Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z internetem - Huawei B315

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 1

Problem z internetem - Huawei B315

Witam

 

Zakupiłem używany router. Skonfigurowałem (sieć nju, router Tmobile). Niby  działa, połączenie z LTE jest. Na www.fast.com pokazuje 25Mbps aktualnie. Na gmail mogę wejść na goggle również, ale gdy próbuję wejść na www. allegro.pl czy na pcformat.pl to kółko się kręci i kręci aż finalnie dostanę komunikat "Ta witryna jest nieosiągalna", takie zjawisko dotyczy wielu stron. Dzieje się tak na dwóch/wszystkich kompach które mam w domu, na starym routerze nie było tak (Huawei B315). Telewizor nie włącza NETFLIXa otrzymuję komunikat "brak połączenia internetowego". Gdy podłączę się do wifi telefonem to o dziwo allegro działało wczoraj, a dziś już jest tak samo jak w kompie. fast.com w telefonie pokazuje 15Mbps kiedy w kompie pokazuje 25Mbps. Nie rozumiem o co chodzi (?)

 

______________

* Temat wydzielony z Zrywanie połączenia na ZTE MF286 (LTE Biurowy) - moderator Kinga

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 1

Problem z internetem - Huawei B315

Problem dotyczy ZTE i w tym routerze zmieniłem właśnie ustawienia zgodnie powyższym opisem i pomogło:) Strony ładują się prawidłowo, ale prędkością niczym nie różni się od starego Huaweii B315. Jeszcze testuję.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 709

Problem z internetem - Huawei B315

@lukasz_ziel czy przed konfiguracją, router przywróciłeś do ustawień fabrycznych? Jeżeli tego nie zrobiłeś, poprzedni użytkownik mógł wprowadzić jakieś reguły, które ograniczają dostęp do wspomnianych stron.

Zrób reset routera i skonfiguruj go na nowo. Prawdę powiedziawszy, po włożeniu karty SIM Orange, internet na tym routerze powinien już działać z marszu. 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 522
  • 1879
  • 13

Problem z internetem - Huawei B315

Co do szybkości to sprawa może być w różnej agregacji i nie zawsze router/smarfton może zaagregować takie pasma tu i tam.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 1

Problem z internetem - Huawei B315

Reset był robiony.  Sprawdziłem również wszystkie firewall blokady portów itp wszystko wyłączone. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2814
  • 7024
  • 183

Problem z internetem - Huawei B315

W ustawieniach połączenia sprawdź, czy masz APN:internet .


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Problem z internetem - Huawei B315

  1. Ustawienia sieci
  2. Profil połączeń
  3. Ręczny
  4. Zmień żeby było ipv4 lub ipv4v6, 
  5. Zapisz jako domyślny

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 1

Problem z internetem - Huawei B315

Problem dotyczy ZTE i w tym routerze zmieniłem właśnie ustawienia zgodnie powyższym opisem i pomogło:) Strony ładują się prawidłowo, ale prędkością niczym nie różni się od starego Huaweii B315. Jeszcze testuję.