrętką pod Asusa i mi działało ale nie o to chodziło w zmianie routera. Co dziwniejsze, mój stary router TP-LINK TL-MR3420 był lepiej widoczny w drugim pokoju niż B535

Obecnie zmieniłem zasilacz w Asusie na mocniejszy i na razie działa stabilnie na starym modemie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12790
  • 52629
  • 603

Słaby zasięg wi-fi na Huawei B535

@moyotom już napisałem, że to problem z wifi. Każdy router może mieć inny nadajnik i inaczej ustawione anteny. Jestem ma wbudowane inny zewnętrzne i niestety trzeba dopasowywać sprzęt do pomieszczeń...są routery o znakomitej propagacji, a inne o gorszej...to tak jak z komórkami ma Są z różnych półek technologicznych to i inaczej działają...


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 512
  • 1820
  • 12

Słaby zasięg wi-fi na Huawei B535

@moyotom 

Winna jest EU i ich przepisy które ograniczają moc anten wi-fi (oczywiście dla naszego dobra). Stare routery tych ograniczeń jeszcze mogą nie mieć.

W ustawieniach do anten to są TYLKO do anten na LTE i nie mają nic wspólnego z antenami do wi-fi.

Jedynym wyjściem jest podpiąć jakiś stary router aby tylko rozsiewał sygnał wi-fi, albo jakiś wzmacniacz kupić.