Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rozgłaszanie Wifi

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 114
  • 0

Rozgłaszanie Wifi

Cześć
Mam pytanie czy u Was też tak to wygląda, a mianowicie po włączeniu na telefonie Wifi przy rozdzielonych częstotliwościach (2.4 i 5) sieci nie chcą się pokazać od razu, czasami pomaga refresh, czasami nie. Zwykle dotyczy to pasma 2.4, choć parę razy to samo było z pasmem 5. Co więcej jak odpali się WiFi Analyzera, to bardzo długo trzeba czekać aż coś się w ogóle pojawi. Dotychczas korzystałem z routerów huawei’a i nigdy nie miałem nic takiego. Oczywiście jestem z dobrym zasięgu wifi z funboxa. Czy jest ogólna przypadłość funboxa, czy tylko mojego egzemplarza?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2057
  • 11607
  • 52

Rozgłaszanie Wifi

@amarekw rozdziel sieci wi-fi 2,4Ghz i 5Ghz i jeśli to FunBox6, to wyłącz wifi6 ax 😉

Panel administracyjny FunBox i tam zarządzaj wi-fi 😉

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1443
  • 6253
  • 42

Rozgłaszanie Wifi


@amarekwnapisał(-a)

przy rozdzielonych częstotliwościach (2.4 i 5) sieci nie chcą się pokazać od razu, czasami pomaga refresh, czasami nie.


Jeżeli sieć nie jest rozdzielona czyli jest jedna nazwa dla dwóch częstotliwości to taki problem nie występuje?

Sprawdź na innym smartfonie czy też tak długo wyszukuje. Dwa co to znaczy długo bo to względne, kilka sekund na wyszukanie sieci to wg mnie nie wydaje się długo. 

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2057
  • 11607
  • 52

Rozgłaszanie Wifi

@amarekw rozdziel sieci wi-fi 2,4Ghz i 5Ghz i jeśli to FunBox6, to wyłącz wifi6 ax 😉

Panel administracyjny FunBox i tam zarządzaj wi-fi 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 114
  • 0

Rozgłaszanie Wifi

pasma rozdzielone i wifi6 wyłączone, choć tylko na paśmie 5, zrobię to w najbliższej chwili i sprawdzę. Długie wyszukiwanie na innych telefonach również występuje.

W Wifi Analyzer'ze dobre 10 s mija zanim pojawią kanały sieci wifi, a na huawei'ach od razu po włączeniu. Dlatego chciał się dowiedzieć, czy tak one mają, czy tylko mój.

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18417
  • 52662
  • 710

Rozgłaszanie Wifi

@amarekw zakładam, że po rozdzieleniu WiFi na 2,4 GHz i 5 GHz masz też różne nazwy dla obu częstotliwości.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Rozgłaszanie Wifi

@amarekw  co według Ciebie znaczy długo?, bo w moim przypadku FB 6 sieci rozdzielone, wifi 6 włączone, sieci po włączeniu wifi w telefonach pojawiają się po 5 sekundach ze stoperem w ręku, według mnie to nie długo...raczej chwila.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 114
  • 0

Rozgłaszanie Wifi

różne nazwy na rożnych pasmach, wyłączę wifi6 na 2.4 i zobaczę. Ale nadal się nie dowiedziałem jak u innych to wygląda, ktoś odpali wifi analyzera i napisze mi po jakim czasie widzi swoje sieci z kanałami?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12969
  • 53265
  • 619

Rozgłaszanie Wifi

@amarekw Zawsze możesz przywrócić modem do ustawień fabrycznych co pozwoli zrestartować ustawienia. Wtedy jest się pewnym, że modem działa tak z defaultu. W tym modemie został użyty system SMART, więc może musi mieć więcej czasu na uruchomienie i analizę sieci dookoła. Może jest coś w otoczeniu co powoduje dłuższy czas analizy i dostosowania się do sieci w pobliżu? Wifi na mobilnym Huawei to inna bajka...

Co zaproponuję aby to zweryfikować? Wyniesienie modemu do innej lokalizacji i włączenie "na sucho" tylko do zasilania. Zaobserwujesz wtedy czas podniesienia wifi na telefonie, bo nawet bez usługi modem będzie działał w zakresie wifi. Ja bym tak zweryfikował...jeśli nie będzie różnicy, znaczy tak musi być 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 619
  • 2

Rozgłaszanie Wifi

Sprawdziłem z ciekawości u siebie i po włączeniu wifi analizera najpierw pojawiają się sieci  sąsiadów, trwa to około 5 sekund i po kilku sekundach dopiero wskoczyła moja. Nie mam funboxa, własny router. Dodam że byłem połączony z tą siecią 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2057
  • 11607
  • 52

Rozgłaszanie Wifi


@amarekwnapisał(-a)

różne nazwy na rożnych pasmach, wyłączę wifi6 na 2.4 i zobaczę. Ale nadal się nie dowiedziałem jak u innych to wygląda, ktoś odpali wifi analyzera i napisze mi po jakim czasie widzi swoje sieci z kanałami?


Wi-Fi6 wyłącz na 2,4GHz, to problem ci ustąpi, wi-fi analizer i po 5 do 10 sec moja sieć się pokazuje, od razu ci nie pokarze bo skanuje 😉