Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z podłączeniem swiatłowodu - konfiguracją urządzęń.

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 4
  • 0

Problem z podłączeniem swiatłowodu - konfiguracją urządzęń.

Temat przeniesiony z Internet domowy do odpowiedniej kategorii + dodano etykiety + edycja tematu - moderator Bartłomiej

 

Witam. Na początku pozdrawiam wszystkich.

 

Mam problem z podłączeniem swiatłowodu. Chodzi mi o poprawna konfigurację : funbox3 + switch  + router ac52u 750. Chodzi mi o ustawienie routera. Po wpieciu routera do switcha wysypuje mi sie siec na innych komputerach.Bez routera chodzi po lanie wszystko ok.

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Problem z podłączeniem swiatłowodu - konfiguracją urządzęń.

@michal240981 

 

1) Ustawiasz w Funboxie zakres DHCP od 192.168.1.100 do 192.168.1.254. Nic nie łączysz razem kablem LAN. Restart.

2) Logujesz się do Asusa i zmieniasz mu adres na 192.168.1.2,

3)Restart,

4)Logujesz się do Asusa i wyłączasz serwer DHCP. Restart.

5) Łączysz gniazdo switcha z gniazdem LAN1 w Asusie i już powinieneś mieć internet z pozostałych 3 gniazd Asusa i Wi-Fi.

6)Aby zmienić hasło i nazwę sieci logujesz się do asusa przez adres 192.168.1.2

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

22 ODPOW. 22

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Problem z podłączeniem swiatłowodu - konfiguracją urządzęń.

@michal240981  Więc tak. Czy switch jest zarządzalny ? 

Jeżeli nie, to na Funboxie 3.0 musisz zmienić adres DHCP od 192.168.1.100 do 192.168.1.254, następnie bez podłączania do Funboxa w TP-LINKU musisz wyłączyć serwer DHCP oraz ustawić mu adres np. 192.168.1.2  w zakładce zaawansowane -> LAN. Gdy zrobisz wszystko podłączasz kabel od switcha, do gniazda LAN1 w TP-LINKU.  

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 4
  • 0

Problem z podłączeniem swiatłowodu - konfiguracją urządzęń.

Nie switch jest nie zarzadzalny. Funbox ma ip 192.168.1.1.A jak skonfigurowac Asusa?


Pracuję w Orange
  • 38
  • 116
  • 1

Problem z podłączeniem swiatłowodu - konfiguracją urządzęń.

Jeśli chodzi o konfiguracje Asusa, to podłącz komputer bezpośrednio do Asusa (asus nich będzie połączony tylko z komputem, niczym więcej), najlepiej przez kabel Ethernet.

Wejdź na stronę konfiguracyjną (zazwyczaj jest to adres 192.168.1.1, jednak może być inny, sprawdź na naklejce na ruterze, tam też będzie login i hasło do konfiguracji, najczęściej jest to admin i admin), po lewej stronie wybierz pozycje LAN -> DHCP Serwer (tu wyłącz go i oczywiście zapisz), później wróć do zakładki LAN IP i zmień adres ip urządzenia (np. na 192.168.1.200, nie zapomnij zapisać). W zależności od wersji oprogramowania i tłuczenia nazwy w menu mogą bić nieco inne.

Teraz zrestartuj ruter i podłącz przewodem do Funboxa. Warto by Asus był w znacznej odległości Funboxa (dwa punkty dostępowe obok siebie nie będą działać za dobrze – nim dalej tym lepiej).

 

Podsumowując, konfiguracją ip będzie zarządzał Funbox, a Asus będzie tylko przełącznikiem sieciowym z punktem dostępowym sieci Wi-Fi.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 4
  • 0

Problem z podłączeniem swiatłowodu - konfiguracją urządzęń.

Dzieki, a w Funboxie nic nie zmieniac


Pracuję w Orange
  • 38
  • 116
  • 1

Problem z podłączeniem swiatłowodu - konfiguracją urządzęń.

W Funboxie nic nie zmieniaj.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 4
  • 0

Problem z podłączeniem swiatłowodu - konfiguracją urządzęń.

Czyli jak ustawie Asusa , to polączenie Funbox-switch-asus nie bedzie juz robilo problemow i asus bedzie rozsylal wi fi a do switcha moge podlaczac lanem urzadzenia tak?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Problem z podłączeniem swiatłowodu - konfiguracją urządzęń.

@michal240981  Pomylił mi się TP-Link z Ausem 🙂 Ja bym w Funboxie zmienił zakres DHCP dla świętego spokoju, bo domyślnie rozgłasza od niskiej wartości.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 4
  • 0

Problem z podłączeniem swiatłowodu - konfiguracją urządzęń.

Ok. Czyli W Funbox 192.168.1.1 dhcp od 192.168.1.100 do 254, w asusie dhcp off i ip na 192.168.1.2 .Pozniej do funboxa podlaczam switcha i do switcha asusa. Asus udostępnia wifi a do switcha podłaczam np. komputer , laptop, drukarkę. Dobrze to rozumuje?


Pracuję w Orange
  • 38
  • 116
  • 1

Problem z podłączeniem swiatłowodu - konfiguracją urządzęń.

Nie ma konieczności zmiany konfiguracji DHCP w Funboxie.

Tylko w Asusie używaj portów od 1 do 4 (żółte), WAN (niebieski) w proponowanej konfiguracji nie będzie wykorzystywany.