Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem ze stabilnością łącza - Sagem F@ST2704 V2


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Problem ze stabilnością łącza - Sagem F@ST2704 V2

Dzień dobry,

mam pewien problem z routerem Sagem F@ST 2704 od Orange. Przez 4 lata wszystko było w porządku, natomiast teraz pojawiły się problemy ze stabilnością łącza. Wygląda to tak, że router zrywa co jakiś czas (kilka minut gdy się go "mocniej" obciąży, przy czym mocniejsze obciążenie oznacza odpalenie transmisji przez Team Viewer przy jednym podłączonym komputerze albo połączenie audio przez Skype) połączenie. Czasem się zawiesi całkiem i pomaga dopiero hard reset przez odłączenie zasilania. Niestety przebywam na wymianie studenckiej w Kanadzie i nie mam do routera fizycznego dostępu - w domu przebywają moi rodzice, którzy z techniką są trochę na bakier i w zasadzie pozostaje mi tylko działanie przez Team Viewer. Co udało mi się znaleźć:

1. System log routera pokazuje "PPP connection down" i "IP addresses cleared" przy rozłączeniu i "PPP connection up" i "Assigned IP addresses" po ponownym połączeniu.
2. Odpaliłem przez Team Viewer ciągłe pingowanie routera z lokalnego komputera przyłączonego po kablu. Rezultaty są następujące (w załączniku screen) - jak jest połączenie, ping jest poniżej 1 ms, natomiast w czasie gdy Team Viewer pokazuje utratę połączenia, ping z lokalnego komputera do routera jest rzędu kilkuset milisekund albo gubi pakiety.



Wg mnie objawy te wskazują na uszkodzenie routera. Próbowałem już wgrania firmware od nowa, ale bezskutecznie. Mam więc pytanie do specjalistów - czy mam rację, że chodzi o uszkodzenie routera, a nie problem z samym łączem? Czy mogę coś jeszcze sprawdzić na odległość (przez Team Viewer), aby potwierdzić lub zaprzeczyć tej tezie? Wiadomo o co chodzi, trochę bez sensu wydawać ~300 zł na nowy router, jeśli jest to wina łącza od Orange.

Pozdrawiam,
MK


image.png
9 ODPOW. 9
Anonim

Nie dotyczy

Problem ze stabilnością łącza - Sagem F@ST2704 V2

@swistak40 niech rodzice zgłoszą awarię poprzez kontakt z BOK. Przyjadą technicy i naprawią - ja obstawiam że sagem zaczyna odmawiać posłuszeństwa - ma swoje lata i może już coś się w nim zaczyna psuć. Nie ma się co obawiać wizyty techników. 

Anonim

Nie dotyczy

Problem ze stabilnością łącza - Sagem F@ST2704 V2

Kontakt z BOK to 510 100 100, z telefonu w Orange *100 lub 801 505 505. 


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Problem ze stabilnością łącza - Sagem F@ST2704 V2

Hm, dziękuję za odpowiedź, natomiast jak wygląda sprawa z routerem, który otrzymaliśmy do umowy podpisanej ponad 4 lata temu i która była już dwukrotnie przedłużana? Nie jest on już nasz i musimy na własną rękę zadbać o jego wymianę?

Anonim

Nie dotyczy

Problem ze stabilnością łącza - Sagem F@ST2704 V2

Jeśli masz możliwości techniczne np na ofertę 80mb/s to możesz ją zamówić - jeśłi Twoi rodzice mają niższą prędkośc w umowie to w każdej chwili mogą podpisać aneks do umowy. Do 80 Orange daje FunBox'a - wypożycza go klientowi za 1 zł/msc. Ponad to do tej oferty wsparcie techniczne w trakcie trwania całej umowy są za free - instalacja również, tak więc rodzice o nic by się nie martwili. A FunBox ma całkiem nienajgorsze parametry, więc.......cena 80 tki to obecnie 39,90 - więc.......moim zdaniem się opłaca. Pozdrawiam.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Problem ze stabilnością łącza - Sagem F@ST2704 V2

Niestety - jakiś czas temu był technik i pomimo że pani na infolinii zapewniała o możliwości podłączenia VDSL, okazało się, że jesteśmy za daleko od centrali. Tak więc pozostaje się męczyć z 10 Mb/s. A co do routera - wydaje się, że najrozsądniej będzie go zmienić. Mam nadzieję, że to w nim leży przyczyna kłopotów.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 64
  • 64
  • 0

Problem ze stabilnością łącza - Sagem F@ST2704 V2

Jaki jest według Was najlepszy router do neostrady. Mam Sagema 2704 i na razie nie narzekam. 

Anonim

Nie dotyczy

Problem ze stabilnością łącza - Sagem F@ST2704 V2


witek1358 napisał(-a):

Jaki jest według Was najlepszy router do neostrady. Mam Sagema 2704 i na razie nie narzekam. 


Jak dla mnie to Funbox 2.0 Emotikon: Szczęśliwy


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 64
  • 64
  • 0

Problem ze stabilnością łącza - Sagem F@ST2704 V2

Ale jego nie można kupić od Orange.

Anonim

Nie dotyczy

Problem ze stabilnością łącza - Sagem F@ST2704 V2


witek1358 napisał(-a):

Ale jego nie można kupić od Orange.


A masz masę na wolnym rynku Tp-link Asus i wiele innych