Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie drukarki do Huawei b618


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 33
  • 0

Podłączenie drukarki do Huawei b618

Próbuję podłączyć drukarkę do routera b618 przeszperałem cały internet-jest tylko jeden film instruktażowy,ale to nie działa.Czy może komuś udało się to zrobić i jak?

31 ODPOW. 31

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Podłączenie drukarki do Huawei b618

@robert1234 Jaką konkretnie drukarkę masz na myśli ? Generalnie Huawei B618 to router jak każdy. 

Czego oczekujesz od drukarki podłączonej do routera? Ma drukować z sieci lokalnej czy z internetu ?

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 33
  • 0

Podłączenie drukarki do Huawei b618

Drukarka to Brother HL-1112.Wcześniej była podłączona do funboxa i działała.Tu wpisuję adres ip routera i windows nie wykrywa drukarki.W routerze udostępnianie samba włączone router widzi drukarkę.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Podłączenie drukarki do Huawei b618

@robert1234 Z tego co widzę drukarka nie ma interfejsu ethernet. Do routera podłączasz ją przez USB. Wybacz, ale nie mogę Ci pomóc. Nie mam tego sprzętu na stole i zdalna pomoc choćby bez połączenia się z Twoim komputerem jest ciężka. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Podłączenie drukarki do Huawei b618

A może trzeba odinstalować i ponownie zainstalować w systemie Windows sterownik drukarki. Może Windows nie widzi drukarki, bo nie ma starego routera, do którego przyczepiona była drukarka i jakaś informacja pozostała w systemie.

 

Ela


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 33
  • 0

Podłączenie drukarki do Huawei b618

Obawiam się,że Orange coś namieszal przy tych routerach,ale oczywiście dzwoniąc niczego się nie dowiesz.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Podłączenie drukarki do Huawei b618

Spróbuj:

 

  • reset rutera do fabryki
  • odinstalowanie drukarki z systemu
  • czyszczenie rejestru i plików z systemu (np ccleaner)
  • ponowne zainstalowanie drukarki po kablu na komputerze 
  • "dodaj" w "ustawienia użytkownika"/"udostępnianie" w ruterze
  • przepięcie pod ruter
  • na czas próby wyłącz zaporę Windows-a

 

Nie dam 100% gwarancji, ale u mojego szwagra, na Win10 poszło

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 33
  • 0

Podłączenie drukarki do Huawei b618

Strasznie tego dużo zostanę chyba z drukarką podłączoną bezpośrednio pod komputer.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Podłączenie drukarki do Huawei b618

Możesz spróbować samego dodania w udostępnianiu w ustawieniach rutera, ale jest ryzyko że "śmieci" w rejestrach będą robiły problemy, jak każde inne pozostałości i ustawienia w ruterze...stąd propozycja restartu do fabryki. Możliwości jest sporo...

 

 

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 33
  • 0

Podłączenie drukarki do Huawei b618

No właśnie problem jest taki,że udostępnianie samba w routerze jest włączone i router drukarkę widzi natomiast windows jej nie wykrywa po wpisaniu adresu ip.