Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy z konfiguracją VPN na routerze Huawei B618


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Problemy z konfiguracją VPN na routerze Huawei B618

Witajcie,

mam prośbę o pomoc w konfiguracji VPN na routerze. Niestety nigdzie nie znalazłem kompletnych informacji krok po kroku jak to wszystko skonfigurować. Filmy na YT, czy pomoc Orange pokazują tylko  tworzenie profilu, natomiast nie wiem co z całą resztą. Próbowałem konfiguracji przez IP dynamiczny, a także przez udostępniony testowo na tydzień IP statyczny - w obu przypadkach fail. Stawiam, że na 99% to ja coś robię źle, albo pomijam jakiś element konfiguracji. Generalnie próbuję dostać się do serwera plików NAS, który jest w sieci lokalnej pod adresem http://192.168.8.109:5000/ port 5000 jak widać.

Po kolei

 

Mam wykupiony IP dynamiczny w Orange.

Skonfigurowałem usługę DDNS w serwisie noip.com (jest to adres xxxxxx.ddns.net) - to mam skonfigurowane na Routerze. Adres IP się zmienia, ale ping jest prawidłowy.

Skonfigurowałem profil VPN (próbując z nazwą i hasłem użytkownika, próbując bez hasła i nazwy użytkownika, dynamiczny, statyczny... za każdym razem status: sucess)

Zakładka VPN - rodzaj połączenia ustawiam PPTP, włącz PPTP, podany adres serwera - xxxxxx.ddns.net, użytkownik i hasło (mój użytkownik i moje hasło). Stan połączenia cały czas pokazuje "Rozłączono".

Zapora wyłączona

Ustawiłem wirtualny serwer (nawet nie wiem, czy trzeba?) Ale nie mam pojęcia, czy te porty w taki sposób powinny być ustawione. Wszystko włączone

 

W Windows konfiguruję połączenie VPN - host: xxxxxx.ddns.net, użytkownik i hasło - takie jak wprowadziłem w zakładce VPN i nie łączy. 

Błąd za każdym razem ten sam: "The network connection between your computer and the VPN server was interrupted. This can be caused by a problem in the VPN transmission and is commonly the result of internet latency or simply that your VPN server has reached capacity. Please try to reconect to the VPN server. If this problem persists, contact the VPN administrator and analyze quality of network connectivity."

 

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i pomoc w rozwiązaniu problemu.


virtual_server.png
2 ODPOW. 2

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Problemy z konfiguracją VPN na routerze Huawei B618

@tomasito Daje ci Filmik z konfiguracją Orange na VPN. Co prawda na innym modemie, ale parametry ANP są, takie same może ci pomoże film i jakoś naprowadzi.
Wybierz Ustawienia> VPN.
    Wybierz i włącz typ dostępu.
    Ustaw parametry VPN.


Klient L2TP VPN Protokół tunelowania warstwy 2 (L2TP) jest wirtualnym protokołem tunelowania używanym zwykle w wirtualnych sieciach prywatnych. Jeśli serwer VPN korzysta z L2TP, możesz ustawić funkcję L2TP routera Huawei B618, aby skonfigurować połączenie między serwerem VPN a komputerem.

Adres LNS, hasło tunelowania, nazwa użytkownika PPP i hasło PPP do konfiguracji są dostarczane przez dostawcę serwera VPN.

· Nazwa hosta: wprowadź niestandardową nazwę routera Huawei B618. Serwer VPN używa nazwy identyfikacyjnej do identyfikacji podłączonego hosta.



Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 11
  • 0

Problemy z konfiguracją VPN na routerze Huawei B618

Musisz ustawić następujące rzeczy:

1. Profil połączenia - ustawić APN: vps (jeśli masz wykupiony dynamiczny Orange VPN)

2. DDNS - ustawić parametry otrzymane na stronie po założeniu domeny

3. Wirtualny serwer- port WAN zmienić na 80(http) albo 443(https).

Nie potrzeba ustawiać dodatkowo VPN jeśli chcesz żeby serwer był widoczny w internecie. Jeśli chciałbyś ustawić tunel to protokoły szyfrowania tego routera nie są już obsługiwane przez NordVPN.