Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z internetem mobilnym


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Problem z internetem mobilnym

Witam, piszę bo mam ostatnio problem z internetem mobilnym na firmę w strefie biurowej. Internet LTE Orange. Problem w tym że.niby zasięg mam dobry LTE a co jakiś czas mi rozłącza neta. Router miałem ZTE z orange, gdzieś wyczytałem że jest to wada routera dlatego kupiłem nowy TP-LINK tl-mr 6400. Tez pokazuje zasięg a dzieje soe to samo. Teraz.zauwazylem jakieś.dziwne logi w dzienniku. Załączam logi oraz.screena, proszę o pomoc bo dziecko nie może się uczyć zdalnie 😊😪

20200327_215053.jpg

  

Screenshot_20200327-215232_Word.jpg

I screen po podłączeniu 

20200327_220346.jpg

6 ODPOW. 6

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z internetem mobilnym

Logi świadczą o przerzuceniu z LTE do 3G. Pewnie nadajnik przeciążony.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Problem z internetem mobilnym

@camus widać również, że sygnał od nadajnika jest bardzo słaby, praktycznie na granicy zasięgu. Proponuję ustawić router możliwie tak, aby router mógł odbierać możliwie najlepszy sygnał, pomogło by podłączenie anten zewnętrznych lub przełączenie routera na mniej obciążone pasmo 3G.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Problem z internetem mobilnym

  • Tak mi również zasugerowali w orange, ustawiłem na.stale 3G w routerze jednak problem nie znikł. Zasięg wiem ze wariuję ale zawsze w zasięgu LTE jest, na telefonie np nigdy nie mam problemu z internetem. Jak ustawię sobie telefon jako router i postawię w tym miejscu co router to nie ma żadnych problemów...

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Problem z internetem mobilnym

@camus spróbuj wiec pokombinować z ustawieniem anten zewnętrznych. Pewnie obie masz ustawione w pionie. Może ustaw jedną w pionie, drugą pod kątem lub w poziomie i sprawdź, jak z zasięgiem sobie radzi router. Jeszcze lepszym rozwiązaniem było by zastosowanie anten zewnętrznych zamontowanych wyżej na budynku lub anteny kierunkowe.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Problem z internetem mobilnym

Mysle ze problem jednak tkwi w czymś innym, poprzedni router jak wspomniałem nie miał anten i też śmigał do pewnego czasu aż potem zaczęły się dziać te cuda. 

Dzieki za pomoc tak czy inaczej 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Problem z internetem mobilnym

@camus zdarzają się sytuacje, że nadajnik jest zakłócany, np: po przez zastosowanie przez nieuczciwych użytkowników wzmacniaczy sygnału, które nie są dozwolone. W efekcie wszyscy korzystający z danego nadajnika będą mieli pogorszoną jakoś sygnału. Komórki mogą sobie lepiej radzić z tym problemem i jeszcze lepiej w miarę odbierają zakłócony sygnał.

Możesz zadzwonić do BOK: 510 100 100 i odpytać się co z zasięgiem w Twojej okolicy oraz o ewentualne awarie na nadajniku.