Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Router TP-Link Archer BE550 zamiast Funboxa 6


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Router TP-Link Archer BE550 zamiast Funboxa 6

Cześć,

 

Zastanawiam się nad zakupem routera TP-Link Archer BE550 i zastąpienia nim Funboxa 6 z wykorzystaniem ONT. Router ten posiada możliwość podania VLANów IPTV oraz priorytetów 802.1p zarówno dla ruchu unicast, jak i multicast. Czy ktoś ma z tym doświadczenie i to rzeczywiście działa bez problemu? Nie chcę wyrzucić pieniędzy w błoto. Z góry dzięki za odpowiedzi.

4 ODPOW. 4

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2086
  • 10054
  • 83

Router TP-Link Archer BE550 zamiast Funboxa 6


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Router TP-Link Archer BE550 zamiast Funboxa 6

Niestety nie znalazłem jednoznacznej informacji, że Internet i IPTV w pełni działają po wymianie Funboxa na TP-Link Archera. Ogólnie to buduję własną sieć na platformie TP-Link Omada z oddzielnymi AP i waham się jedynie nad wyborem routera. Topowy router Omada nie pozwala na konfigurację IPTV Multicast VLAN, tak jak Archer, dlatego rozważam z tego powodu ten drugi, ale muszę mieć pewność, że taka konfiguracja IPTV wystarczy, bo w innym razie wezmę Omadę i będę bawił się dodatkowym switchem Zyxela w celu odpowiedniej konfiguracji VLANów (bo nawet zarządzalne switche Omada nie dają rady w konfiguracji VLANów dla IPTV Orange).


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2239
  • 8400
  • 33

Router TP-Link Archer BE550 zamiast Funboxa 6


@phawrylaknapisał(-a)

Nie chcę wyrzucić pieniędzy w błoto.


Kup sobie taki sprzęt. Na pewno się nie zmarnuje, bo soft możesz wybrać jaki Ci będzie najbardziej odpowiadał - pfsense, openwrt, czy co tam jeszcze jest obecnie dostępne. Samouczki konfiguracji znajdziesz na forum. U mnie działa coś podobnego, tyle że na gołym OS*), bez web-gui. Oprócz tego polecam taką stronkę.

--

*) pozycja 8 na tej stronce https://teklager.se/en/best-free-linux-router-firewall-software/


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2086
  • 10054
  • 83

Router TP-Link Archer BE550 zamiast Funboxa 6

@phawrylak Rozważałeś instalację kontrolera na własnej maszynie? Jeżeli kontroler tego nie ogarnie to powinno się dać puścić VLANy od telewizji i VOD poza kontrolerem.