Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przekierowanie portów Flybox LTE+ czyli Huawei B525s-23a

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 49
  • 68
  • 1

Przekierowanie portów Flybox LTE+ czyli Huawei B525s-23a

Czyli robisz:

"Ustawienia połączenia" -> "Tryb IP" - IPv4

"Ustawienia połączenia" -> "Zarządzanie profilami" - Nowy profil 

gdzie ustawiasz:

 

a) gdy nie masz usługi VPN:

Nazwa profilu: Orange ipv4

Nazwa użytkownika: internet

Hasło: internet

APN: internet

 

b) gdy masz wykupioną usługi VPN (ze zmiennym publicznym adresem IP)

  1. Zaloguj się do panelu administracyjnego
  2. Wejdź w Ustawienia
  3. Utwórz nowy profil
  4. Wybierz Nazwa profilu: VPN
  5. Przejdź do Nazwa użytkownika: Pozostaw puste
  6. Utwórz hasło: Pozostaw puste
  7. W polu APN wpisz vpn i zapisz profil
  8. Wejdź w ustawienia połączeń
  9. Wybierz profil VPN jako domyślny

c) gdy masz wykupioną usługi VPN static (ze stałym publicznym adresem IP)

  1. Zaloguj się do panelu administracyjnego
  2. Wejdź w Ustawienia
  3. Utwórz nowy profil
  4. Wybierz Nazwa profilu: VPN Static
  5. Przejdź do Nazwa użytkownika: Pozostaw puste
  6. Utwórz hasło: Pozostaw puste
  7. W polu APN wpisz: vpn.static.pl i zapisz profil
  8. Wejdź w ustawienia połączeń
  9. Wybierz profil VPN static jako domyślny

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 1
  • 0

Przekierowanie portów Flybox LTE+ czyli Huawei B525s-23a

 


@WaMaRnapisał(-a)

Router Flybox LTE+ (czyli Huawei B525s-23a) otrzymał w końcu aktualizację oprogramowania.

 


Obecnie router ma już możliwość przekierowywania portów, konfigurowania aplikacji specjalnych, ustawiania DMZ, włączania UPnP, ustawiania NAT (symetryczny vs asymetryczny)

Nie widzę takich funkcji u siebie w routerze(A bardzo by się przydały). Trzeba dzwonić do konsultanta ,by włączyli VPN ?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 49
  • 68
  • 1

Przekierowanie portów Flybox LTE+ czyli Huawei B525s-23a

Sprawdź czy masz przełączony router w tryb IPv4. Opis w ostatnim moim poście.


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Przekierowanie portów Flybox LTE+ czyli Huawei B525s-23a

Witam mam ten sam problem.Wykonałam wszystko jak w powyższych sugestiach i pomimo dojściu dodatkowych opcji w dalszym ciągu przekierowania portów nie mam. Jakieś pomysły? Dzięki za pomoc pozdrawiam.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Przekierowanie portów Flybox LTE+ czyli Huawei B525s-23a

Mam oprogramowanie routera w tej "bogatej" wersji, po przełączeniu na IP4 opcje przekierowania pojawiły się, jednak nadal nie działa dostęp do rejestratora monitoringu Samsunga SDR-3102. Przekierowałem porty 80, 4520-4524.
Robiłem to wcześniej na neostradzie i innym routerze, wtedy działało.
Teraz nic z tego.
Czy możliwe jest że Orange blokuje jakieś porty na łączu?
Jak to sprawdzić, gdzie zapytać?
Czy ustawienie DMZ na adres rejestratora powinno również zadziałać?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 49
  • 68
  • 1

Przekierowanie portów Flybox LTE+ czyli Huawei B525s-23a

@bighen sprawdź czy masz wykupioną usługę VPN w Orange.

Przekierowanie będzie działać ale wymaga aktywnej usługi VPN od Orange.

Anonim

Nie dotyczy

Przekierowanie portów Flybox LTE+ czyli Huawei B525s-23a

Ponownie odgrzeję temat. Mam nowy router B525s-23a oprogramowanie interfejsu w wersji 21.100.45.00.03 - niby najnowszej.

Mam aktywowaną usługę stałego publicznego adresu IP. Po uruchomieniu przekierowania portów (serwerów wirtualnych) lub DMZ usługa działa ... ale tylko z zewnątrz. Wpisując adres zewnętrzny na telefonie i połączeniu mobilnym otwiera się strona mojego serwera. Po wpisaniu tegoż samego adresu na komputerze który jest wpięty do sieci routera wyświetla się błąd "Witryna nieosiągalna" serwer odrzucił połączenie. Wiem, że gdzieś kiedyś  miałem ten problem i "ominąłem go" dodając osobne pozycje w oprogramowaniu klienckim - serwer zewnętrzny (po ip zew) oraz serwer wewnętrzny (po ip lokalnym). W tym przypadku tego zrobić nie mogę, bo mam oprogramowanie bazodanowe i backupowe i nie mam możliwości przełączania się co chwila na inny serwer.

Ewentualnie czy można przełączyć ten router w tryb modemu - tak, by był przezroczysty dla ruchu sieciowego bym mógł podłączyć własny router ?

 

Czy jakieś propozycje ?


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Przekierowanie portów Flybox LTE+ czyli Huawei B525s-23a

Witam,

 

reklamowalem ten router i po reklamacji dostalem nowy. Router ma aktywne przekierowywanie portów, ale nie ma opcji wybory IP4/IP6 (mial to modem, który reklamowalem), a takze co dla mnie wazne nie ma mozliwosci ustawienia statycznych IP dla urzadzen łączących się z routerem

Wersja to 11.170.61.00.314.

 

Jak wywoluje aktualizacje to dostaje info, ze wersja jest aktualna.

Co mozna zrobic w tym wypadku?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 56
  • 0

Przekierowanie portów Flybox LTE+ czyli Huawei B525s-23a

Orange na necie LTE ma CG-NAT, więc żadne kombinacje z przestawianiem w tryb IPv4 nie pomogą (przekierowanie portów tym bardziej). Jak masz tylko internet i router LTE to musisz obligatoryjnie co miesiąc dopłacić 20 zł, by mieć statyczne PUBLICZNE IP (tzw. usługa vpn - nazwa dla zmyłki - chodzi o routing do publicznych ipeków). W przeciwnym razie da Ci to tylko NAT3 (np. na PlayStation) - a więc porażka lub czerwony status w klientach torrenta (behind strict NAT). To już lepiej wziąć sobie Neostradę (internet po kablu z gniazdka telefonicznego do 80 mbps), gdzie IP choć zmienne z urzędu jest PUBLICZNE. Wychodzi znacznie taniej, a i połączenie jest stabilne, a nie jak LTE - od natężenia ruchu na nadajniku BTS. Ogólnie LTE to taki internet do komórki - dla mało wymagających - Ryjbuk, poczta, Instagram - nie ważne do jakiej puli adresów jesteś przypisany/a. Reszta użytkowników (np. gracze, czy np. serwer ftp, kamerka internetowa IP) potrzebują internetu z prawdziwego zdarzenia. Po tym będzie NAT2 i zielony status na torrencie.