Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Router DSL Zyxel VMG8324-B10A - jaki modem usb LTE backup?


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Router DSL Zyxel VMG8324-B10A - jaki modem usb LTE backup?

Witam

Chciałbym do tego routera DSL Zyxel VMG8324-B10A podłączyć pod usb modem LTE jako łącze backup. Listę kompatybilnych mam ze stycznia 2018 - większość stare modele 3G lub niedostępne u nas. Z listy znalazłem jedynie E3372s-153 Huawei ale u nas można kupić przeważnie E3372h w wersji hilink. Pytanie moje czy ta wersja będzie poprawnie działać z tym routerem lub czy ktoś może polecić coś sprawdzonego 4G do tego Zyxela dostępnego u nas i sprawnie przełączającego się między łączem głównym DSL a LTE.

Dziękuję i pozdrawiam.

Robert

8 ODPOW. 8
Anonim

Nie dotyczy

Router DSL Zyxel VMG8324-B10A - jaki modem usb LTE backup?

@Robert_J  przy zakupie przez net, masz 14 dni na zwrot, bez podawania przyczyny rezygnacji, to kup co ci pasuje, jak nie dogada się z Zyxel > zwracasz i tyle 😉

 


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Router DSL Zyxel VMG8324-B10A - jaki modem usb LTE backup?

Niestety to jest DSL służbowy - zakup na fakturę nie podlega zwrotowi.

Pozdrawiam


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Router DSL Zyxel VMG8324-B10A - jaki modem usb LTE backup?

To kup indywidualnie na siebie. Sprawdzisz i jak zadziała to odeślesz i kupisz już na fakturę na firmę. 


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Router DSL Zyxel VMG8324-B10A - jaki modem usb LTE backup?

Od kilku dni próbuję uruchomić zapasowe łącze 3g na tym routerze i mimo że mam dwa modemy które są na liście kompatybilności Zyxela (huawei e1750 i e173) to jak na razie mi się nie udało. Router nawet nie rozpoznaje modemów. 

 

Ma ktoś może namiary na listę kompatybilnych modemów dla urządzeń które szły dla orange, możliwe że na ich życzenie lista kompatybilnych modemów została wykastrowana. Jak komuś udało się odpalić zapasowe łącze 3g to chętnie poznam na jakim modemie?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Router DSL Zyxel VMG8324-B10A - jaki modem usb LTE backup?

@wojtek_rze w necie znalazłem również informacje, że wymienione modemy powinny współpracować z routerem Zyxel. Może watro sprawdzić wersje oprogramowania na routerze i modemach, ewentualnie zaktualizować.


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Router DSL Zyxel VMG8324-B10A - jaki modem usb LTE backup?

Niestety tego Zyxela mam w usłudze Biznes Pack Fiber i tutaj "dla dobra użytkowników" orange zablokowało sporo funkcji (m.in. aktualizację oprogramowania). Udało mi się odczytać że soft jest w wersji 1.00 i to może być powód że nie rozpoznaje modemów (lista kompatybilnych która jest na stronie Zyxela jest dla softu 1.18). Zastanawiam się czy jest sposób żeby ich zmusić do zaktualizowania oprogramowania w routerze.

 

Próbowałem dowiedzieć się czegoś więcej na infolinii odnośnie zapasowego łącza 3g ale niewiele udało mi się od nich wyciągnąć - generalnie to taka funkcja była, mieli nawet do niej usługę ale od dawna tego nie oferują.

 

Cała zabawa z łączem zapasowy jest tylko po to, że jak podczas remontu na jakiś czas będzie odłączony światłowód to żebym mógł korzystać z telefonu który jest podłączony do tego routera (chyba że jest jakiś sposób i jakaś bramka VOIP która pozwoli mi przejąc ten telefon i podłączyć go do dowolnego routera). 

 

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Router DSL Zyxel VMG8324-B10A - jaki modem usb LTE backup?

@wojtek_rze z VoIP nie podpowiem. Natomiast jak chciałem swój główny router podłączyć do internetu mobilnego, to najczęściej stosowałem inny router z dostępem mobilnym i podłączałem do wejścia WAN mojego routera głównego przez RJ-45. Może to mało profesjonalne rozwiązanie, ale nigdy nie musiałem się martwić, że modem pod USB nie działa w moim głównym routerze.


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Router DSL Zyxel VMG8324-B10A - jaki modem usb LTE backup?

Dzięki za pomysły ale właśnie od tego zacząłem i niestety nie zaskoczyło. Problem jest taki, że nie mam dostępu do ustawień WAN w Zyxelu (zablokowane "dla dobra użytkowników") i nie mogę też podejrzeć jakie  parametry połączenia Zyxel potrzebuje, tak żeby ten drugi router odpowiednio skonfigurować.