Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Router podłączony do FUNBOX 2.0


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 55
  • 15
  • 0

Router podłączony do FUNBOX 2.0

► W temacie uporządkowano etykiety - Moderator Wiktor ◄

 

WItam

 

Mam pytanie jak obejść sprawę DNS na moim routerze asus GT AC 5300. Jest on wpięty do FUNBOX 2.0 przez WAN. Nie mogę go podłączyć bezpośrednio do ONT bo mam telewizję orange a mój router nie puszcza sygnału do dekodera przez co zmuszony byłem go odłączyć od ONT i wpiąć FUNBOX. Teraz chciałbym skonfigurować sobię DNS na moim asusie zależy mi na tym ze względu na dysk podpięty który przedtem działał jako mój serwer a teraz nie działa bo nie mogę utworzyć DNS. Dysk musi być podpięty do Asusa ze względu na rozbudowane funkcje.

 

Jest możliwość zrobienia czegoś żeby mój router dostał publiczny IP lub zrobić przekazywanie portów.

 

Router bezprzewodowy aktualnie wykorzystuje prywatny adres IP WAN (192.168.x.x, 10.x.x.x lub 172.16.x.x). Sprawdź FAQ i skonfiguruj przekazywanie portów.

 

Aktulanie mój dysk podpięty do routera asusa działa tylko w sieci lokalnej. Jak łącze się z inna siecią to już nie działa ze względu na brak DNS.

 

1.png2.png

 

6 ODPOW. 6
Anonim

Nie dotyczy

Router podłączony do FUNBOX 2.0

Dodatkowy router może być u ciebie tylko jako AP Klient, poza lokalną siecią go niestety widać nie będzie, cokolwiek zrobisz na Asus to nie wpłynie to na działanie sieci i FB2.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 55
  • 15
  • 0

Router podłączony do FUNBOX 2.0

A przekierowanie portów 

Bo moj aicloud dziala na 192.168.2.1 i chciałbym upublicznic na zewnatrz jak to zrobic


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 55
  • 15
  • 0

Router podłączony do FUNBOX 2.0

A jesg możliwość otrzymania publicznego ip dla mojego routera

Anonim

Nie dotyczy

Router podłączony do FUNBOX 2.0


@cesioonapisał(-a)

A jesg możliwość otrzymania publicznego ip dla mojego routera


Dla FB2 tak ale nie dla tego z wewnątrz sieci, cokolwiek byś na Asus tworzył to tylko w lokalnej sieci to będzie działać, jedyne wyjście to podmian FB2, ale skoro masz usługi extra to kicha.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 55
  • 15
  • 0

Router podłączony do FUNBOX 2.0

a jak by normalnie podłączyc mój asus tak jak przedtem był do ont jaki pierwszy i wtedy net mi hulał na vlanie 35 i podłączyć z asusa do wanu fb i z fb do dekoderu samsung pójdzie tak telewizja??

Anonim

Nie dotyczy

Router podłączony do FUNBOX 2.0


@cesioonapisał(-a)

a jak by normalnie podłączyc mój asus tak jak przedtem był do ont jaki pierwszy i wtedy net mi hulał na vlanie 35 i podłączyć z asusa do wanu fb i z fb do dekoderu samsung pójdzie tak telewizja??


Niestety usług TV w takim układzie nie będzie, wcześniej pisałem zresztą, drugi router musi być jako AP Klient, FB2 niestety tak nie ustawisz.