Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z przekierowaniem

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Problem z przekierowaniem

Witam.

Mam pewien dylemat, posiadam urządzenie w postaci konwertera USR-WIFI232-630 ( link ) konwerter ten służy do połączenia sterownika kotła z internetem. Mogę połączyć się z tym konwerterem  poprzez WIFI ( podłączony do FunBox2 po wifi) za pomocą tabletu/smartfona dedykowaną aplikacją mobilną. Wszystko działa jak należy. Problem zaczyna się gdy łącze się z poza swojej sieci wifi, i tu wiem że muszę skonfigurować funboxa aby przekierowywał płączenie z internetu do w.w konwertera, mam założone konto na NO-IP które pozwala na przypisanie zmiennego IP na stałe, czy coś w tym stylu. W każdym z pomocą tego mogę wejść w ustawienia funboxa nie będąc w jego zasięgu wifi. W funboxie nalezy poustawiać coś w stylu NAT,DNS itp rzeczy czy ktoś jest w temacie jak to zrobić aby to poustawiać?

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

Problem z przekierowaniem

1. Urządzenie które łączy się z routerem musi mieć stały adres IP a nie przyznawany losowo z DHCP. Albo jeśli możesz to w jego konfiguracji musisz wpisać na stałe adres IP albo po stronie routera zbindować adres MAC z adresem IP (nie wiem czy Orange nie usuneło tej opcji z routera bo oni lubią blokować rózne opcje w routerze).

Następnie musisz w konfiguracji DDNS lub DynDNS w routerze wprowadzić dane do swojego konta na noIP.

Kolejna sprawa to dodanie przekierowania portu. Musisz wiedzieć na jakim porcie palikacja komunikuje sie z kotłem. Wprowadzasz perkierowanie, podajesz adres IP kotła, port który chcesz na niego przekierować i zapisujesz.

Nastęnie powinieneś w komórce w apce do łączenia z kotłem wprowadzić adres DynDNS i to w zasadzie tyle

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

Problem z przekierowaniem

1. Urządzenie które łączy się z routerem musi mieć stały adres IP a nie przyznawany losowo z DHCP. Albo jeśli możesz to w jego konfiguracji musisz wpisać na stałe adres IP albo po stronie routera zbindować adres MAC z adresem IP (nie wiem czy Orange nie usuneło tej opcji z routera bo oni lubią blokować rózne opcje w routerze).

Następnie musisz w konfiguracji DDNS lub DynDNS w routerze wprowadzić dane do swojego konta na noIP.

Kolejna sprawa to dodanie przekierowania portu. Musisz wiedzieć na jakim porcie palikacja komunikuje sie z kotłem. Wprowadzasz perkierowanie, podajesz adres IP kotła, port który chcesz na niego przekierować i zapisujesz.

Nastęnie powinieneś w komórce w apce do łączenia z kotłem wprowadzić adres DynDNS i to w zasadzie tyle

Anonim

Nie dotyczy

Problem z przekierowaniem


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Problem z przekierowaniem

Witam ponownie.

Panowie dzieki wielkie za pomoc, szczerze się przyznam że było to tak proste, aż wstyd się przyznać. Jedna i druga podpowiedź była bardzo przydatna. Jeszcze raz dzieki i pozdrawiam.