Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Prędkośc na umowie , a realna


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Prędkośc na umowie , a realna

Witam.

 

Do tej pory na umowie miałem prędkość do 30 mb/s i przeważnie miałem 25,25 mb/s

Obecnie na umowie mam prędkość do 80 mb/s , a prędkość się nie zmieniła.

Czy wina możesz leżeć po stronie sprzetu? Mam FunBoxa 2.0 .



8 ODPOW. 8

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36238
  • 1366

Prędkośc na umowie , a realna

Pokaż statystyki dsl. Wariant do 80 to inaczej między 20 a 80.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Prędkośc na umowie , a realna

dsl;.png

Anonim

Nie dotyczy

Prędkośc na umowie , a realna

Wszystko prawidłowo, prędkość jest taka jak synchronizacja, taka linia. 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 443
  • 1129
  • 13

Prędkośc na umowie , a realna


@Anonimnapisał(-a)

Wszystko prawidłowo, prędkość jest taka jak synchronizacja, taka linia. 


Nie chcę być up…liwy, ale czy to przypadkiem nie oznacza, że Orange podpisało z klientem nową umowę "do 80" (zapewne podnosząc cenę w stosunku do umowy "do 30") z pełną świadomością, że "taka linia" i prędkość i tak się nie zmieni?…


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36238
  • 1366

Prędkośc na umowie , a realna

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Wariantu do 30 nie było, moglbyc do 40 jak już. Orange samo z siebie nie zmienia umów, więc zawsze działania wychodzi od zamówienia klienta. Jeśli miał wcześniej Neostradę, to można było zweryfikować na dziale technicznym BOK orientacyjną prędkość.

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 443
  • 1129
  • 13

Prędkośc na umowie , a realna

Co to znaczy "można było zweryfikować"? To znaczy, że Orange nie robi tego automatycznie?

 

Nie odpowiadaj, bo znam odpowiedź. Jakieś 10 lat temu przy przedłużaniu umowy Orange zapropnowało mi "przyspieszenie" Neostrady - miałem (do) 2 Mbps, po zmianie miałem mieć (do) 6 Mbps. Specjalnie dopytałem pana konsultanta telefonicznie), czy na pewno moja linia obsłuży taką prędkość. "Tak, bez problemów". Super.

 

Przełączenie (czy jak to się fachowo nazywa) na tę większą szybkość nastąpiło parę dni później. Mogłem dokładnie określić kiedy, z dokładnością do pół minuty - bo był to ostatni moment, kiedy w ogóle miałem sieć. Po tygodniu przepychanek z Orange zjawił się wreszcie u mnie w domu technik (z zewnętrznej firmy pracującej dla Orange). – To ile oni tu panu mieli włączyć?" - zapytał.

 

- 6 Mbps - odpowiedziałem, pokazując mu umowę (która już doszła kurierem).

 

A pan technik wybuchnął śmiechem. - Panie, 6 na takich kablach?! To cud, że te 2 Mbps tu panu chodziło…

 

I tak to wygląda.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36238
  • 1366

Prędkośc na umowie , a realna

W ramach każdego zamówienia od ok 5 lat jest weryfikowany profil synchronizacji który można podpiąć. Tu na screenie mieści się w widełkach miedzy 20 a 80.

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Prędkośc na umowie , a realna

@Janhalb obecnie ADSL(do 10 i do 20 Mbit) i VDSL(od 20 do 80Mbit) są w tej samej cenie.