Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z prędkością internetu mobilnego


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Problem z prędkością internetu mobilnego

Witam. Od jakiegoś czasu ciężko stwierdzić dokładnie ile max 2 miesiące prędkość internetu mobilnego jest dramatyczna. Używam routera huwawei E3372. Zasięg mam bardzo więc to nie jest problemem. Kiedyś czytałem, że to przez to, że mój router odbiera sygnał tylko na jednej częstotliwości. Chciałbym to zmienić ale nie mam pojęcia jak. Kontaktowałem się już z obsługą klienta i tam powiedzieli mi, że od 14 do 23 dana częstotliwość jest poprostu przeciążona i problem z prędkością nie ustąpi. Teraz prędkość pobierania nie osiąga nawet 1mb\s a wysyłania 0.2mb\s. Bardzo prosz

 

______________

* Temat został przeniesiony z działu Szukam oferty - moderator Kinga

 

4 ODPOW. 4
Anonim

Nie dotyczy

Problem z prędkością internetu mobilnego

Przed wymianą modemu LTE, trzeba testy zrobić, jakie pasma masz w pobliżu, są aplikację na telefon, tylko on musi wspierać agregację pasm, inna opcja to zakup modemu poprzez internet, masz wtedy 14 dni na zwrot, trzeba kupić router z agregacja pasm LTE, od 400zl już jest coś sensownego, inna sprawa, teraz gro siedzi w domu, nadajniki LTE są obciążone, nawet agregacja pasm cudów nie zdziała.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Problem z prędkością internetu mobilnego

Chodziło mi o to, że podobno da się zmienić odbieraną częstotliwość w routerze i tu mi się nasuwa pytanie czy ktoś to robił i zna sposób. A jeżeli nie pomoże to jaki modem polecasz?

Anonim

Nie dotyczy

Problem z prędkością internetu mobilnego

@Sov  zaloguj się do panelu administratora, jeśli jest taka opcja, to zmień pasmo, choć obstawiam że nawet jak ma 2 pasma, to przełącza się automatycznie na zakres o silniejszym sygnale.

Na czat dopytaj jakie pasma LTE obsługują w twojej lokalizacji bts, potem na Allegro poszukaj modem LTE z agregacja pasm, może być tej firmy co masz 😎


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Problem z prędkością internetu mobilnego

@Sov z tego co znalazłem w necie routery, które umożliwiają wybór konkretnej częstotliwości:

  • Huawei B593 - maksymalna prędkość 150 Mbit/s, starszy router cat 4, nadal wysoka cena.
  • Huawei B528 - maksymalna prędkość 300 Mbit/s, nowszy router z obsługą agregacji dwóch pasm.
  • Zestaw idu-odu, niestety simlock na sieć plusa, podobna wersja w Orange nie ma wgranego w sofcie opcji zmiany częstotliwości LTE.

Jeszcze gdzieś była wersja routera ZTE, ale ta firma mi nie przypadła do gustu, więc dalej nie szukałem.

Czy Huawei E3372 to modem USB, który wymaga dodatkowego routera?