Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z przeglądaniem większych ilości stron - bardzo wysoki ping.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Problem z przeglądaniem większych ilości stron - bardzo wysoki ping.

Postaram się jakoś w miare sprawnie wyjaśnić mój problem. Otóż dokładnie od 3 tygodni (początek października) borykam się z problemem wysokiego pingu, słabego transferu internetu. Posiadam router TP Link W8950ND i do tej pory nie miałem z nim problemów. Świrować zaczął jak wspomniałem na początku października.
Napisałem o przeglądaniu dużej ilości stron ( w tym youtuber, facebook ) gdzie wcześniej jak miałem jeszcze wolne we wrześniu to na spokojnie mogłem sobie przeskakiwać ze strone na strone bez większych opóźnień. Codziennie praktycznie przebywałem na TeamSpeak 3 i tam obserwowałem jak mój ping się zmienia w zależności co robie.
Na dzień dzisiejszy to mniej więcej tak wygląda: wchodzę na TeamSpeak 3 i ping jest normalny 41 ms, ale gdy próbuje powłaczać strony tj. reddit, facebook, youtube to niestety tutaj pojawiają się schodki; ping masakrycznie wzrasta do +1000 ms. Gdy wszystko powyłaczam i zostanie sam TeamSpeak 3 to ping wraca do normalnej wartości.
Spytacie o kable, kupiłem nowe w nadziej, że to może być wina kabli. Obecnie jestem na etapie: Albo router jest uszkodzony (ma ponad 3 lata) albo w mojej miejscowosci jest coś nie tak z puszką. Dodam tylko, że jeszcze we wrześniu było wszystko w porządku z routerem. Pytanie brzmi czy router nawalił i muszę jakiś lepszy kupić czy jednak neostrada szwankuje, ale nie wierze żeby przez 3 tygodnie jeden i ten sam problem wystepował. Liczę na jakąs konkretną porade i pomoc 🙂

15 ODPOW. 15
Anonim

Nie dotyczy

Problem z przeglądaniem większych ilości stron - bardzo wysoki ping.

A czy robiłeś reset do ustawien fabrycznych ?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Problem z przeglądaniem większych ilości stron - bardzo wysoki ping.

Tak i to nie jeden raz. Za każdym razem neistety to samo.

Anonim

Nie dotyczy

Problem z przeglądaniem większych ilości stron - bardzo wysoki ping.

A czy dzwoniles do BOK w tej sprawie ?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Problem z przeglądaniem większych ilości stron - bardzo wysoki ping.

Niestety jeszcze nie dzwoniłem bo myślałem, że to po jakimś czasie ustąpi, ale jak widze to chyba nie bardzo.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Problem z przeglądaniem większych ilości stron - bardzo wysoki ping.

Hmmm.... 

       Jakie masz łącze? Jaki windows? Jaka przeglądarka?  

  Zainstaluj sobie taki mały programik NetWorx - może uda się zaobserwować co tak zatyka łącze....

Anonim

Nie dotyczy

Problem z przeglądaniem większych ilości stron - bardzo wysoki ping.

Można sobie poczytać ping a wysycenie łącza 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Problem z przeglądaniem większych ilości stron - bardzo wysoki ping.

Mam Windowsa 10 i korzystam Mozilli. Nie bardzo wiem o jakie łącze ci chodzi, mógłbys sprecyzować?
Jak tylko zainstaluje NetWorxa to postaram się napisać mniej więcej co może tam zalegać.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Problem z przeglądaniem większych ilości stron - bardzo wysoki ping.


MaH06 napisał(-a):

Mam Windowsa 10 i korzystam Mozilli. Nie bardzo wiem o jakie łącze ci chodzi, mógłbys sprecyzować?


Czyli win10 + Firefoxa -  zaktualizuj do najnowszej wersji

  Jak szybka neostrada i czy komputer połączony kablem czy przez wifi?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Problem z przeglądaniem większych ilości stron - bardzo wysoki ping.


Jozefg napisał(-a):

Hmmm.... 

       Jakie masz łącze? Jaki windows? Jaka przeglądarka?  

  Zainstaluj sobie taki mały programik NetWorx - może uda się zaobserwować co tak zatyka łącze....


Prędkość pobierania przed tymi problemami wynosił 340 kb/s a wysyłania 220 kb/s. Niby internet 10 MB ,ale jak to bywa w neostradzie takie rzeczy są nierealne. Natomiast po sprawdzenia programem na tą chwile prędkość pobierania 160 kb/s a wysyłania 128 kb/s. Kolega u góry ma rację, coś zapycha łącze tylko pytanie co? Da się to jakoś sprawdzić?

@Jozefg

Czyli win10 + Firefoxa -  zaktualizuj do najnowszej wersji

  Jak szybka neostrada i czy komputer połączony kablem czy przez wifi?

 

Win 10 i Firefox zaktualizowany do najnowszej wersji. Neostrada 10 MB w umowie a nawet pobierania 1 MB nie mam. Jestem podłączony kablem router-laptop.