Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z dostępem do internetu Router B535 przy obsadzonych wszystkich 4 portach LAN - rozwiązanie


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Problem z dostępem do internetu Router B535 przy obsadzonych wszystkich 4 portach LAN - rozwiązanie

W ubiegłym tygodniu w piątek korzystałem z pomo cy technicznej. Router B535 nie udostępniał internetu. Rozmowa z Panią z działu technicznego nic kompletnie do tematu nie wniosła mimo, że pytałem o to, który protokół włączyć przy restarcie Routera PPPoE czy DHCP (takie pytanie zadaje router przy wstępnej konfiguracji). Konsultantka sugerowała, że którykolwiek. A potem zasugerowała awarię routera i konieczność wymiany. 

Do rozwiązania doszedłem sam. Otóż ja wykorzystuję w routerze wszystkie 4 porty LAN, z których jeden jest portem LAN/WAN. (Prawdopodobnie większość użytkowników nie wykorzystuje ethernet tylko wi-fi) W momencie odłączenie urządzenia od portu LAN/WAN problem ustępował, po ponownym podłączeniu raz się udawało i był internet a 10 razy nie bo pewnie router chciał ciągnąć net z tego portu a nie przez LTE. Problem całkiem ustąpił przy odpowiedniej konfiguracji routera. W ustawieniach sieciowych - stan ethernet należy wybrać "tylko sieć LAN" i tyle ponieważ dostęp do netu odbywa się tylko siecią bezprzewodową a 4 porty służą tylko do obsługi sieci domowej.

Pewnie dla kogoś doświadczonego to oczywiste, ale ja spędziłem nad tym 4 godziny - może mój tekst pomoże jakiemuś laikowi mojego pokroju 😀

Pozdrawiam

 

Przechwytywanie.JPG

1 ODPOWIEDŹ 1

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52630
  • 706

Problem z dostępem do internetu Router B535 przy obsadzonych wszystkich 4 portach LAN - rozwiązanie

@Yamaro większość routerów ma 4 porty LAN i jeden WAN. W tym modelu Huawei zaoszczędził i port 4 jest jednocześnie LAN / WAN.

 

Skoro Orange sprzedaj takie routery do obsługi internatu LTE, powinno być ustawione domyślnie, że czwarty port powinien być LAN a nie WAN. Wątpię, aby przynajmniej 1% sprzedanych tego typu routerów w Orange było używanych do komunikacji przez port WAN.